Arama

Hem karada hem suda yaşayan canlılar hangileridir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Nisan 2014 Gösterim: 115.932 Cevap: 35
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya lütfen ama lütfen daha da ayrıntılı yazınnn
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
timsah ördek ve caretta carettalar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hem kara hem su da yaşayan hayvanlarla bir farklmistikim canim baldanda bal askim benim, öyle doluki icim sevgimimi yazim nefretimimi bilemiyorum karman cormanim anliyacagin. korkarimki ben senin ellerine sadece kalbimi degil, ben senin ellerine beni birakmisim. herseyimle senindim yüregim yüregindeydi hele o ilk öpdügünde dedin ya sakin bu ani unutma diye, sadece ilk öpüsün degil her öpüsün aklimda. hani her öpüsünde her bakisinda bu yürek yerinden cikicak gibi oluyordu, hani sende öyleydin?? bumuydu sevgin askin, yüreginin yerinden cikicak gibi olmasi bumuydu? bunlari sana karsi söylemeyi cok isterdim, ama ya dinlemez yada susar hic bi tepki göstermezdin. sana askimi daha nasil anlatim ne yapim bilmiyorum seni deli gibi seviyorum sana deli gibi asigim, bugün seni hic aramadim yazmadim ben senin üstüne düsdükce sen benden uzaklasiyorsun seni kaybetmek istemiyorum cok caresizim. 12saat sonra arayip ben atramana gidiyorum demem 16saniyelik konusmamizda bile kalbim öyle atdi yüregim öyle cosdu icim öyle titrediki anlatamam. kara sevdam benim , ugruna yandigim benim, icimin taaa ici benim.. seni cok özledim seni cok seviyorum senden hic birzaman vaz gecmiycem bilsemki senin yolunda ölüm var bilki o yol yine benim yolumdur sana yemin ederim. taki sen beni istemeyene kadar.. kurban oldugum allahim sen büyüklügünü gösterde mistikimin yolunu benim yoluma bagla sen onu bensiz benide onsuz mutlu etme benim yanim herzaman onun yani olsun.. seni canimdanda cok seviyorum herseyim kara gözlüm benim.. asyanılığı yok bencede
xanderx - avatarı
xanderx
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #14
xanderx - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen karada yaşayan suda yaşayan hem de suda yaşayan canlılarla ilgili bilgiler verebilirmisiniz acil!! ayrıca beslenme şekillerini de belirtebilirmisiniz lütfen?
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
11 Mayıs 2010       Mesaj #15
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
xanderx adlı kullanıcıdan alıntı

Lütfen karada yaşayan suda yaşayan hem de suda yaşayan canlılarla ilgili bilgiler verebilirmisiniz acil!! ayrıca beslenme şekillerini de belirtebilirmisiniz lütfen?

KARADA YAŞAYAN HAYVANLAR

Köpek at yılanların bir bölümü aslan tavşan inek eşek koyun keçi kurt fil kanguru kaplumbağaların bir bölümü kertenkele deve geyik gibi hayvanlar ile ; serçe leylek güvercin karga gibi kuşlar karada yaşar.

SUDA YAŞAYAN HAYVANLAR

Suda yaşayan yüzlerce hayvan türü vardır. Bunların başında balıklar gelir. Balıklar deniz göl ve akarsularda yaşar. Suda yaşayan memeli hayvanlar da vardır. Köpek balıkları balinalar

HEM KARADA HEM SUDA YAŞAYAN HAYVANLAR

Bu hayvanlar yaşamlarının bir bölümünü karada bir bölümünü de suda geçirir. Su kaplumbağası kurbağa su yılanı timsah kaz ördek martı pelikan karabatak ve penguen hem suda hem de karada yaşayan hayvanlardır."İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Nisan 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hem karada hem suda yaşayan hayvanlar nelerdir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
başa örenkler verin lütfen proje ödevim bu yaaaa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
RNEK TÜRLER
Ascaphus truei (kuyruklu kurbaga), Bombina bombina (Kirmizi kurbaga), Pelobates syriacus (Toprak kurbagasi), Bufo bufo (Sigilli kurbaga), Bufo viridis (Gece kurbagasi) Hyla arborea (Agaç kurbagasi), Rana ridibunda (Ova kurbagasi) Andrias japonicus (Dev semender), Salamandra salamandra (Ates semenderi)Penguen, su samuru, fok balığı, su yılanı, timsah, su kaplumbağası, kurbağa, sivrisinek gibi hayvanlar hem karada, hem suda yaşayan hayvanlardır

