Arama

Aşırı tüylenmenin sebebi nedir, nasıl tedavi edilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2015 Gösterim: 29.627 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim kol ve bacaklarımda yetişkin bir insandan oldukça fazla kalın sık tüyler var.Başka yerlerde yok.Bu tüylerin nedeni nedir?
Sponsorlu Bağlantılar
Deadlylady - avatarı
Deadlylady
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #12
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Tedavi yada cozumler:

Sponsorlu Bağlantılar
Hormonal bir sorununuz yoksa eger o zaman mecburen bununla savasmak zorundasiniz epilasyon makineleri satiliyor beyaz esya satan magazalarda onlardan alir butun vucudunuzda uygulayabilirsiniz. Ayricada maddi durumunuz el veriyorsa agda yapan kuaforler, spalar var ayda bir iki kere gidip boylecede tuylerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrica belirtmek istiyorumki lazer epilasyon sadece 2 senelik bir sure icinde sizi tuysuz birakiyor Sonra tuyleriniz yeniden cikmaya baslicaktir. Tuy, kil dan kesin kurtulmanin suanda ki tek yol iğneli epilasyon.

Elektrik akımı kullanarak kıl köklerinin kalıcı olarak harap edilmesi tekniği yüzyılı aşkın süredir uygulanmaktadır. Bu yöntem geçici yöntemlere göre daha pahalı, uzun süre gerektiren ve nispeten acı verici bir tekniktir. Tek tek iğne ile kıl köklerine girilerek elektrik akımı verilmesiyle kıl follikülü yok edilir.

Tecrübeli ellerde ve etkin bir cihazda bile iğneli epilasyonda iyi bir sonuç almak için aynı bölgeye epilasyon işleminin 1-3 sene kesintisiz olarak sürdürülmesi gerekmektedir.

Bu igneli epilasyonda cok zahmetli ve acili bir yontem oldugu icin benim bildim kadariyla buyuk bolgelere uygulanmiyor sadece kucuk bolgelere uygulanir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm kizlar .. bendede asiri tüylenme problemi var 6 aydir bir alet deniyorum evde yani lasere benseyen birsey ,yapmadan önce orayi tiras ediyorsun ondan sonra makineyi üzerine basiyorun ... kilari sayiflatiyor ,sayif kilarida döküyor ,zaten kilari uzadigi zaman dokunursan kendisi dökülüyor,tabiki bu demek degildir ki tedavi ozaman bitiyor tedaviyi devam edecek olsada kil olmasada ,bende suan kilar sayifladi bazilarida döküldü koarimdakiler hic kalmadi bacaklarimida suan daha yeni baladim cok iyi bir etki yapti,tabiki önce doktorunuzu bir sorun hormon sorununuzmu var yoksa baska birseyden mi kaynaklaniyor ...benimki genetik mis

Kaynak: Aşırı tüylenmenin sebebi nedir, nasıl tedavi edilir?

YA ARKADAŞIM NEYMİŞ BU ALET YA ?
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
2 Ağustos 2011       Mesaj #14
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Aşırı tüylenme sebebi hormon bozukluğuna bağlı bir hastalık olabileceği gibi böbrek üstü bezleride kist olabilir bunu için endokrin veya böbrek doktoruna bir üniversite hastanesinde görünmekte ve tahlil yaptırmakta fayda var bence aynı zamanda doktor tavsiyesi ile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz ve kökten kesin çözüm diyebilirim ama mutlaka doktora danışmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Birde karıca yumurtası duydum alınan kıllı bölgeye bu uygulandığı zamanda iyi bir sonuç verdiği söyleniliyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tedavisinde başka yöntemler yok mudur?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mart 2013       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

tedavisinde başka yöntemler yok mudur?

ya ben limonu tuylerimizi aldiktan sonra 3 gun aldigimiz yere surersek kil koklerini kuruttugunu duydum hic denemedim ama biraz aci veriomus bi de tuz katinca daha etkili oluyomus
kardeş - avatarı
kardeş
Ziyaretçi
29 Nisan 2014       Mesaj #17
kardeş - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Let adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar 18 yaşındayım ve bir takıntım var daha doğrusu sorun.Göğüslerimdeki ve bacaklarımdaki kıllar çok fazla bunun için bir çözüm var mı?Bitkisel ilaçlar,kremler var tüy dökücü deil azaltıcı faydası olur mu?

Arkadaşlar gerçekten bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirm. Çok fena bi şey...:Msn Thinking

arkadaş sitede gördüm çiğ nane çiğne aç karna yut 1 ay boyunca devam et hormon la ilgilidir androjen veya böbrek üstü salgının bozukluğu da olabilir moralını bozma düzelir işllah allah yadımcın olsun kardeş
Darkness - avatarı
Darkness
Ziyaretçi
17 Temmuz 2014       Mesaj #18
Darkness - avatarı
Ziyaretçi
16 yaşında erkeğim gögsümde ve kollarımda şuan çok aşırı bir kıllanma var. Daha yaşıtlarımın sakalları bile çıkmamışken bu kadar kıllı olmam normal mi? Bide ileride lazer epilasyonu yaptırmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz varmıdır?? Msn Thinking
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
12 yasındayım hormon bozuklugum var bıyı koltuk altı genetık bolge halledıyorum ama bacaklaarıma annem ızın vermıyo deliriyorum çok kıl var erkek gıbı napıcam Msn Sad