Arama

Kurdeşen ve tedavisi hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ekim 2016 Gösterim: 82.618 Cevap: 41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
denilenin hiç birisine inanmayın bitki tedavisi tıbbı falan
bizde yaşadık yıllarca hep sömürü sadece moralin yerinde olacak güleceksin stres olmayacak başka tedaviside yok emin olun paranızı sağa sola kaptırmayın
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 haftadır kurdeşenim ne yaptıysam fayda etmedi şok etkisi sizce işe yararmı? siz ne önerirsiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
10 Şubat 2011       Mesaj #13
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

2 haftadır kurdeşenim ne yaptıysam fayda etmedi şok etkisi sizce işe yararmı? siz ne önerirsiniz?

Kurdeşen
Tıp dilinde Ürtiker denilen kurdeşensmilev bir çeşit alerjidir. Ciltte aniden başlayan ve birkaç saat süren dayanılmaz kaşıntılarla kendini gösterir. Ciltte görülen küçüksmilev kırmızı kabarcıklarsmilev bir süre sonra şişebilir. Bu belirtilersmilev bazen çok kısa zamanda geçersmilev bazen de uzun süre devam eder. Nedenismilev böcek veya arı sokmasısmilev bozuk yiyeceklersmilev bazı yiyeceklersmilev bazı ilaçlar veya aşırı derecede heyecanlamadır. Tedaviye geçmeden önce hastalığı doğuran nedeni bulmak gerekirsmilev ayrıca aşağıdaki reçeteler de uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Ayıkulağısmilev su.
Hazırlanışı : 4 bardak suya 1 avuç ayıkulağı konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülüpsmilev kaşınan yere sürülür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oğlum 2yaşında sekiz aydan beri ürtker antihistaminikler kullanıyorum tedavi için izmire götüreceğiz faydası olursa bütün sitelere açıklama yapıcam hepinize geçmiş olsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oğlum 2 yaşında sekiz aydan beri bu hastalık var önce acilde 5 iğne vuruldu daha sonra antihistaminik tedavisine başladık yalnız yenilmemesi gereken gıdaları yemediğimiz zaman 1 ay çıkmadığı oluyor ama dikkat edilmedimi yine çkıyor şuan izmire gidip test ettirmeyi düşünüyoruz eğer iyi olursa bütün siteleri bilgilendireceğim benim çocuğum toz görmez sudan da değil fiziksel koşullardanda değil geriye üşütme gıda küçükken kullandığım buronşit ilaçları kusmasını önleyen fitil parazit ve az bir ihtimallede organ bozukluğu bunlar bir anne olarak benim tahminlerim sizlere geçmiş olsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oğlum 10 yaşında 5 aydır kurdeşen rahatsızlığı var benim o kaşınırken içim acıyor lütfen yardımcı olun alerji testi yaptırdık birşey çıkmadı sadeceakşamları oluyor duş alınca biraz rahatlıyor genelde soğuk algınlığı vesinirlendiği zaman oluyor ilaçlar geçirmiyor evdeyapabilecğim birşey varmı lütfen bir anneyi bu acıdan kurtarın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar;
bu illet hastalık şubat 2007 itibari başladı, ara ara devam etti kimi zaman 2 günde bir bazen gün boyu vucudumun hassas olan ince derilerinde çıkmaya başladı fakat bu arada gitmediğim doktor ve kullanmadığım ilaç kalmadı hiç birisi çözmedi. sürekli internetten araştımalarım soncunda sarımsağın faydalarını okurken denememekde yarar var diyerek uygulamaya başladım. hergün akşamları yemekte 2-3 diş yedim. bu böyle yaklaşık 1,5 - 2 ay devam etti daha sonra haftada 2 gün 2 hafta 1 gün derken zaten ilk 1 ayda faydasını gördüm. şimdi yaklaşık 6 - 7 aydır çok rahatım, yukarıda tazdıklarınızı okuyunca ne çektiğinizi bir ben bilirim. deneyin faydasını göreceksiniz.
tekrar geçmiş olsun dileklerimle
onur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben urtiker(kurdeşen)hastalığ olan bir vAtandaşım gezmediğim doktor yapmadığım tahlil kalmadı.Kortizonlardan şiştim tam 1 yıl boyunca toplum içine çıkamaz hale geldim vucudumda artn kurdeşen git gide gözüme dudaklarıma ve boğazıma çıkmaya başladı.o kdr içim yandıki sizlerle bunu paylaşmak istiyorum birinin tavsiyesiyle bana arap tıbı ile iligili yüzde yüz iğleşeceğini söledi.bende bu tavsiyeye uyarak bu arap tıbı ile ilgili adamı buldum ve 3 seansta kurdeşenden kurtuldum bana ulaşmak istiyosanız e posta adresim songulersan@hotmail.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar kurdeşen in kaç çeşidi var bilmiyorum ama bendeki sorunu buldum neyden oldugunu 5 yıldır var bende de ama benim dokuntulerim vücudum soguga maruz kalınca oluıyor yani soyle anlatayım vücut soguk alıyor farkında olmadan veye farkında olarak sonra sıcak bir ortama girdiğimde kostugumda heycanlandıgımda döküntüllerim oluyor bende tedaviyi vücudumu sıcak tutarak buldum benm gibi olan varsa vücudunu sıcak tutsun birsey olmaz .. konusmak isteyen qoqo.jk@hot ekleyebilir ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oncelikle bu hastalikla mucadele eden herkese cok gecmis olsun. bende gecirdim bu rahatsizligi nekadar SIKINTILI oldugunu tahmin edebiliriyorum. hastalik ciktigindan buyana 4 tane dermatologa gozuktum bir suru tahlilller yapildi hastaligim aktif ve yogun olarak yaklasik 1 ay kadar surdu anjio odem denilen yani yuzde dudaklarda gozlerde hatta bogaz icinde sisliklerimde oldu bu durumda hemen acile gidilmesi en iyi secenek olucaktir. cunku bogazin sismesi cok tehlikelidir. ben bu sure zarfinda antihistaminik bazi ilaclar kullandim. bunlardan bir tanesi aerius digeri ise singul air di. suan cok az kizarikligim olusmasina ragmen hala bu ilaclari kullaniyorum. yanliz eger bu hastaliga yakalandiysaniz mutlaka iyi bir diyet yapmaniz gerekmektedir. bana doktorun soyledigi bu alerjik durumu tetikleyen bazi gidalardan uzak kalmalisiniz. bunlar ; peynir sut yumurta katkili yiyecekler ( hazir pizzalar hamburgerler vs) ketcap mayonez portakal mandalin limon tursu sucuk salam sosis cilek findik fistik cips kola ve diger boyali icecekler icetea vs gibi baharatlar alkol ozellikle mayali ickiler bira ve sarap domates patlican cilek kivi ananas bitki caylari bunlardan bir sure uzak kalinmali ilik dus alinmali ve antihistaminik ilaclari duzenli olarak kullanip en onemli etken olan stresten uzak kalinirsa bu hastaligi kisa surede yenme ihtimali cok yuksek olucaktir. burada bu hastaligi tetikleyen seyin ne oldugunu da bulmak cok onemlidir benim tozlara ve kimsayal maddelere karsi kronik bir alerjim var oyuzden bu ilaclari surekli kullanmak durumundayim. ama size ne dokundugunu tespit edebilirseniz daha hizli iyilesebilirsiniz bunlar tozlar kimyasal maddeler parfumunuz kullandiginiz cilt bakim urunleri sampuaniniz hatta halilarda olusan mikroplar bile neden oluyo olabilir.