Arama

Arkeologların çalışma imkanları ve iş alanları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ekim 2014 Gösterim: 137.969 Cevap: 81
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2012       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkeoloji okuyacaklara söylüyorum; bu bölümü yazmayın, bu bölüm kolay kolay okunmaz.Hele hele gelecek kaygınız varsa kesinlikle yazmayın. 4-5 senenize, ana-babanızın parasına yazık.İş imkanı sıfır (0).Herşeye rağmen ben yazdım ama çook pişmanım, imkanım olsa bölümü, okulu bırakacağım. Ama şöyle bi durumunuz varsa; iyi bir üniversite, iyi bir bölüm bitirmişseniz ve 2. bir üniversite okuyayım diyorsanız buyrun tam okunacak bir bölüm Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2012       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 17 yaşındayım, arkeolojiye çok ilgim var çok istiyorum ama ben karımla beraber mutlu rahat bir hayat yaşamak istiyorum.Eğer bu bölümü seçersem evimle, karımla aram nasıl olur hiç bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim, yani evimden, ailemdem asla ayrı kalmak istemiyorum.Evimin, ailemin ve kendi ihtiyaçlarımı bu meslek ile karşılayabilir miyim ki???
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2012       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eeger varsa başka bir ihtimaliniz onu degerlendirin derim Çünküü Arkeoloji de iş yok mezun çook. Yani iş zaten yok ama hadi diyelim ki oldu o yıl bakanlık 15 kişi alsın binlerce mezun var vee içine giireceginiz şeyin adı yarış degil remen malubiyetin ta kendisi olacaktır umut ettginizle kalacaksınızdır .Bunları yazan ben Arkeoloji 2.sınıf ögrencisiyim baştaki bir yazı da sizin azminize baglı diye bir cümle okudumda ona sinirlenerek yazdım bu yazıyı hangi azim? neyin azmi ? O kadar sene oku sonra bidaha bi yarışa gir yok bilmem ne yok arkadaş bölüm çook güzel ama okurken mezun olunca lise mezunu kadar degeriniz yok devletin nazarında hatta hükümet resmen hoşlanmıyor yaptıgımız işten daha ben ne diyeyim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Haziran 2012       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
devlet bünyesinde çalışma imkanı varmı lütfen cevaplayınnnn?????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2012       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tercihlerimi yaptım çoğunluk arkeoloji. bu sayfa beni daha da bilinçlendirdi teşekkür ediyorum sizlere .
aslında tarihi kültürü eski çağlardaki hayatı çok seviyorum ve çok da merak ediyorum hep yakından ilgilenmek istemişimdir . gittiğim illerde ilk müzeleri gezerim umarım tercihlerden arkeoloji gelir .. maaşı hakkında bir bilgim yoktu çok iyiymiş bnce bayan için çok güzel bir gelir . eğer arkeoloji okursam boş okumam ya da okumuş olmak için okumam ilerleyebileceğim en yüksek en ileri yere kariyere kadar yükselebileceğime inanıyorum inşallah hakkımda hayırlı olur o bölüm.. en başta arkadaşlarım ne okumak istiyorsun diye sorduklarında arkeoloji dediğimde ne işin var ya kazı biliminde daha iyi mesleklere gitsene öğretmenlik gibi diyorlar sankii mükemmel bir meslekmiş gibi işte en çok mükemmel bir arkeolog olup bu işn/bölümün boş bir bölüm olmadığını v mkemmel bir arkeolog olmak için bunu onlara kanıtlamak için daha da hırslandım Msn Happy ve kanıtlayacağım bunu Allahın izni ile .. (KÜBRA)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2012       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben van yüzüncü yıl arkeolojiyi kazandım. ama çevreden çok tepki aldım. iş imkanı yok sen arkeolojiye gidip ne yapacaksın gibisinden şeyler.Kafam çok karıştı gidi
gidip gitmemekle karasız kaldım.bana yardımcı olacak biri var mı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2012       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben arkeolog olmak istiyorumda iş imkanları nasıl ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2012       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben arkeolog olmak istiyorum ama etrafımdakıler hep hor gorüyor. benim ilgi alanıma giriyor hatta su altı arkeolog olmayı çok istiyorum. resmen şu anda aşık oldum ama etraftan olumsuz tepkiler gelince moralim bozuluyo.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Kasım 2012       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1800 tl verilio ama yukselirsen daha çok albilirsin bu başlangıç maaşı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2012       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar türkiyedeki arkeolog iş imkanları nasıl? arkeolog olursam işsiz kalma durumu varmı?