Arama

İlköğretim ve lise öğrencilerine uygulanabilecek meslek seçimiyle ilgili test var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Haziran 2011 Gösterim: 20.883 Cevap: 12
ZiyaretSerpil - avatarı
ZiyaretSerpil
Ziyaretçi
1 Mart 2009       Mesaj #1
ZiyaretSerpil - avatarı
Ziyaretçi
İlköğretim ve Lise Öğrencilerine Yönelik Meslek Seçimi İle İlgili Güvenilir Bir Test Var mı? Gerçekçi Bir Test Yani?
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Meslek Seçimi Testleri

Sponsorlu Bağlantılar
Meslek Seçimi Testleri
Burada Çeşitli Meslek Seçimi Testlerinin Tanıtımına yer verilecektir. Meslek seçimi testiyle ilgili ayrıntılara ve yapılan güvenilirlik anketlerine dikkat ediniz.

Meslek Seçimi Testi -1 (Mesleki Eğilim Belirleme Testi)
Aşağıda basit bir meslek seçimi testi yer almaktadır. Testin kullanımı çok basit. Size sorulan sorulara kendinizle ilgili en yakın cevapları veriyorsunuz. Verdiğiniz cevaplara göre size en çok uyan meslek Meslek A, Meslek B, Meslek C, Meslek D, Meslek E, Meslek F, Meslek G, Meslek H, Meslek I, ve Meslek J gruplarında sınıflandırılıp veriliyor.

Bu testin bilimsel kaynaklarda nereye dayandığı açıkça belli olmamakla beraber ön fikir bakımından yararlı olabilir.

Bu Test Mesleki Eğilim Belirleme Testi olarak isimlendiriliyor. Test hakkında ayrıntılara Mesleki Eğilim Belirleme Bağlantısından ulaşabilirsiniz.

kaynak
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Meslek Seçimi Testleri

Sponsorlu Bağlantılar
Meslek Seçimi Testleri
Burada Çeşitli Meslek Seçimi Testlerinin Tanıtımına yer verilecektir. Meslek seçimi testiyle ilgili ayrıntılara ve yapılan güvenilirlik anketlerine dikkat ediniz.

Meslek Seçimi Testi -1 (Mesleki Eğilim Belirleme Testi)
Aşağıda basit bir meslek seçimi testi yer almaktadır. Testin kullanımı çok basit. Size sorulan sorulara kendinizle ilgili en yakın cevapları veriyorsunuz. Verdiğiniz cevaplara göre size en çok uyan meslek Meslek A, Meslek B, Meslek C, Meslek D, Meslek E, Meslek F, Meslek G, Meslek H, Meslek I, ve Meslek J gruplarında sınıflandırılıp veriliyor.

Bu testin bilimsel kaynaklarda nereye dayandığı açıkça belli olmamakla beraber ön fikir bakımından yararlı olabilir.

Bu Test Mesleki Eğilim Belirleme Testi olarak isimlendiriliyor. Test hakkında ayrıntılara Mesleki Eğilim Belirleme Bağlantısından ulaşabilirsiniz.

kaynak
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
aslında sizin düzeyinize bu daha yakındır diye düşünüyorum .Lütfen TIKLAYINIZ
Quo vadis?
casaini - avatarı
casaini
Ziyaretçi
9 Temmuz 2009       Mesaj #4
casaini - avatarı
Ziyaretçi
yha meslek seçimi testleri için o önerdiiniz 160 soruluk test haricinde önerdiiniz kalteli bir tes varmıMsn CrybuulamıorumMsn Embarrassed
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8.sınıfın lise konusunda kararsızım doğrsu bu testi yapmak istiorm lütfen yardım edin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise öğrencisiyim ve halen daha kafamda karışıklık var fen alanında bişeyler olsun istiyorum fakat ne olacagına halen karar veremedim lütfen bana yardımcı olun lütvennnn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
7.sınıfa gidiyorum meslek testi yaptım hiçbir meslekle ilgin yok yazıyor yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise 2ye gidiyorum hukuk çıktı iyikide galatasaray lisesine gitmişim bir an annemler fen lisesine gitmemi istediler allahıma şükürlerrrr olsun ne kadar güzel bir tercih çok saolun!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar mbs die bir site var oraya kayıt olun daha kapsamlı öğrenebilirsinizz!!!!!
ticaret borsası anadolu lisesi öğrencisiyim MM hukuk çıktı çok mutuyuuMMM savcı olacağımM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha meslek seçiminde test bulamıyorm 2 senedir puanım 493 bu sene 500 çekmeye çalışacam ama hanqi meslek seçmeliyim bilmiyorum bana meslek seçimi ile ilgili test siteleri bulun