Arama

Kurdeşen ve tedavisi hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ekim 2016 Gösterim: 82.571 Cevap: 41
GüNeSss - avatarı
GüNeSss
Ziyaretçi
18 Şubat 2012       Mesaj #21
GüNeSss - avatarı
Ziyaretçi
Ürtiker yani halk arasındaki adıyla Kurdeşen hastalığı stress,böcek sokması, susam ve daha bir çok şeyden dolayı meydana gelen bir hastalık henüz 86 nedeni bulunmuş ama daha bir sürü nedeni varmış. Ürtiker hastaları sıcakta fazla dolaşamaz, kendini aşırı yoramaz, sinirlenemez ve acı yemekler yiyemez. Vücutta kaşınma, aşırı halsizlik, kızarma ve kabarma ile başlayan hastalık bütün cilde yayılır. Damarlarınız, bacaklarımız, boğaz ve gırtlakların kızarma ve kabarması bunun etkisidir. İsilik hastalığına benzer ama isilik değildir. Eğer ürtiker hastasıysanız ve bu belirtiler vücudunuzda görülmeye başladığı zaman sakin olun ve soğuk su için. Üstünüzde dar ve sıkı olan elbiseleri çıkartın ve uzanmaya çalışın. Kalp atışlarınız zayıflayacaktır bu yüzden düzenli nefes alın ve bol bol soğuk su içip vücudunuzu ıslatıp yelleyin. Bu hastalıkla mücadele gelelim hastalığı yok etmeye. Günde 3 kere süpürge tohumunu suyla beraber tüketiniz. 3 haftaya kadar birşeyiniz kalmaz. Hastalıktan korunmak için ise simit yemeyin ve susamlı şeylerden uzak durun. Su içmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca, günde en az 3 bardak çay için. Böceklerden ve diğer haşerelerden uzak durun ve kendinizi koruyun. Stress, sıkıntı ve öfkedende uzak durun sakin durmaya pozitif düşünmeye çalışın. Sürekli geçmişinizi düşünmeyin geleceğinize bakın.Çünkü ürtiker stress ve sıkıntıdan da meydana gelen bir hastalıktır. Tüm ürtiker hastalarına şimdiden geçmişin olsun dilerim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam kurdeşen bende yaklaşık 11 yıldır var ben prednol 16 mg kapsül kullanıyorum gunde bıtane atarak o gunu rahat geciriyorum.bir sure kullanınca uzun zaman gecıyo yılda bırkere kesın oluyo yaz kıs farketmıyo neden oldunu bulamadım ama hapın kesın faydası var
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bende 5 aydır kronik ürtiker hastasıyım içmediğim ilaç bitki ilacı ve kortizon kalmadı ama şu an geçti
ilk acile gittiğimde acil doktorunun verdiği ilaçla geçti bu ilacı cildiyeye gittiğimde gösterdim ona gerek yok demişti 5 ay geçtkten sonra çekmediğim kalmadı ve en son o ilaçla bi tanıdığın hastalığının geçtiğini duyduğumda bende kullandım ve geçti sadece günde 1 kez aldım 3 günde geçti şu an çok mutluyum hiç geçmeyecek diye çok üzülüyordum allah kmseye vermesin bu hastalığı dışarı çıkamaz hale gelmiştim kortizonlardan 10 kilo aldım 5 ay içinde ve herkes kurtulsun diye buraya msj yazma gereği duydum (crebros5mg ) bu ilaçla kurtuldum allah herkesi kurtarsın inşallah günde 1 kez aldım ben 3 günde geçti şükürler olsun allah şifa versin bütün hastalara..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2012       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kurdeşen tedavisinde kullanılan ve etkin bir etkiye sahip olan PREDNOL tablet hapın fazla kullanımında Şeker Hastalığına ve Kemik Erimesine sebep olduğunu uzman tarafından bilgilendirildim ne kadar etkili de olsa yan etkileri fazla bu sebepten uzman doktora danışarak kullanılmalıdır... Ayrıca aşırı tuz tüketiminden de uzak durulmalıdır malum bildiğiniz üzere bir deri hastalığı olduğu için tuz alerjik özelliği arttırmaktadır. Şu ana kadar aşağıdaki sebeplerden (gıda vs ) uzak durulması gerektiği bilgilerini aldım.

