Arama

Arkeologların çalışma imkanları ve iş alanları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ekim 2014 Gösterim: 138.002 Cevap: 81
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2012       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir arkeolog olarak sizi iş konusunda aydınlatmak isterim ama durum biraz karanlık. yani iş bulma imkanımız zor. yazın kazılarda idare ediyoruz ama kışın kazı sezonu bitince zor oluyor. eğer torpilim var diyorsan hiç düşünme hemen arkeoloji oku seni hemen atamanı yaparlar.güzel bir meslek ama yapabilene güzel.... maaş kısmına gelince herhangi bir kazıda çalışa 1500-2000 arası alabiliyor memur olanlar ise 2500-3000 arası alıyor
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2012       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesinlıkle tavsıye etmem arkadaslara hiç dusunmeyın ıs ımkanı yok denecek kadar sınırlı.. acık ogretımden bı bolum okuyun cok daha ıyı ıs bulursunuzz.bolumu kapatsalar bıle bu meznları atamaları bı ellı yıllarını alır.. ıssız olan cok ınsan warr.. hobı olarak yapabırsnız ancak ..
Sponsorlu Bağlantılar
yaban çiçeği - avatarı
yaban çiçeği
Ziyaretçi
15 Mart 2013       Mesaj #73
yaban çiçeği - avatarı
Ziyaretçi
bende arkeolog olmakistiyorum......ama bunun için hangi liseyi okumamlazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mart 2013       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim erkek arkadasim arkeologu 4 yil okudu bitirdi ama malesef 8 seneden beri alinamiyor beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2013       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
başak eylül adlı kullanıcıdan alıntı

SLM BN LİSE ÖĞRENCİSİYİM VE ÜNİVERSİTEYE HAZILIK DURUMUNDAYIM.ARKEOLOJİ OKUMAK İSTİYORUM AMA GÜNÜMÜZDE İŞ OLNAKLARI HAKKINDA HİÇ BİLGİM YOK.YANİ BEN ARKEOLOG OLURSAM AÇIKTA VEYA İŞSİZ KALMA DURUMUM VARMI.CEVAPLANDIRIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.

hayır kalmazsın
....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2013       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben lisede sözel bölümde okuyorum.Arkeoloji bölümünü seçebilir miyim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2013       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
şeyhmus adlı kullanıcıdan alıntı

arkeoglar nasıl iş bulabilir .maaşları ne kadardır

Kazılar en fazla 5 ay sürüyor.7 ay ne yiyip ne içecek?Çok güzel bir bölüm; ancak iş imkanları çok sınırlıdır.Ben de arkeologum.Birkaç kazıya da katıldım.Bazı kazı yetkilileri işten nefret ettiriyor.Artık Arkeoljiyi bıraktım.Şurada iş var, burası bulundurmak zorunda gibi söylemlerle insanları bu bölüme yönlendirmeyelim.Herkes adamını alıyor.Resim öğretmeninin KUDEB başkanı olduğu bir yerde arkeolog'a iş mi olur! Keyfine okumak istiyorsanız seçin.İş bulma için asla seçmeyiniz.
Misafirfff - avatarı
Misafirfff
Ziyaretçi
10 Ekim 2013       Mesaj #78
Misafirfff - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkeolog olursam ne kadar maaş alabilirim

bn 5 yıldır arkeoloğ'um yabancı dil bilmessen ayda 3700 tl ama bn yabancı dil biliyorum ayda 4850 tl maaş alıyorum iş olanagı iyi rahatça iş bulursun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2013       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 mılyar 200 tl maas
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2014       Mesaj #80
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
brck adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaşlar bende bir arkeologum işimi çok seviyorum ve iş bulma olanağı tamamen sizin azminize ve kendınızı gelıstırme olanagınıza baglı koruma kurullarında kudebde muzelerde kültür bakanlıgında iş bulabılırsınız. belediyeler bunyelerınde sanat tarıhcı ya da arkeolog bulundurmak zorunda aynı zamanda bir çok inşaat firmasında da arkeolog ve sanat tarıhcı alımı yapılıyor bunların yanında arazi bilgisi mimari ve obje çizimi fotoğrafçılık gibi alanlarda kendınızı gelıstırerek çalışma ortamları yaratabılırsınız . ancak herseyın onunde gercektez azmetmek çalışmak gelıyor. umarım hepiniz için en hayırlısı olur

merhaba rahatsız ediyorum kızım 2 sınıf öğrencisi ve 3 senedir tek isteği arkeoloğ olmak öğretmenimiz bir proje ödevi vermiş istenilen meslek dalından biri ile röportaj yapması gerekiyor 2 gündür başka meslek dallarına ikna edemedim arkeoloğ arıyoruz sadece bir kaç soru sorucak bana bu konuda yardımcı olurmusunuz