Arama

Bilgisayara yazıcı ağını nasıl kurabilirim?

Güncelleme: 22 Ağustos 2013 Gösterim: 11.732 Cevap: 3
SELCUKORUC - avatarı
SELCUKORUC
Ziyaretçi
6 Mayıs 2009       Mesaj #1
SELCUKORUC - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BEN ÇALIŞTIĞIM KURULUŞA İNTERNET ODASI KURDUM İNTERNET KABLOSUZ WİSTA YÜKLÜ PCLERDE 8 ADET VE İNTERNETE BAĞLANDILAR Bİ USB BAĞLI YAZICI VAR. DİĞER 7 BİLGİSAYARDA AĞ ÜZERİNDEN YAZDIRABİLİRMİ AĞI NASIL KURABİLİRİM
Sponsorlu Bağlantılar
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2009       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
SELCUKORUC adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR BEN ÇALIŞTIĞIM KURULUŞA İNTERNET ODASI KURDUM İNTERNET KABLOSUZ WİSTA YÜKLÜ PCLERDE 8 ADET VE İNTERNETE BAĞLANDILAR Bİ USB BAĞLI YAZICI VAR. DİĞER 7 BİLGİSAYARDA AĞ ÜZERİNDEN YAZDIRABİLİRMİ AĞI NASIL KURABİLİRİM

Öncelikle bilgisayarınızda bulunan yazıcıyı paylaştırarak başlamalısınız:
Yazıcının Kurulu Olduğu Bilgisayar da Başlat\Ayarlar\Yazıcı ve Fakslar kısmına tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan ekranda yazıcınızın marka ve modeli bulunmaktadır. Örneğin: 'HP Officejet 5600 series' ekli olan bu yazıcınıza sağ tuş yaparak özellikler'e gelin. Açılan ekranda karşınıza yazıcınızın özelliklerinin olduğu bir ekran gelecektir. Buradan 'Paylaşım' yazan kısıma tıklayınız, karşınıza gelen ekrandada 'Bu Yazıcıyı Paylaştır' seçeneğini işaretleyip Uygula\Tamam diyerek işlemi bitirin.
Sponsorlu Bağlantılar
İkinci işlem olarak yazıcıyı kullanmak istediğiniz diğer bilgisayarlara aşağıda belirtilen işlemleri birebir uygulamalısınız:
Diğer bilgisayarlardan bir tanesine geçerek tekrardan Başlat\Ayarlar\Yazıcı ve Faksla kısmına geliniz. Açılan ekranda sol taraftaki menü'de 'Yazıcı Ekle' kısmına tıklayınız. 'Yazıcı Ekleme Sihirbazına Hoşgeldiniz' başlıklı bir ekran gelicektir 'İleri' seçeneğini seçerek geçiniz. Karşınıza 'Yerel Ağ Yazıcısı' başlıklı ekran gelicektir. Buradanda 'Ağ Yazıcısı veya başka bilgisayara bağlı yazıcı' seçeneğini işaretleyip ileri seçeneğini seçerek geçiniz. Karşınıza 'Bir Yazıcı Belirtin' başlıklı farklı bir ekran gelicektir. Buradanda 'Yazıcı İçin Gözat' seçeneğini işaretleyip ileri diyerek geçiniz.

Son olarak gelen ekranda karşınıza paylaşımda olan yazıcı görünecektir. Yazıcıyı seçtikten sonra Varsayılan olarak ayarlamanızı isteyecektir isteğe bağlı bir durum. Karşımıza gelen ekrana son dedikten sonra işlemimiz tamamlanıyorWiggle

Saygılar,
MsXLabs Organization

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hp4700 SERİSİ WİRELESS YAZICI ALDIM AMA KABLOSUZ AĞA BİRTÜRLÜ BAĞLAYAMADIM.YARDIM LÜTFENSYGILAR..
savaşlar - avatarı
savaşlar
Ziyaretçi
22 Ağustos 2013       Mesaj #4
savaşlar - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar abilerim yazıcı aldı nasıl mürekkebi takmak ve nasıl kullanacaklarını bilmiyolar yardımcı olursanız seviniriz şimdiden teşekkürler