akut ürtiker nedenleri:
1. Yumurta
2. Soya
3. Süt
4. Baharat Çeşitleri
5. Fındık , Fıstık
6. Tuz
7. Süt tozu
8. Asitli içecekler
9. Deep-Freze edilmiş gıdalar (konserve vs)
10. Domates , Peynir
11. Balık

Kronik ürtikerde ise sebep genellikle ortaya çıkarılamaz. Hastaların ancak bir kısmında neden bulunabilir.
Bunların başlıcaları;
-stres,
-fiziksel faktörler,
-diğer bazı cilt hastalıkları veya cilt dışı sistemik hastalıklar,
-ailesel hastalıklardır.

ve diğer durumlar da mevcuttur.

kronik ürtikerli hastaların dikkat etmesi gereken durumlar ise şunlardır :
1-Ortam çok sıcak olmamalıdır.
2-Sıkı, yünlü veya kaba kumaştan yapılmış giysiler tercih edilmemelidir.
3-Aspirin ve benzer ilaçlardan kaçınılmalıdır.
4-Stresten uzak durulmalıdır.
5-Sıcak suyla duş alınmamalıdır.
6- Soğuktan kaynaklanan ürtikeri olan kişiler yalnız yüzmemeli, soğuk bir ortama kontrollü olarak girmelidirler.
7-Güneşten kaynaklanan ürtikerde güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum umarım bu hastalığa bir çare bulurlar biz ve bizim gibi kardeşlerimiz şifa bulur , Sağlıklı günler dilerim... Ayrıca bu tip bir rahatsızlıktan çözüm bulan arkadaşların da bizimle paylaşmasını rica ediyoruz ... Bu hastalığı yaşayıp tedavisini bulan arkadaşlar benimle de irtibat kurabilirler.. Sağlıklı günler dilerim...

Gürcan BALTA
irtibat : eaqles@msn.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2012       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar hastalık 06.05.2012 saat 18 gibi hafif kaşınmalarla başladı öncelikle size olayın oncesını anlatayım

bu arada anti depresen ilacı olarak aslında sıgarayı bırakmak ıcın velbutrıl xl diye bir ilaçta kullanıyorum bu ilacında alarjı yapabılecegı soylenıyor ama bılmıyorum
cumartesi gunu biraz alkol aldık fındık fıstık turşuyla beraber ertesi gunu kafamın agrısından dolayı panadol tablet atmıstım kı prospektusunde yan etkısı urtıker olarak yazıyordu tabı bılmıyordum kafamın agrısı geçsin diye attım saat 12:00 gibi attım saat 18:00 da hafif kaşıntılar başladı cok onemsemedim sonra kolumda 1 2 saat içersiinde sivri sinek sokması gibi kızarıklıklar oluştu başta böcek soktu falan zannettım daha boynum karnım neredeyse heryerim kasınmaya basladı saat 24:00 gibi dayanılmaz bir hal aldı ve ben o halde yattım gece uykularım bolundu kasıtıda cok fazla kasınıyordum ertesi gunu paartesi yani 07.05.2012 tarihinde acile gittim sabah 08:30 da iğne vurdular cildiye doktoruda allerset tb ile rupafin tb yazdı birini sabah birini aksam atıyorum iğneden sonra rahatladım pazartesi gunu geçti salı gunude saat 24:00'da gece yarısı tekrar kasıntılar basladı çene kısmında karnımda boynumda tekrar acıle gittim serumla beraber iğne verdiler 2 saate tekrar duzeldım kendıme geldım bugun 3. gun inşallah kronık degıldır ne yapmam gerektıgını bılmıyorum ilaçtan ve alkoldenmı kaynaklandı acaba tahmınımce panadol tablet yaptı ama daha once bu ilacı kullanmıstım bole bırsey olmamıstı sizce neden boyle olmustur neler yapmam lazım

