Arama

Eşimi namaz kılmaya nasıl ikna edebilirim? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Şubat 2016 Gösterim: 15.406 Cevap: 24
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2013       Mesaj #21
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
zorlama ile olacak bişi değil ki hem ibadetlerinden belki namazı yerine getirmiyordur bu eksiktir tamam ama başka şekilde iylikler yapıp belki ameller işliyordur. zorla kıldırılan bir namazdan kimseye hayır gelmez yada siz kıldırdınız ama adamın kalbinde yok gene boş
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2015       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben namaz kilmiyorum ama esimin kilmasini cok istiyorum belki o kilinca bende kilarim evine baglanmasini istiyorum ne yapa bilirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2015       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sa lutfen boyle karamsarliga kapilma herkes zaman zaman manevi boşluga düşebilir bence esjninde ustunu kapatmasinin sebebi vicdaninin sesini duymak istememesindendir ki bu bile aslinda yukumlulugunu bildiginden ve yapmadigi icin rahatsiz oldugunu bildiginden kaynaklaniyor. Ayni dert ne yazikki herkeste var benim namazlarimda ozelliklede sabah namazimda ettigim dua Allah im lutfen ona yardim et onu tebellikten kurtar ruyasina gir onu bu karanliktan uyandir onu ayilt insallah dualar kabul olur Allah im hic bir kulunun hayirli duasini geri cevirmez...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2015       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar dine girmeden zorlama yoktur ; Hristiyan birini zorla müslüman yapamazsınız ; ancak müslüman bir kişi namazını kilmiyorsa onun öteki tarafta büyük azaplar çekmemesi adına belli zorlamalar getirilebilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2016       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
islamda zorluluk yoktur ama dinde zorlama var onu sürekli teşvik onu gelmeye ikna etmek serbesttir.