Arama

USB portu neden çalışmıyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Kasım 2010 Gösterim: 9.780 Cevap: 3
asodifhao - avatarı
asodifhao
Ziyaretçi
8 Mart 2009       Mesaj #1
asodifhao - avatarı
Ziyaretçi
usb portlar hiç bir sebep yokken çalışmasını durduruyor.yani usb portlardan birine herhangi bir şey taktığımda (yazıcı, webcam, flash bellek vs.) hiç bir kıpırtı olmuyor.Bios ayarlarını kontrol ettim.Usb portların yandığını hiç sanmıyorum.Regeditten yapılan bazı ayarlar varmış onlarda tamam.yazıcı webcamde de herhangi bir sorun yok.Format atıyorum sorun bi süre için yok oluyor.(3-5 saat,1 gün... belli olmuyor)Sonra tekrar Çalışmıyor.sürekli format atmak istemiyorum.antivirüs yükledim falan virüs vs falanda yok.(Yani uzun lafın kısası format atınca çalışıyor bir süre usbler (3-5 saat falan) sonra tekrar booooom.)

BENDEDE ÖYLE. AMA ÇOK KOLAY Bİ ÇÖZÜMÜ VAR ARKADAŞIM.KABLOLAR VARYA.YUVAYA ONLARI ÜYÜCE SOKMA.YARI GİRİK YARI ÇIKIK OLSUN.Bİ DENE DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE AMA İÇİERİ GTAM GİRİK OLMASIN

Bi deneyeyim bakalım umarım olur tavsiyeniz için teşekkürler =)
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Alıntı

Evet Benim PC'de 4 USB Var 2 Tanesi Çalışıyor Çünkü Tanıtınca Diğer'leri Aktif Olur

Sponsorlu Bağlantılar
Örnek WEBCam 1. USB Eskiden Çalışıyor Şimdi Çalışmıyor Çünkü Webcam Kurulum Yaparken USB2'ye Takılı İse USB 2 Aktif Olur İlk Kurulum Hangi USB'ye Takarken Ona Göre Aktif Oluyor

Mesela Sen Deneyebilirsin Elinde Card Reader Varsa Yada Digital Fotoğraf Makinesi Vb Vb 4 USB Tanıyor smile Bazı Digital Fotoğraf Makinesi CD Gerekmiyor smile Eğer Hepsini Çalışırsa Sorun Yoktur wink

Alıntı

eğer yazıcıyı bağladığın portu kullanıp kabloyu çıkardıktan sonra aynı porta kemare v.s taktığında büyük ihtimalle sorun yaratır. Promises dediği gibi formatladıktan sonra kısa bi süre bazen çakışmalar meydana geliyor. eğer anakarttan usb portları tanıtmadıysanda kullanamayabilirsin. eğer xp kullanıyorsan usb2 açık tut win.me, 98 falan kullanıyorsan usb2 nin driveri yok. Senin anakarttın aynısını bende kullanıyorum bende bi sorun yok

..
Son düzenleyen Ziyaretçi; 8 Mart 2009 17:13 Sebep: CEVAP
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
8 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Evet Benim PC'de 4 USB Var 2 Tanesi Çalışıyor Çünkü Tanıtınca Diğer'leri Aktif Olur

Sponsorlu Bağlantılar
Örnek WEBCam 1. USB Eskiden Çalışıyor Şimdi Çalışmıyor Çünkü Webcam Kurulum Yaparken USB2'ye Takılı İse USB 2 Aktif Olur İlk Kurulum Hangi USB'ye Takarken Ona Göre Aktif Oluyor

Mesela Sen Deneyebilirsin Elinde Card Reader Varsa Yada Digital Fotoğraf Makinesi Vb Vb 4 USB Tanıyor smile Bazı Digital Fotoğraf Makinesi CD Gerekmiyor smile Eğer Hepsini Çalışırsa Sorun Yoktur wink

Alıntı

eğer yazıcıyı bağladığın portu kullanıp kabloyu çıkardıktan sonra aynı porta kemare v.s taktığında büyük ihtimalle sorun yaratır. Promises dediği gibi formatladıktan sonra kısa bi süre bazen çakışmalar meydana geliyor. eğer anakarttan usb portları tanıtmadıysanda kullanamayabilirsin. eğer xp kullanıyorsan usb2 açık tut win.me, 98 falan kullanıyorsan usb2 nin driveri yok. Senin anakarttın aynısını bende kullanıyorum bende bi sorun yok

..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya Abicim ya ben yarı takıyorum denedim ısık 5 sn felan yanıor ondan sonra ısık kesiliyor bağlanamıorm Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaslar benim laptop var usb yi takıyorum sürekli biçimlendirme istiyor biçimlendiriyorum yine istiyor ne olabilir acaba