Arama

Futbolcuların oyun içinde yer aldıkları pozisyona göre görevleri nelerdir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Mayıs 2015 Gösterim: 19.362 Cevap: 29
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ağustos 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN İSTANBUL'DA FARKLI KULÜPLERDE OYNUYORUM
SAĞ ACIK OYNUYORSAN ;
Sponsorlu Bağlantılar

-1 E 1 DE COK ETKİLİ OLMALISIN
-HIZLI OLMALISIN
-BİTİRİCİLİĞİN İYİ OLMALI
-İYİ ORTA YAPMALISIN
-SAĞ BEK ATAĞA CIKTIGINDA SEN SAĞ BEKE GEÇİCEKSİN
-PASLARIN YERİNİ BULMALI
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sa Ben kadir ben hem santraforda hem de sag acık da oynayabılıyorum ama santraforun tam olarak gorewlerını bılmıorum benimLede paylasırsanız cok iyi olur (=
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağdan topu alıp orta aç sağbekinle paslaş orta sahanla ikiye bir yap müsait pozisyonda kaleye şut çek (: basitt
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağ açığın görevi orta açıp her yere yardıma ama kndi alanına gitmeli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ekim 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Forvetin en önemli görevi gol atmaktır bunun yanında orta saha ve takım savunmasına katkı bulunmasıda gerekir
kanatın görevi eğer açık oynuyorsa hücuma destek sağlayıp direk gol atmak veya gol attırmaktır sağ back in görevi belli , sağ taraftan gelişen hücumları ekarte etmek ve olmazsa olmaz değil ama sağ ön deki oyuncuya destek sağlayıp hücuma destek vermektir umarım yardımcı olmuştur
sleep - avatarı
sleep
Ziyaretçi
23 Ekim 2011       Mesaj #16
sleep - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

SAĞ AÇIK ADAM EKSİTMELİ
-ÇALIM İYİ YAPABİLMELİ
-PASLARI GÜZEL VEREBİLMELİ
-DEFANSA VE FORVETE YARDIM EDEBİLMELİ
-ORTALARI GÜZEL OLMALI
-VE SON VURUŞLARI SERT OLMALI
-VE simaoya özenmeli =)

katılıyorum çok hızlı olman ve çalım atman gerekli genelde taktik kanatlardan yükleniyorsa görevin adam eksiltip orta açmak ama genel oyun oynuyorsa takımın herşeyi üslenmen gerekir Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de sağ acıkta oynuyorum yapman gerekenden cok yapabileceklerine oncelik ver fazla hızlı değilsen ve calım yetenegin cok gelişmemişse pozisyonunu değiştir ama cok oynamak istiyorsan kondisyon hız ve calım becerilerini geliştir.
Gorevleri ise ;
-sağ cizgi üzerinde ilerleyerek orta yapmak veya bitirici paslar cıkarmak
-savunmaya gelirsek rakibin sol acıgıyla sol bekinin pas trafiğini kitlemek ve sağ bek hücuma katıldıgında onun yerinde olup ataga kalkan takımı yavaslatmaktır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sağ açıgım ilk başta oyunu iyi okumalısın, takımla gidip takımla gelmelisin ve ayagında fazla top tutmamalısın , kapanmayı bilmelisin bide 3. bolgeden arka direge orda 2. bolgeden on dırege orta 1. bolgedende geriye çıkarmalısın sert bir şekilde
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
-sağ açık sürekli geriye ileriye yardım etmeli -orta ve pasları iyi olmalı -son vuruşları iyi ve sert olmalı -sağkanatta akıp gitmeli -forbeti iyi beslemeli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Kırıkkalesporda Oynuyorum Sol Açık hem Defansa yardım etmelı hem forvete top cıkarmalı eger ıyıbo sol açıksan tehlıkelı olup gol pozisyonları yaratmalısın..