Arama

İngilizce kelime ezberleme yolları nelerdir?

Güncelleme: 12 Şubat 2016 Gösterim: 34.820 Cevap: 34
volkankız - avatarı
volkankız
Ziyaretçi
6 Nisan 2009       Mesaj #1
volkankız - avatarı
Ziyaretçi
İngilizce öğrenmek için ortalama günde en az kaç kelime ezberlenmelidir
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen MeLL; 6 Nisan 2009 19:25
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Ortalama 150 kelime ezberlemelisin
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
6 Nisan 2009       Mesaj #3
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
volkankız adlı kullanıcıdan alıntı

İngilizce öğrenmek için ortalama günde en az kaç kelime ezberlenmelidir

Kelime ezberlemenin en kolay yolu seviyene uygun ingilizce hikayeler okumandır. Hikaye kitabı okumak en etkili ingilizce öğrenme yoludur. Kendimden ola çıkarak sunabileceğim önerim bu. Beginner seviyeden başlayıp sözlüksüz okumaya çalış. Beginner seviye kitaplar bizim Cin Alilerimizden biraz daha ileri Msn Happy Resimlerler de bolca desteklendiğinden kelimelerini tahmin edebilirsin. Eğer sözlük kullanacaksan da ingilizceden ingilizceye resimli junior dictionary gibi sözlükleri tavsiye ederim. Git gide hikaye kitaplarında seviyeyi yükseltirsen hem kelime dağarcığın gelişir hem de bir yandan grammer bilgine katkıda bulunursun. Kitaplar için de önerim Easy True Stories gibi küçük hikayelerin bulunduğu kitaplardır. Kısa ve akıcı olduklarından ayrıca ilgi çekici içeriğinden dolayı can sıkıcı olmayacaktır Msn Happy
TRaDeMoN - avatarı
TRaDeMoN
Ziyaretçi
6 Nisan 2009       Mesaj #4
TRaDeMoN - avatarı
Ziyaretçi
kelime ezberlemeklede bitmez. eğer biraz ingilizcen varsa gramer için şu kitabo tavsiye edebilirim kullanıyorum. cdsine pek aldanma bebekler için oyunlara benzer şeyler var içinde Msn Grin ama çok güzel anlatıyor
english grammar in use
lacivert bir kitap
English Grammar in Use - Cambridge University Press aha bu var bende. 30 lira falandı..
Dediğim gibi , ingilizce anlatıyor haberin olsun Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ingilizcede kaç sözlük ve kleime vardır ÖRNEK:türkçede 29harf vardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler her kim ne duymuşsa bilmem ben orta okuldan sonra ingilizce ye başladım ve 7850 inilizce kelimeyi ezberledim hergün yirmitane asla unutmayın kelime yi kullanarak ezberlersiniz ve ben her 20 kelimeyi türkçe ve ingilizce kerşılıklı kaydedeip dinliyordum 10 dakka 15 dakka aralıklarla grammerimide iyice geliştirdim hiç görmediğim yabancı turistle ilk defa karşılaştım ve rahatlıkla herşeyi anlattım diyalog kurdum her gün yirmi kelime bir ay sonrada bir göz gezdirmek herşey için yeterlidirMsn Happy
nötrino
Yasaklı
2 Kasım 2009       Mesaj #7
Yasaklı
Alıntı

ingilizcede kaç sözlük ve kleime vardır ÖRNEK:türkçede 29harf vardır

kelime ile harf aynı şey değildir.harfler heryerde her zaman aynıdır .Türkçe de aynı anlama gelen bir çok sözcük vardır bu nedenle aslında türkçe diğer dillere göre öğrenilmesi çok daha zor bir dildir.Önemli olan ingilizcede kelime ezberlemek değildir bunların anlamlarıyla birlikte nerede nasıl kullanacağınızı bilirseniz sorun kalmaz.kelimeleri anlamlarıyla beraber küçük kağıtlara yazarak periyodik olarak tekrarlarsanız kelime bilginiz gelişir.ayrıca türkçe alt yazılı film ve belgesel programları altyazılarına bakmadan izlemenin de büyük katkısı oluyordur.belli bir kelime ve gramer bilgisine ulaştıktan sonra ingilizce kitapları okuyabilirsiniz sonunda alıştırmalar olur böyle kitaplarda. kolaydan zora doğru bunlarıda test ederek seviyenizin derecesini anlarsınız.Aslında en iyi dil öğrenme şekli o dili öğreneceğiniz ülkede yaşamak. yaşayarak öğrenmektir.türkçeden başka hiç bir dil bilmeyen teyzemin 40 yaşından sonra isviçreye yerleşip almancayı anadili gibi konuşmasını örnek verebilirim.ya da yurtdışında yüksek lisans yapmak ya da başka bir konuda eğitim almak gibi bir fırsatınız varsa mutlaka değerlendirin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
daha kolayn yolları yokmu mesela lütfen yardım edin
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #9
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

daha kolayn yolları yokmu mesela lütfen yardım edin

Öğretmenlerimiz ingilizce sözlük okuttururlardı bize öyle daha çok kelime öğreniliyor tavsiye ederim ve sürekli ingilizce konuşarak pratik yap.
DreT45 - avatarı
DreT45
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #10
DreT45 - avatarı
Ziyaretçi
kendi kendine ingilizce cümleler kur her gün kendi kapasitene göre kelimeleri 10 ar kez yaz falan filan Msn Grin