Hem suda hem de karada yasadiklarindan iki yasamlilar anlamina Amphibia adi verilmistir. Gerek anatomi ve gerekse fizyolojik açidan baliklarla sürüngenler arasinda bir özellik gösteren Amphibia sinifi, omurgalilarin su disinda yasayan ilk grubunu olusturmaktadir. Devonien'in sonlarina dogru meydana gelen kuraklik nedeniyle, akcigerli baliklarin bazi populasyonlari yasadiklari ortamlardan çikarak karadan diger sulara geçmislerdir. Daha sonra da tüm sularin kurumasiyla zamanlarinin büyük bir bölümünü karalarda geçirmeye baslamislardir. Böylece Amphibia'yi olusturan ilk karasal hayvan grubu ortaya çikmistir. Amphibia'nin baliklarin en evrim geçirmis olan Telostei yerine in ilkel grubu olan Dipnoi'den meydana gelmesi ilginç bir evrimsel olaydir.
Omurgalilar su yasamindan kara yasamina geçerken, birçok degisiklikler meydana gelmistir. Bunlardan en önemlileri sunlardir:
A. DERI: Karasal hayvanlar sahip olduklari sert derileriyle su kaybini önlerler. Sucul hayvanlarda bulunan yumusak epidermis yerine bunlarda dis yüzeyi ölü hücrelerden meydana gelmis bir keratin kilif tarafindan kusatilmis sert epidermis tabakasi olusmustur.
B. AMNIOTIK YUMURTA: Karasal hayvanlar, karada yumurtlamak zorundadirlar. Böyle bir yumurtanin kuruma ve mekanik etkenlerden korunabilmesi için sert ve delikli bir kabuga, fazla miktarda yedek besin maddesine ve amnion, korion ve allantois gibi embriyonik zarlara gereksinme vardir. Ayrica iç döllenme ve döllenme sirasinda bir çiftlesme davranisi zorunludur. Bu tip yumurta ilk kez, karasal yasama çok iyi bir uyum göstermis olan Reptilia (sürüngenler)'da görülmüstür. Amphibia üyelerinin büyük bir çogunlugu yumurtalarini suya biraktiklarindan bu tip degisikliklere gereksinme duyulmamistir.
C. SOLUNUM: Karasal hayvanlarda, solungaçlar yerine akcigerler meydana gelmistir. Böyle bir yapi Dipteiformes (Dipnoi) takimi üyelerinde de bulundugundan akciger ile solunuma uyum oldukça kolay olmustur. Yalniz, farkli olarak karasal hayvanlarda akcigerin korunabilmesi ve su kaybinin önlenebilmesi için vücudun daha iç kisimlarinda yer almasi gerekli olmustur. Akcigerin konumunda meydana gelen degisiklik farinks, trakea ve brons gibi özel solunum yollarinin olusumuna neden olmustur.
D. DOLASIM: Akcigerlerin olmasiyla, dolasim sisteminde de bazi degisiklikler meydana gelmistir. Baliklarda solungaç dolasimi (Aort yaylari=solungaç damarlari) dogrudan dogruya ventral aortadan gelen kan ile saglanmaktadir. Karasla hayvanlarda aort yaylari, vücut dolasimini saglayan sistemik ve akciger dolasimini saglayan pulmonar olmak üzere iki sistemden meydana gelmistir. Buna bagli olarak kalpte ve akcigerlerden gelen kanin ayri ayri toplandigi iki kulakçik olusmustur.
E. HAREKET: Sucul hayvanlarda bulunan lob seklindeki yüzgeçlerin yerine, karasal hayvanlarda yürüme, kosma, tirmanma ve uçmaya uyum göstermis eklemli üyeler olusmustur.
F. DUYU ORGANLARI: Sucul hayvanlarda en fazla gelismis duyu organi koklamadir. Karasal hayvanlarda ise görme duyusu gelismis ve buna bagli olarak kurumayi önlemek korunmayi saglamak amaciyla bir göz kapagi olusmustur. Ayrica baliklarda yakini görmeye ayarlanmis olan göz mercegi de akomodasyon yapabilecek bir özellik kazanmistir. Sucul hayvanlarin yan çizgi sistemleriyle algiladiklari su titresimleri gibi normal sesleri de duyup duymadiklari bilinmemektedir. Yalniz ses iletimi havada sudan daha kötü oldugundan, karasal hayvanlarda çok iyi bir isitme organinin olusmasi zorunlu hale gelmistir.
