Arama

Monitörde oluşan yatay çizgilerin sebebi ve çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Şubat 2013 Gösterim: 9.753 Cevap: 6
berusa55 - avatarı
berusa55
Ziyaretçi
29 Mayıs 2009       Mesaj #1
berusa55 - avatarı
Ziyaretçi
Monitörümde son zamanlar ekranda ara sıra yatay ince yeşil kırmızı sarı çizgiler çıkmaya başladı. Sayfayı yenilediğimde ortadan kayboluyor ama sıra ortaya çıkıyor. Monitörüm phılıps 107e. Bunun dısında ekranımda sorun yasamadım. Görüntü renklerinde değişme titreme falan olmadı. 4,5senelik bir monitör. Ekran kartım ise 64mb ati radeon 7000.

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaslar paylaşırlarsa sevinirim.
EN İYİ CEVABI berusa55 verdi
Sorunu ekran kartını değiştirerek hallettim arkadaşlar. Ati Radeon 9250 256mb ekran kartı taktım. Anlaşılan diğer ekran kartı üzerindeki ramlerden biri uçtu ve çizgi sorunu baş gösterdi. Aynı sorundan muzdarip olan arkadaşlar için umarum bu başlık faydalı olmuştur.
Sponsorlu Bağlantılar
berusa55 - avatarı
berusa55
Ziyaretçi
29 Mayıs 2009       Mesaj #2
berusa55 - avatarı
Ziyaretçi
Monitörümde son zamanlar ekranda ara sıra yatay ince yeşil kırmızı sarı çizgiler çıkmaya başladı. Sayfayı yenilediğimde ortadan kayboluyor ama sıra ortaya çıkıyor. Monitörüm phılıps 107e. Bunun dısında ekranımda sorun yasamadım. Görüntü renklerinde değişme titreme falan olmadı. 4,5senelik bir monitör. Ekran kartım ise 64mb ati radeon 7000.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaslar paylaşırlarsa sevinirim.
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2009       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Ekranınızın pc bağlantı kablolarını kontrol edin kırılma v.s olabilir.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
berusa55 - avatarı
berusa55
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #4
berusa55 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sorunu ekran kartını değiştirerek hallettim arkadaşlar. Ati Radeon 9250 256mb ekran kartı taktım. Anlaşılan diğer ekran kartı üzerindeki ramlerden biri uçtu ve çizgi sorunu baş gösterdi. Aynı sorundan muzdarip olan arkadaşlar için umarum bu başlık faydalı olmuştur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
philps19 inç monitörümde ince renkli çizgiler oluştu ekran kartındanmı diye kabluyu çıkardım yinede gitmedi ne yapmalıyım çizgiler yan degil dikey yardımıniz için tşk ler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pcm çok yavaş ekranım yenilediğimde yatay olarak kaybolup geri geliyor disk birleştirdim ama bilgsaarım hala çok yavaş ne yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

philps19 inç monitörümde ince renkli çizgiler oluştu ekran kartındanmı diye kabluyu çıkardım yinede gitmedi ne yapmalıyım çizgiler yan degil dikey yardımıniz için tşk ler

Monitörü Degiştirmen Lazım Monitörü Değiştirirsen O sorun yok olur Msn Happy