Arama

Bilgisayarım neden donuyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Ekim 2013 Gösterim: 7.227 Cevap: 15
bozkurt_gulhan - avatarı
bozkurt_gulhan
Ziyaretçi
28 Nisan 2009       Mesaj #1
bozkurt_gulhan - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımın hıç bır ıslem yapmadıgı halde kasıyoer ve bır daha gelmıyor daha yenı fıormat atmama ragmen hıç bır guvenlık sorunu olusturacak bır dsıteye gırmıyorum en cok msn ye gırıyorum ondan da bır zarar gelcegını sanmıyorum tum klasorlerı d ye aldım kasmasındıe ama daha fazla kasmaya basladı neden olabılır yardımcı olabılırmısınız
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
işlemci ısına bak 65 dereceyi geçiyorsa işlemcini ve fanı temizle ve hdd sata ise anakart üzerindeki slotlara sata kablo tam otumuyo adi koablolar gevşek kalıyo ve pc verimli çalışamıyo sinyal kaybı gibi bişey oluyor
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Nisan 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yeni format attınız ve bunun üstüne pc kasıyor ise Kasa içi temizliği yapın. Yada donanımlar ile uğraştıysanız tekrar kontrol edin.

Sponsorlu Bağlantılar
Ardından Harddiski birleştirin. Virüs taraması yaptırın.

Virüslerin girmesi için internete bağlanmanız yeterlidir. Siz birşey yapmasanızda sizi bulabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
işlemci ısına bak 65 dereceyi geçiyorsa işlemcini ve fanı temizle ve hdd sata ise anakart üzerindeki slotlara sata kablo tam otumuyo adi koablolar gevşek kalıyo ve pc verimli çalışamıyo sinyal kaybı gibi bişey oluyor
oya26 - avatarı
oya26
Ziyaretçi
27 Nisan 2010       Mesaj #4
oya26 - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarımda xp yüklü sürekli donuyor hiçbir işlem yapamıyorum sistem geri yüklemede yapılmıyor resette atılmıyor.ouf yardım edebilirmisiniz Msn Cry
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
başlata tıklayın orda calıstır var sag en altlarda oraya deneme 1 yazın duzelıyor Msn Grin bendede oyle oldu duzeldı otomatıkmen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bnm pcnin harddisk yandı servisse verdim yeni hartdisk taktı ardından 1 hafta geçmedi sıradanbi 2 seneye yakındır oynadığın wep tabanlı bi oyun oynuyordum ama pc dondu maus vs herşey gelirdiye bekledim gelmedi sonra res attım gene girdim oyuna 10 dk sonra gene aynı olay bu böyle devam etti tekrar verdim servise gene 1 hafta bişe yoktu tekrar başladı neden oluyodur denemediğim virüs de yok Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya arkadaşlar pc donuyor oyn oynarken bastklarm sonradan olyor ne yapmalym?
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
25 Kasım 2012       Mesaj #8
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ya arkadaşlar pc donuyor oyn oynarken bastklarm sonradan olyor ne yapmalym?

Muhtemel bu tip donmalar ekran kartınızla ilgili ve dolaylı olarak soğutma sisteminiz. Öncelikle ekran kartınızın oyunu karsılayıp karsılamadıgı arastırınız var ise sitesinden güncel driverlerını kurun ancak asıl sebep bilgisayarınızın soğutma sistemi olan fanlar işlemcinin termal macunu gözden geçirilmelidir. Çoğu oyunlar sistemin tüm olanaklarını harcar ve bu aşırı yoğunluğa vede ısınmaya sebep verebilir. Bu ısınmalar belli bir dereceyi zorladıgında sistem kendini korumak için donma dediğimiz olayla karsılasırsınız.
teknoman19 - avatarı
teknoman19
Ziyaretçi
25 Kasım 2012       Mesaj #9
teknoman19 - avatarı
Ziyaretçi
işlemcinin sorunu olabilir bilgisayar havızasına bi bak eğer %85 geçtitse temizle bilgisayarı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba öncelikle herkese iyi günler ..
Benim bilgisayarım hafif hafif donuyor oyun oynarken ve film izlerken donuyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Bu konuda yardımcı olacaklar varsa sevinirim.
Bilgisayarım donanım olarak iyi ekran kartını güncelledim pc ısısından olabilir diye fan taktım kasanın içi tertemiz Yeni formatlı . Oyun oynarken donmaması için geme booster kullanıyorum ama yinede bir fayda etmiyor.
İnternet Bağlantımda Hiç bir sorun yok 8 mbps Hızında kullanıyorum.
Bilgisayarın özelliklerine gelicek olursak...

Ekran kartı : NVIDIA GFORCE 9400 gt - 1 gb 128 bit
İşlemci : İntelMsn Rainbow PentiumMsn Rainbow 4 CPU 3.20 ghz
Ram : 2 Gb
Hard Disk : 512

Cpu: 58 C (127 F) Ana Kart: 50 C (122 d) Video Kartı : 51 C (124 F)
Sabit Disk : 32 C (90 f) Fan Hızı: 2922 Rpm