G. BOSALTIM SISTEMI: Tatlisu hayvanlari protein metabolizmasinin son ürünü olan amonyagi, amonyum seklinde disari atarlar. Amonyum zehirli bir maddedir. Bu nedenle su ile yeter derecede seyreltilerek disari bosaltilir. Karasal hayvanlar suyu bu sekilde cömertce harcayamadiklarindan amonyum kus, ve sürüngenlerde ürik asite, memelilerde ise karaciger enzimlerinden olan Arginaze tarafindan üreye dönüstürülerek disari atilir.
Bu degisikliklerin tümünü ilk karasal hayvanlar olan Amphibia'da görmek mümkün degildir. Yalniz Amphibia'da da bu geçis sirasinda; deri hava basincina dayanabilecek bir yapi kazanmis, solungaçlar yerine akcigerler olusmus, dolasim sistemi akciger ve deri solunumunu saglayacak duruma gelmis, çift yüzgeçler yerine üyeler olusmus, hava ve su içerisinde görev yapabilecek duyu organlari gelismistir.
KARAKTERISTIK ÖZELLIKLERI:
Derileri çok sayida salgi bezi içerir ve her zaman nemli ve yumusak bir sekildedir. Günümüzde yasayan üyelerinde dis pullar ve yüzgeç isinlari yoktur. Bazilarinda zehir bezleri bulunmaktadir. pigment hücreleri (kromotoforlar) renk degisiminde ve ortamin rengine uymada önemli görevler yapar.
Yüzme ve yürümeye yarayan iki çift üyeleri (Tetrapod), 4-5 veya daha az sayida parmaklari vardir. Bazilarinda üyeler körelmistir. Parmaklari arasinda genellikle bir zar bulunmaktadir.
Agizlari oldukça genis, yalniz üst çenede veya her iki çenede küçük disler mevcuttur. Iki tane olan burun delikleri agiz boslugu ile baglantilidir. Göz kapaklari hareketlidir. Bazi üyelerinde orta kulak zari disarida yer almistir.hareketli olan dillerini aniden disari firlatarak avlarini yakalarlar.
Iskeletin büyük bir bölümü kemik yapidadir. Omur sayisi çok degisiklik gösterir. Kaburgalarin mevcut oldugu durumlarda, bu yapilar sternuma baglanmaz.
Kalpleri iki kulakçik ve bir karincik olmak üzere üç gözlüdür. Vücut ve akciger olmak üzere iki ayri dolasima sahiptirler. Derileri kilcal damarlar açisindan oldukça zengindir. Alyuvarlari oval sekilde ve çekirdeklidir.
Solunum akciger, solungaç, deri ve agiz boslugu astariyla yapilir. Bazilarinda bir tek tip solunum görülmesine karsin digerlerinde bu dört tip solunumu da ayni anda görmek olasidir. Genellikle larva evresinde bulunan dis solungaçlar, bazilarinda yasam boyu varligini sürdürmektedir. Özellikle kurbagalarda ses çikarma telleri çok iyi bir sekilde gelismistir.
Vücut sicakligi çevreye bagli olarak degisiklik gösterir (Poikilothermus). Bu tip hayvanlara ektoderm hayvanlarda denir. Çünkü bu hayvanlar gerek duydugu sicakligi bulunduklari ortamdan saglarlar.
Beyinden 1O çift sinir çikar. Bunlara Cranial sinirler de denir.
Ayri eseylidirler. Döllenme iç veya dis döllenme seklinde olur. Çogunlukla ovipardirlar. Yumurtalari jelatin bir zar içerisinde olup yedek besin maddesi tarafindan fakirdir. Segmentasyon holoblastik tiptedir, fakat blastomerlerin büyüklügü birbirlerine esit degildir. Embriyonik zarlar yoktur. Genellikle suda geçen bir larva evresi ve metamorfozdan sonrasi ergin hale gelirler.
Eski 15-04-2009 #2 (mesaj-linki)
fadedliver Bayan-F
fadedliver - avatarı