erhanacikgoz1@gmail.com
msn: hackedbyspy@hotmail.com

ekleyın konusalım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2012       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi akşamlar benim derdim ayaklarımda sırtımda yüzümde kaşıntılar sivilce gibi ama anlamdım kan testde yaptırdım temiz çıktı birden ısırmalar olyor beynim bile etkileniyor uykuya geçemiyorum lütfen yardım edin tedavisi nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Babam kurdeşen hastasıydı 3 ay çekti ve perhizde yaptı bitkisel ilaç da aldım merhemlerde kullandım hiçbir faydası olmadı KONYA da alakova otobüs sondurağının kurdeşen tekkesini ziyaret ettik ve biraz yiyeceklere dikkat ettim BİZNİLLAH kurudu hiçbirşeyim kalmadı ( Kurdeşen Tekkesine gelmek isterseniz Kurt Dede otobüs durağında inin) ŞİFA ALLAH dan
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benım oglumda kurdeşen oldu biz de 7 karınca ocagından ayrı ayrı karınca topragı aldık hepsını karıştıp suyla harmanladık suyundan bırazını içtı kalanlada çamur halıne getırıp butun vucuduna surdk daha sonra banyosunu yaptı bırdaha olmadı tavsıye ederım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar hasta olan herkese acil şifalar diliyorum ben yaklaşık bir buçuk senedir ürtiker hastalığıyla uğraşıyorum çoğu yöntemi ve ilacı denedim ama fayda etmedi iki gün önce iyice araştırdım ve benim gibi bu rahatsızlığı olan kişilerin yazılarını okudum bir formül buldum deneyenlerde işe yaramış ben de kullandım ürtikerden eser kalmadı akşam aldım ertesi sabah uyandığımda hiçbir şey kalmamıştı sizinle de paylaşıcam inşallah iyi olursunuz
.30 gr zerdeçal
.30 gr çörek otu
.30 gr ısırgan
.30 gr şahtere bunları aktarlardan alın ve toz haline getirin aktardan rica ederseniz hepsini karıştırıp toz haline getirir sonra bu karşımı balla karıştırıp sabah akşam yiyin ben aç karınla yedim ayrıca yemeklerden önce yani kahvaltı ve akşam yemeğinden önce kuru şahtere otu ve ısırganı bir bardak kaynamış suya koyup dinlendirin aç karınla önce onu için her yemekten önce bunu içerseniz daha iyi olur hatta önce bu çayı için sonra ballı karışımı yiyin inşallah bende işe yaradığı gibi sizde de işe yarar Allah hepinize acil şifalar versin …
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2013       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
GÖNÜL adlı kullanıcıdan alıntı

OGLUM KURDEŞEN VEEN AZ 3 YILDIR ARA ARA DEVAM EDİYOR BİR KERE TEDAVİ EDİLDİ ANCAK DAHA SONRA TEKRARLADI BU ARALAR DAHA SIK OLUYOR NE YAPMALIYIZ YARDIM EDİN KESİN OLARAK BU HASTALIK BİTERMİ TEŞEKKÜRLER

Ben 6 ay boyunca üstüker için kortizon dahil bir ton ilaç kullandım geçmedi..acillerde yattım.Sonra Allah’ın hikmeti;biriyle tanıştım.Eczanelerde satılıyor SODYUM BİKARBONAT önerdi.İngiliz karbonatı derler.Sabahları kahvaltıdan 20 dakika önce aç karına içilir.Büyükçe bir su bardağının içine bir çay kaşığından az bu tozu eritiyorsunuz.İçtikten sonra birkaç dakika uzanın.Ve gün içinde aynı bardaktan 4 su bardağı mutlaka su için.İnanın 24 saat içinde hiççç bir şey kalmaz.Kardeşimin eşide aynı sorundan müzdarip.Akşam başladı.az evvel konuştuk.Sabah ne kaşınmış ne izler kalmış Tüm plakalar sönmüş.Bir çok insan bizim bu sıkıntımızı çektiği için paylaşmak istedim.Yaşayan bilir sancısını.İlaçları atın.Bicarbonat Vücudunuzun ph dengesini arttırır.Zaten bağışıklık sistemi düşünce ve hazır yemek tüketince Kurdeşen döküyoruz.Yıllardır çekiyorumAma bu son krizler fenaydı.2 hafta her sabah kullanın hiçbir şeyiniz kalmaz .Geçmiş olsun.