Arama

Bilgisayara format atınca ilk hali gibi hızlı çalışır mı ? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Mart 2015 Gösterim: 23.498 Cevap: 24
CLAVATA - avatarı
CLAVATA
Ziyaretçi
13 Aralık 2010       Mesaj #11
CLAVATA - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba:

Sponsorlu Bağlantılar
Format atınca neden bilgisayarın hafızasında azalma oluyor yani neden format atınca mesela 80 Gb idi toplam

hafıza ama atılınca 77 ye düştü?

Not:Format attırıcam eğer böyleyse attırmıcam...
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
13 Aralık 2010       Mesaj #12
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
CLAVATA adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba:

Sponsorlu Bağlantılar
Format atınca neden bilgisayarın hafızasında azalma oluyor yani neden format atınca mesela 80 Gb idi toplam

hafıza ama atılınca 77 ye düştü?

Not:Format attırıcam eğer böyleyse attırmıcam...

Ekran kartiniz onboard tur. yani sistem ramindan çalan bir ekran kartıdır. sistemden ramin bir kısmını kullanmak ve almak zorundadır.Sorun olmaz.
cabal78 - avatarı
cabal78
Ziyaretçi
3 Ocak 2011       Mesaj #13
cabal78 - avatarı
Ziyaretçi
İlk Önce Herkeze Selamun Aleyküm. Beyler Benim Size Bİr Maruzatım Var..Ben bilgisayara Format Atıyorum Virüs bulaşmış Temizliyorum Temizliyorum Olmuyor..Ve Neyse Format attıgımda Hiç Bir Sorun YOk ama Bilgisayarı Kapatıp Yarın , Eversi Gün açtıgımızda Açılmıyor ama Ben çok FOrmat attım bilgisayara ve Çok format attıgımdan acaba Hardi disk'te mi bir Sorun var Yoksa Benim bilgisayarda mı bişeylik var . bilgisayarım süper bi bilgisayar ama işte bu sorunum var en süper bilgisayarda olsa bi işe yarmaıyor kendi kendine çökünce...LÜTFEN ACİL YARDIM beylerr..

Bilgisayarın özellikleri:

4.00 GB = RAM
2.00 GB = EKRAN KARTI
350 GB = HARD DİSK
işlemci = AMD Çift Çekirdek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı size ben yaklaşık 4-5 aydır onenote uygulamasını kullanıyorum fakat bilgisayarıma format atmam gerekio. format atınca onenote daki bitün notlarım silinir mi yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler Msn Happy
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
7 Eylül 2011       Mesaj #15
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı size ben yaklaşık 4-5 aydır onenote uygulamasını kullanıyorum fakat bilgisayarıma format atmam gerekio. format atınca onenote daki bitün notlarım silinir mi yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler Msn Happy

Format atılacak disk C,D,E,F vs hangisi ise üzerindeki tüm veriler silinir.
Örnek
Windows C kısmında kurulu onenote proğramı ve nortlarınızda C kısmında diyelim.
C kısmına format atılacak bu durumda evet notmlarınız ve proğramınız silinir.

Yapabilecekleriniz notlarınız bir baska bölüme tasıyıp yedekleyebilirsiniz ancak kurulu olan proğram tasınmaz setup (kurulum) dosyası var ise format sonrası tekrar kurabilirsiniz.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisayar yeni sayılır format attırcam ama ekran kartı cd si yok yinede internet cafe sahipleri atalarmı yine
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
20 Ekim 2011       Mesaj #17
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim bilgisayar yeni sayılır format attırcam ama ekran kartı cd si yok yinede internet cafe sahipleri atalarmı yine

Format için ekran kartı CD sine ihtiyaç yoktur. Format sonrası donanımların güncel sürücüleri netten indirilebilir.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende 2008 de aldığım PRO2000 var. Gta oynarken pc kastı oyunu kapattım program yanıt vermiyo dedi iptal e bastım. sonra pc kendini kapattı bişey olmaz dedim 5 dk sonra yine aynısı oluyor. format atsam bu değişirmi? Lütfen cevap yazın.... (windows vista )
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş benim format attıktan sonra vista yaptırdım adama ekranım küçülmüş bide içindeki oyunlar silinmemeiş ama biligsiyar daha hızlı ama kullanıcılar silinmiş
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2013       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş ben bilgisayarıma format atırdım 64 bit ten32 düştü larında nvidia ekran kartım nvidia 525 oda intel 3000ekran kartı olsu ama ekran aygıtlarında intel 3000 ve nvidia 525 yazıyo sorun nedir