ÖRNEK TÜRLER
Ascaphus truei (kuyruklu kurbaga), Bombina bombina (Kirmizi kurbaga), Pelobates syriacus (Toprak kurbagasi), Bufo bufo (Sigilli kurbaga), Bufo viridis (Gece kurbagasi) Hyla arborea (Agaç kurbagasi), Rana ridibunda (Ova kurbagasi) Andrias japonicus (Dev semender), Salamandra salamandra (Ates semenderi)Penguen, su samuru, fok balığı, su yılanı, timsah, su kaplumbağası, kurbağa, sivrisinek gibi hayvanlar hem karada, hem suda yaşayan hayvanlardır

Hem suda hem de karada yasadiklarindan iki yasamlilar anlamina Amphibia adi verilmistir. Gerek anatomi ve gerekse fizyolojik açidan baliklarla sürüngenler arasinda bir özellik gösteren Amphibia sinifi, omurgalilarin su disinda yasayan ilk grubunu olusturmaktadir. Devonien'in sonlarina dogru meydana gelen kuraklik nedeniyle, akcigerli baliklarin bazi populasyonlari yasadiklari ortamlardan çikarak karadan diger sulara geçmislerdir. Daha sonra da tüm sularin kurumasiyla zamanlarinin büyük bir bölümünü karalarda geçirmeye baslamislardir. Böylece Amphibia'yi olusturan ilk karasal hayvan grubu ortaya çikmistir. Amphibia'nin baliklarin en evrim geçirmis olan Telostei yerine in ilkel grubu olan Dipnoi'den meydana gelmesi ilginç bir evrimsel olaydir.
Omurgalilar su yasamindan kara yasamina geçerken, birçok degisiklikler meydana gelmistir. Bunlardan en önemlileri sunlardir:
A. DERI: Karasal hayvanlar sahip olduklari sert derileriyle su kaybini önlerler. Sucul hayvanlarda bulunan yumusak epidermis yerine bunlarda dis yüzeyi ölü hücrelerden meydana gelmis bir keratin kilif tarafindan kusatilmis sert epidermis tabakasi olusmustur.
B. AMNIOTIK YUMURTA: Karasal hayvanlar, karada yumurtlamak zorundadirlar. Böyle bir yumurtanin kuruma ve mekanik etkenlerden korunabilmesi için sert ve delikli bir kabuga, fazla miktarda yedek besin maddesine ve amnion, korion ve allantois gibi embriyonik zarlara gereksinme vardir. Ayrica iç döllenme ve döllenme sirasinda bir çiftlesme davranisi zorunludur. Bu tip yumurta ilk kez, karasal yasama çok iyi bir uyum göstermis olan Reptilia (sürüngenler)'da görülmüstür. Amphibia üyelerinin büyük bir çogunlugu yumurtalarini suya biraktiklarindan bu tip degisikliklere gereksinme duyulmamistir.
C. SOLUNUM: Karasal hayvanlarda, solungaçlar yerine akcigerler meydana gelmistir. Böyle bir yapi Dipteiformes (Dipnoi) takimi üyelerinde de bulundugundan akciger ile solunuma uyum oldukça kolay olmustur. Yalniz, farkli olarak karasal hayvanlarda akcigerin korunabilmesi ve su kaybinin önlenebilmesi için vücudun daha iç kisimlarinda yer almasi gerekli olmustur. Akcigerin konumunda meydana gelen degisiklik farinks, trakea ve brons gibi özel solunum yollarinin olusumuna neden olmustur.
D. DOLASIM: Akcigerlerin olmasiyla, dolasim sisteminde de bazi degisiklikler meydana gelmistir. Baliklarda solungaç dolasimi (Aort yaylari=solungaç damarlari) dogrudan dogruya ventral aortadan gelen kan ile saglanmaktadir. Karasla hayvanlarda aort yaylari, vücut dolasimini saglayan sistemik ve akciger dolasimini saglayan pulmonar olmak üzere iki sistemden meydana gelmistir. Buna bagli olarak kalpte ve akcigerlerden gelen kanin ayri ayri toplandigi iki kulakçik olusmustur.
E. HAREKET: Sucul hayvanlarda bulunan lob seklindeki yüzgeçlerin yerine, karasal hayvanlarda yürüme, kosma, tirmanma ve uçmaya uyum göstermis eklemli üyeler olusmustur.
