Arama

Sınıf geçme not ortalaması nasıl hesaplanır? - Sayfa 9

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Haziran 2015 Gösterim: 291.329 Cevap: 283
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #81
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Umarım herkes sınıfını geçer
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #82
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lise 1 de okumaktayım.4 zayıfım var.Fizik ortalamam 39.Hoca bana ödev yap getir dedi.50 50 2 sözlümede verirsze 44.5 dan 2 geliyor karneme.Ortalamam yüksek olduğu için fizikçi verirse 2 ortalama ile geçiyorum.Hocalar böyle durumlarda kurtarırmı öğrenciyi,önceki deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum.Saygılar.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #83
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaslar bölüm dersinden kaldin mi direk kaliyon mu hem bölüm dersinin 1. + 2.dönemin ortalamasimi aliniyor yoksa direk kalyon muuuu (ACİL YARDİN LÜTFEN) ORTALAMAM TUTUYOR FAKAT BÖLÜM DERSİM ZAYIFF NE YAPICAM EGER HER İKİ DÖNEMİN ORTALAMASİ ALİNİYORSA GECİYORUMDA......................................
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #84
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sınıf geçmede 1. dönemin 2. döneme faydası ne
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2011       Mesaj #85
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 5e gidiyorum ortalamam 69.37 teşekkür alabilir miyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2011       Mesaj #86
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet arkadaşlar liseye gidenlere sesleniyorum öncelikle 2.50 ortalama ve üstü ortalamanız olması lazım şimdi soruyorsunuz 2.50 ortalama 100'lük sistemde kaça geliyor diye 2.50 ortalama 50'ye gelir.Ama dil anlatım zayıfların içindeyse 2.50 üstündeyse sorumlu geçersiniz.Bu sınavı 15 tatilinde veya yazın verebilirsiniz.Eğer vermez iseniz 3 zayıfa kadar sorumlu geçiliyor diyelim ki lise 2'de 3 zayıfınız var ama dil anlatımı vermediniz 4 zayıfınız oluyor ve sınıfta kaldı yazıyor dil anlatımı geçerseniz ve 2.50 ortalama ve üstü olursa ortalamanız sınıfı ortalama ile geçersiniz.Bir de kredi olayı var krediniz 73 ve üstü olursa geçersiniz kredi nasıl mı hesaplanır şimdi diyelim ki matematik dersiniz 2 düştü haftada kaç saat varsa onla çarpın mesela 4 tane var 4x2=8 kredi yapar tüm dersleri böyle yaparak 73 kredi ve üstüne getirdiğiniz anda dil anlatım içinde olmadığı halde sınıfı ortalama ile geçersiniz.[Meslek Lisesi ve Düz Liselerde bu sistem geçerilidir.Anadolu liselerinde 3.00 Fen Liselerinde 3.50 ortalamanız olması gerekmektedir.Bu ilkokul ve ortaokuldakilere sesleniyorum 7 zayıfınız olsa bile geçersiniz.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2011       Mesaj #87
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben lise 1 e gidiyorum fizik ve kimya dersim 1.dönem 3 2.dönem 1 düşçek bazıları 2.dönem 1 düştüğü için yıl sonu ortalaman 1 düşer bazıları ilk dönem 3 olduu için 2 düşer dio nasıl olcak
SuDoKu - avatarı
SuDoKu
VIP DersFobik
3 Haziran 2011       Mesaj #88
SuDoKu - avatarı
VIP DersFobik
bildiğim kadarıyla ılk donem notun 5 bıle olsa ıkıncı donem 1 geldğinde 1 dıye gecer ..
Hayat mı dengesiz benim ruh halim mi....Çelişkideyim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2011       Mesaj #89
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
geçersin o dersin ortalamsında ama sorumlu olarak çünkü yıl sonu notunda geçiyo gözükcek ondan
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2011       Mesaj #90
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yani yıl sonu ortalamam 2 düşer ama o dersten sorumlu olurum öyle mi oluo