Arama

Sınıf geçme not ortalaması nasıl hesaplanır? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Haziran 2015 Gösterim: 291.344 Cevap: 283
His_Majesty - avatarı
His_Majesty
Ziyaretçi
5 Haziran 2011       Mesaj #91
His_Majesty - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Lise 2'de okuyorum ortalamam 2.50'nin üzerinde 3 tane zayıf var Dil anlatım zayıf değil kredim de tutuyor geçiyormuyum kalıyormuyum?
Şimdiden çok teşekkürler...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2011       Mesaj #92
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim ingilizce 1. dönem 3tü 2 dönem 1 ingilizceyi geçermiyim şöylemi olacak( 1. dönem notu ile 2. dönem notu toplanıp 2 yemi bölünecek 3+1=4 4/2= 2 bunun gibimi lütfen yardım edin geçtim mi kaldım mı bilmiyorum ingilizceden
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2011       Mesaj #93
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlarr bn lise 1 Öğrencisinn bim ilk dönem biyoloji notum 2ydi bu dönem 1 KArneye 2mi gelirrr Lütfenn Acill Ceewap ATarmısınnızz ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2011       Mesaj #94
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn ticaret okulunda okuyorum bir konuda yardımcı olurmusunuz 1.dönem dil ve anlatım 3 geldi ve bu dönem ise 1 gelecek geçecekmiyim yoqsa sorumlu olrkmı geçeceğim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2011       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en kolay sınıf geçme düz liseler. çünkü ortalamaları 73 imam hatip lisesinin ise 99u geçmn gerekiyor. bnde imam hatip lisesi öğrencisiym. bizm ayriyetten derslerimzde kuran teml dini bilgiler ve arapça var. kuran ve dil anlatım baraj ders. sınf gçme konusuna gelince ilk dönm ve ikinci dönem karne notlarınızn ortalamasını alıyosunuz. ikiye bölüyosunuz. çıkan sayylada ders saatinizi çarpıyosunuz.
diyelim ki
1. dönem 2. dönem
beden 5 + 3 = 8/2 = 4 karne notunuz bu.
beden dersi haftada 2 saat diyelim
4 ile 2 yi çarpıyosunz. 8
böyle yaparak bütün derleriniz ortalamasını alıyosuz. snrada diyelim ki 10 ders var çıkan sonucuda 1 haftadaki toplam ders saatini bölüyosuz. çıkan sonuç sınıfı geçtiğinizi ya da geçmediğinizi gösterir Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu gösterdiginiz sistemin serverında bir problem var galiba açılmıyor.haberniniz olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
site açılmıyor yardımcı olurmusunuz yada lise2 not ortalaması nasıl hesaplanır.teşekürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2011       Mesaj #98
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise 2 ortalama nasıl hesaplanıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2011       Mesaj #99
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise bir öğrenciler için ortalama hesaplama daha doğrusu sınıf kalma gecme hesaplaması ARKADAŞLAR İLK ÖNCE BÜTÜN NOTLARINIZI YAZIN YAZDIKTAN SONRA REHBERLİK DERSİ HARİÇ BÜTÜN DERSLERİNİZİ O DERSTEN KAÇ SAAT GÖRÜYORSANIZ NOTLARINIZLA CARPIN CIKAN SONUCLARI TOPLAYIN (0,00 YADA 5,00 ARALIĞINDA OLACAKTIR ) OU DERS SAATİNİZE BÖLÜN YANİ 29 A BÖLÜN CIKN SONUC DÖNEM NOTUNUZ 1. DÖNEM NOTLARINIZA BUNU UYGULAYIN HER İKİ CIKAN SONUCU TOPLAYIN MESELA 1. DÖNEM NOTUM 2,00 2. DÖNEM İSE 2,50 TOPLADIM 4,50 ÇIKTI 4,50 Yİ DE 2 YE BÖLDM 2.25 BUNUN SONUCU SINIF TEKRARINA KALIYORUM ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GRMEM GEREKİR EĞER 2,50 OLURSA GECERİM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2011       Mesaj #100
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
44.5 2 gelirmi lise 2 ye gidiyorum..