F. DUYU ORGANLARI: Sucul hayvanlarda en fazla gelismis duyu organi koklamadir. Karasal hayvanlarda ise görme duyusu gelismis ve buna bagli olarak kurumayi önlemek korunmayi saglamak amaciyla bir göz kapagi olusmustur. Ayrica baliklarda yakini görmeye ayarlanmis olan göz mercegi de akomodasyon yapabilecek bir özellik kazanmistir. Sucul hayvanlarin yan çizgi sistemleriyle algiladiklari su titresimleri gibi normal sesleri de duyup duymadiklari bilinmemektedir. Yalniz ses iletimi havada sudan daha kötü oldugundan, karasal hayvanlarda çok iyi bir isitme organinin olusmasi zorunlu hale gelmistir.
G. BOSALTIM SISTEMI: Tatlisu hayvanlari protein metabolizmasinin son ürünü olan amonyagi, amonyum seklinde disari atarlar. Amonyum zehirli bir maddedir. Bu nedenle su ile yeter derecede seyreltilerek disari bosaltilir. Karasal hayvanlar suyu bu sekilde cömertce harcayamadiklarindan amonyum kus, ve sürüngenlerde ürik asite, memelilerde ise karaciger enzimlerinden olan Arginaze tarafindan üreye dönüstürülerek disari atilir.
Bu degisikliklerin tümünü ilk karasal hayvanlar olan Amphibia'da görmek mümkün degildir. Yalniz Amphibia'da da bu geçis sirasinda; deri hava basincina dayanabilecek bir yapi kazanmis, solungaçlar yerine akcigerler olusmus, dolasim sistemi akciger ve deri solunumunu saglayacak duruma gelmis, çift yüzgeçler yerine üyeler olusmus, hava ve su içerisinde görev yapabilecek duyu organlari gelismistir.
KARAKTERISTIK ÖZELLIKLERI:
Derileri çok sayida salgi bezi içerir ve her zaman nemli ve yumusak bir sekildedir. Günümüzde yasayan üyelerinde dis pullar ve yüzgeç isinlari yoktur. Bazilarinda zehir bezleri bulunmaktadir. pigment hücreleri (kromotoforlar) renk degisiminde ve ortamin rengine uymada önemli görevler yapar.
Yüzme ve yürümeye yarayan iki çift üyeleri (Tetrapod), 4-5 veya daha az sayida parmaklari vardir. Bazilarinda üyeler körelmistir. Parmaklari arasinda genellikle bir zar bulunmaktadir.
Agizlari oldukça genis, yalniz üst çenede veya her iki çenede küçük disler mevcuttur. Iki tane olan burun delikleri agiz boslugu ile baglantilidir. Göz kapaklari hareketlidir. Bazi üyelerinde orta kulak zari disarida yer almistir.hareketli olan dillerini aniden disari firlatarak avlarini yakalarlar.
Iskeletin büyük bir bölümü kemik yapidadir. Omur sayisi çok degisiklik gösterir. Kaburgalarin mevcut oldugu durumlarda, bu yapilar sternuma baglanmaz.
Kalpleri iki kulakçik ve bir karincik olmak üzere üç gözlüdür. Vücut ve akciger olmak üzere iki ayri dolasima sahiptirler. Derileri kilcal damarlar açisindan oldukça zengindir. Alyuvarlari oval sekilde ve çekirdeklidir.
Solunum akciger, solungaç, deri ve agiz boslugu astariyla yapilir. Bazilarinda bir tek tip solunum görülmesine karsin digerlerinde bu dört tip solunumu da ayni anda görmek olasidir. Genellikle larva evresinde bulunan dis solungaçlar, bazilarinda yasam boyu varligini sürdürmektedir. Özellikle kurbagalarda ses çikarma telleri çok iyi bir sekilde gelismistir.
Vücut sicakligi çevreye bagli olarak degisiklik gösterir (Poikilothermus). Bu tip hayvanlara ektoderm hayvanlarda denir. Çünkü bu hayvanlar gerek duydugu sicakligi bulunduklari ortamdan saglarlar.
Beyinden 1O çift sinir çikar. Bunlara Cranial sinirler de denir.
Ayri eseylidirler. Döllenme iç veya dis döllenme seklinde olur. Çogunlukla ovipardirlar. Yumurtalari jelatin bir zar içerisinde olup yedek besin maddesi tarafindan fakirdir. Segmentasyon holoblastik tiptedir, fakat blastomerlerin büyüklügü birbirlerine esit degildir. Embriyonik zarlar yoktur. Genellikle suda geçen bir larva evresi ve metamorfozdan sonrasi ergin hale gelirler.
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 15-10-2009 #3 (mesaj-linki)
Misafir

