Arama

Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanların yaşamı nasıldı? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Mart 2015 Gösterim: 53.702 Cevap: 86
S€xY ßaßy - avatarı
S€xY ßaßy
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #11
S€xY ßaßy - avatarı
Ziyaretçi
Elektrikle ilgilenen meslek gruplarıyla röportaj yapan var mı?..
Acil yarına ödev lazım lütfen yardımcı olun.. Msn Sad Msn Sad Msn Sad Msn Sad Msn Confused Msn Confused Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ne olur bana acil lazım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlar gazlı lambalar yakar, yada mum kullanırlardı ve geceleri öyle aydınlanırlardı. Tabi lambası olanlar... İnsanlar, haberleşmek için mektup kullanabiliyorlar sadece yani telefon yada telgraf kullanılamıyorlar. Bu yine sıkça kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bir çok alet ozamanlar kullanılamıyordu. İnsnalar elektronik aletlerin yani elektrikle çalışan aletlerden mahrum bir şekilde yaşıyorlar buda hayatı bu günkünden daha fazla zorlaştırıyordu. Ne televizyon, ne telefon, ne internet... Bir bilgiye ulaşmak ne kadar kolay artık günümüzde. Bir yerde bir gelişme olduğu an dünyanın bir köşesinden bir köşesine o haber hemen ulaşabiliyor.

televizyon ve bilgisayar yerine gazete ve kitap okurlardı elektrikli süpürgeler yerine el süpürgeleri bulaıklar bulaşık makinesinde deil elde çamaırlarda aynı şekilde... telefon yerine mektup vardı. yazıcısız yaşıyolardı... zor hayat teknoloojisiz hayat. İNŞALLAH İŞİNİZE YARAR.....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gaz lambası falan kullanılıyordu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence insanlar eskiden nasıl yaşıyorlardı bilmiyorum ama bence hayat eskiden cok zordu bence

bence eskiden hayat cok zordur ben bilmiyorum ama diyorlar televizyonların renkleri eskiden siyah beyzamış diyorlar telefon yerine telgiraf bir haber gönderiken mektup yazmım kusa vermi kus gödüyormuş işte cok sey biliyorum ama fazla yazmaK İSTEMETİm
Son düzenleyen Misafir; 24 Şubat 2010 16:09 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bencede eskiden gaz lamları yakıyorlar gaz lampa olmadında mum yagıyorlarmış
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bide insanlarda pc yoktu, telefonda yoktu, lambalar yoktu, gaz lambaları vardı. o zamanlar araba yoktu, at arabası vardı. zil yoktu, insanlar kapıyo vura vura komşularını güzel rüyalarından zor uyandırıyorlardı XD Msn Grin. tv yoktu gazete yada kitap okuyolardı. çamaşırlar elde yıkanıyordu. yani kısacazı eskiden hayat rezaletti Msn Sad, Msn Confused, Msn Happy, Msn Grin. XD yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
size düzgün bir cevap
eğerki hayatımızda 'elektrik' diye birşey olmasaydı hayatımız hep sorunlar olurdu... dersimizi yemeğimizi vb. şeyleri hep mum altında yapmak zorunda kalırdık buda gercekten cok zor camasırlar bulasıklar elimizde yıkanırdı aksamları ısık olmadığı için evden cıkamazdık. bilgisayarda oyun oynayamazdık ve canımız sıkılınca oyalancak seyler bulamazdık. yemekleri tüp vb. seylerde yapmak zorunda kalırdık....
benden bu kadar bende ödev arastırması için girdim diğer sitelerden öğrendiklerimi aktardım biliyorum kısa ama napim benden bu kadar Msn Happy
HAYAL ÖĞRETMEN - avatarı
HAYAL ÖĞRETMEN
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #19
HAYAL ÖĞRETMEN - avatarı
Ziyaretçi
Fazla ışık yaymayan kaynaklar kullanılırdı (gaz lambası,fener,kandil vb.).
Bulaşık ve çamaşır elde yıkanırdı. iletişm çok zor olurdu (mektup,kuş vb.).
Ulaşım çok zor olurdu (yürüyerek,at,eşek vb.) İşte bir öğretmen olarak en kısa böyle cevap verebilirim çocuklar.
Herkeze iyi dersler. başarılar
exceLLenT - avatarı
exceLLenT
Ziyaretçi
7 Nisan 2010       Mesaj #20
exceLLenT - avatarı
Ziyaretçi
Elektrikli aletlerin keşfinden önce insanlar nasıl yaşıyordu we ne yapıyordu???Lütfen acilll...