Arama

İngilizce bağlaçlar ilgili ile cümle örnekleri verir misiniz? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Mart 2014 Gösterim: 70.060 Cevap: 33
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2012       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana also ileilgili cümle lazım arkadaşlar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2013       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=Misafir;2003026]When I went home, my mother was outside ( Eve gittiğimde annem dışarıdaydı )

Sponsorlu Bağlantılar
I was watching television WHEN he called me (O beni aradığı zaman televizyon izliyordum )

WHEN it started raining, we were waiting for bus (Yağmur yağmaya başladığında otobüs bekliyorduk )

WHEN she saw me, I was going to the cinema with my friends (O beni gördüğünde, arkadaşlarım ile sinemaya gidiyordum )

Merve nur was driving Ankara, WHEN Merve nur had an accident (Merve nur kaza yaptığında, Ankara'ya gidiyordu )

I was doing my homework WHEN my brother went outside (Kardeşim dışarıya çıktığı zaman ödevimi yapıyordum )

WHEN I knocked the door, you were watching tv
(Kapıya vurduğumda tv izliyordun )

My father was sleeping when l entered the room.
Ben odaya girdiğimde, babam uyuyordu.

I was making tea when the phone rang.
Telefon çaldığında, ben çay yapıyordum.

I was watching television when the news started.
Haberler başladığında, ben televizyon seyrediyordum.

Elif was working when he came in.
O, içeri girdiği zaman çay yapıyordum
ÜMLE.BAĞLAÇ,CÜMLE Yani; Transition bağlaçları iki cümle arasına gelerek onları anlam bakımından bağlar ve Transition bağlaç türünden hemen sonra virgül kullanmak şarttır. Daha iyi anlaşılması için aşağıda bazı örnekler vereceğim:

a) BUT (CONJUNTION)= AMA, FAKAT : He studied hard, but he could not pass
b) HOWEVER (TRANSITION) = AMA, FAKAT = He studied hard. However, He could not pass.
********** DİKKAT ! NOKTALAMA İŞARETLERİ SİZE KPDS, TOEFL, ÜDS GİBİ SINAVLARDA İP UCU OLACAKTIR. MUTLAKA DİKKAT EDİN ******
TRANSITION BAĞLAÇLARINI ÖĞRENMEK
Bu bağlaçlar yapısal açıdan aynıdır. yani hepsi iki cümle arasına girer, önlerinde nokta ve kendilerinden sonra virgül kullanılır. Bu bağlaçları anlamları balımından öğrenirseniz hem günlük yaşamda, hem işinizde ve hem de sıvalarda soruları kolayca çözmede başarılı olursunuz.
ÖNEMLİ NOT:
Paragraf tamamlama, cümle tamamlama, Verilen cümlenin eş anlamı, çeviri soruları gibi soru türlerini yapabilmek için mutlaka bağlaçları iyi bilmek gerekir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2013       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya so ßaqlacı ile ilgili bi kac cumLe yazn

Yaaaa lütfen similar to ve different from ile ilgili 10ar cümle yazıııınnnnnnnnn Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2014       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
When bağlacı 1.cümle için kullanılıyor