bana ilk yaşıyan canlıları resimleri verin
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 10-12-2009 #4 (mesaj-linki)
Misafir

karada yaşayan hayvanlara örnek
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 10-12-2009 #5 (mesaj-linki)
_KleopatrA_

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle
karada yaşayan hayvanlara örnek
a. Karada Yaşayan Hayvanlar İnek, koyun, at, eşek, sincap, fare, tavuk, kuşlar, yarasa, solucan, salyangoz karada yaşayan hayvanlardır. Karada yaşayan hayvanlara daha pek çok örnek verilebilir.
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 20-12-2009 #6 (mesaj-linki)
Misafir

daha ayrıntılı cevap verin lütfen!!!!!!!!!!
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 11-03-2010 #7 (mesaj-linki)
Misafir

karadaki canlılarmı daha çok sudaki canlılarmı daha çok
karadaki canlılarmı daha çok yoksa sudaki canlılarmı çok
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 11-03-2010 #8 (mesaj-linki)
RivaN Bayan-F
RivaN - avatarı


HEM KARADA HEM SUDA YAŞAYAN HAYVANLAR:-Kaplumbağa -Timsah -Fok balığı -Sivrisinek. -Penguen -Su samuru -Kurbağa -Yengeç ...
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 20-03-2010 #9 (mesaj-linki)
Misafir

su altında hangi ayvanlar yaşar isimleri nelerdir
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Eski 19-04-2010 #10 (mesaj-linki)
Misafir

hem karada hem suda yaşayan hayvanlar
timsah fok yunus balina
Bu Mesajı Yetkililere Rapor Et Bu mesaja hızlı cevap gönder
Cevap Yeni Konu Aç
Sayfa 1 | Toplam 2 1 2 >
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
MsXLabs Sistem Mesajı

Değişiklikleri İptal Et
Hızlı Cevap
İşleminizle ilgili aşağıdaki hatalar oluştu
Tamam
Sorunun Cevabını Yazın
2 + 2 = ?
Mesaj:
Seçenekler
Cevap içinde mesajdan alıntı yap?
Hızlı Cevap Gönderiliyor - Lütfen Bekleyin Hızlı Cevap Gönderiliyor - Lütfen Bekleyin

Etiketler
Yok | karada ve suda yasayan hayvanlar, karada yasayan hayvanlar, suda ve karada yasayan hayvanlar, suda yasayan canlilar, suda yasayan hayvanlar,
Hem karada hem suda yaşayan canlılar hangileridir? Konusuna Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Gemiler suda neden batmaz? Ziyaretçi Soru-Cevap 98 3 Hafta Önce 13:18
Metal parçası neden suda batar? Ziyaretçi Soru-Cevap 11 16-01-2011 16:17
Bağırsaklarda yaşayan asalak hayvanlar hangileridir? Ziyaretçi Soru-Cevap 6 24-02-2010 12:36
Suda Yürüyen Kertenkele kays88 Zooloji 0 01-04-2009 12:04
Toprakta Yaşayan Canlılar Gabriella Zooloji 0 29-03-2008 09:24
Konu Araçları
Yazdırılabilir Sürümü Göster Yazdırılabilir Sürümü Göster
Bu sayfayı arkadaşına gönder Bu sayfayı arkadaşına gönder
Mesaj Kuralları
Yeni konu açabilirsiniz
Konulara cevap yazabilirsiniz
Ek dosyası yükleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
BB kodu Açık
İfadeler Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks Açık
Pingbacks Açık
Refbacks Kapalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
deniz atı kedi balığı su yılanı fok ahtopot kaplumbağa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
suda yaşayan canlılar hakında özet bilgi nolur ya hayvan tanıtması değil suda yaşayan canlılar hakında tanıtma nolur

Benzer Konular

13 Ocak 2017 / fatoskızıl Soru-Cevap
5 Kasım 2018 / Misafir Biyoloji
12 Mart 2013 / asilce1veda Soru-Cevap
15 Şubat 2014 / Misafir Soru-Cevap