Arama

Mide yanması için önerileriniz nelerdir?

Güncelleme: 4 Mart 2011 Gösterim: 3.819 Cevap: 5
Hayta_-_78 - avatarı
Hayta_-_78
Ziyaretçi
14 Nisan 2009       Mesaj #1
Hayta_-_78 - avatarı
Ziyaretçi
yemek yerken mide borusunun üst kısmından başlayarak mideye kadar olan bölgede şideetli yanma meydana gelıo özellikle domates ve yoğurtta daha belirgin hale gelıo ve her kaşık yemeğin ardından mutlaka su içiyorum sizce sorun nerde şimdiden teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
teşhis koymak için hastanın muayenesi,anamnez almı hatta mide-duedonumun görüntülenmesi gerekmektedir.
teşhis koymamız yada tahminde bulunmamız saçma olur.önerim bir dahiliye uzmanına görünmeniz ve acı, ekşi, turşu, sigara, çiğ sebze -meyveden uzak durmanız olacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mıdemde yanma var ne yapabılırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mıdemde yanma var ne yapabılırım

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

teşhis koymak için hastanın muayenesi,anamnez almı hatta mide-duedonumun görüntülenmesi gerekmektedir.
teşhis koymamız yada tahminde bulunmamız saçma olur.önerim bir dahiliye uzmanına görünmeniz ve acı, ekşi, turşu, sigara, çiğ sebze -meyveden uzak durmanız olacaktır.
sağlıklı günler dilerim

...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merabe öncelikle şunu söylemek istiyorum.75 yaşında annem var mide yanması var ayrıyetten yüksek ateş oluyor.doktara götürdük bir sorun çıkmadı,endeskobidede bir sonuç çıkmadı,midede yanma başladıgı zaman ateşte yükseliyor ,nasıl bir tedevi uygulamamız gerekiyor,annem ayrıyetten perkinson hastası.bana nasıl yardımcı olursunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar bundan 2 hafta önce bir kıza aşık oldum fena halde kendimi kaptırdım çok stres yaptım,5 gün öncede aşırı alkol tükettim o günden beri midemde yanma var sizce bu geçici mi?