Arama

PC'den hoparlör ayarları nasıl yapılır? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ocak 2018 Gösterim: 114.235 Cevap: 116
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
12 Kasım 2010       Mesaj #51
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende haporlor takili ama takile degil diyor cikarip baska yere takiyorum yine ayni cevap Msn Confused

Bilgisayarım Aygıt yöneticisinden donanım Aygıtlarına bakın ses sürücüleriniz yüklümü.

Sponsorlu Bağlantılar
Ses surucunuzun özel programı 5+1 vb ayarlanmış olabilir. Ses cıkış soketlerinize farklı atama yapılmıs olabilir. Bunun için soketleri denemeniz faydalı olabilir.

Bunun dışında önceki sorulara verdiğimiz cevapları uygulamayı deneyin.

Ses sürücüsünü tekrar yükleyin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben hoparlörümün ayarını denetim masasından yapmayı denedim ama hepsi kapalı nasıl ayarlicamı bilmiyorum.hoparlörden ses gelmiyor ve kulaklıktanda çok kötü bir durum neyapabilirim?cevap yazarsanız çookkk sevinirimMsn Happy:
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bnm bilgisyrmda ayarlarda bi sorn war kardşm ayarları bzmş galiba..Yardım edn ltfn..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim 70 volt haporlörümü pc ye taktıgımda az ses geliyo ama 8 volt haporlör taktıgımda daha fazla ses geliyo nedeni nedir 70 volt haporlörümü nasıl çalışrta bilirim ? CEVAP BEKLİYORUM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2010       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya lütfn biri yardm etsn ayarlarıyla oynandı çalışmıyo ..
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
5 Aralık 2010       Mesaj #56
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim 70 volt haporlörümü pc ye taktıgımda az ses geliyo ama 8 volt haporlör taktıgımda daha fazla ses geliyo nedeni nedir 70 volt haporlörümü nasıl çalışrta bilirim ? CEVAP BEKLİYORUM

Böyle olması gayet normal. 70 volt dediğiniz Watt olmalı empedansları ohm olarak yazılır sizi yanıltmasın.

Küçük hopörlörler küçük watajlara uygundur. tıpkı Walkman radyo yada bahsettiğiniz bilgisayar larda tercih edilir. Bunun sebebi pc ve diğerlerinde preanfi(ön ses yukseltici) ve anfi (son ses çıışı) wattları düşüktür. Örnekle anlatırsam eğer evdeki kullandığınız 75 mumluk(watt) ampule pil bağlarsanız yada 12 volt adaptor bağlarsanız bile tugsterm telin belki kızardığını yada hiç kızarmadığını farkedeceksiniz. Ama aynı pil yada adaptöre elfeneri lambasını taktığınızda ışık verdiğini göreceksiniz. İkiside aynı şartlarda oluşturulmuş ampuller olsada içinden geçen akıma direnç göstermeleri farklı yapılarından içindeki telin sarımından tutun boyutuna dek değişir.

İşte yukardaki örnekteki gibi sizinde buyuk hoporlerinizden neden küçük ses aldığınıza yanıttır.

Gelelim diğer sorunuza .. e peki bu buyuk hoporlerı randımanlı nasıl kullanıcaz? Bunun için çıkış empedansını yukselticek extra bir anfiye ihtiyacınız olucak bir araba anfisi yada piyasada elektronik parça satan yerlerde bulunan anfilerden almanız gerekecek

Çalışması sırası ve dizilişi şöyle olucak pc nin çıkışından almış olduğunuz anfiye giriş yapıcaksınız ve elinizdeki hoporleride bu anfinin çıışına takıcaksınız. İşte bu işlemleri yaptığınızda gümbür gümbür ses alırsınız.
Bir diğer örnek 2+1 yada 5+1 ses sistemleri: Bunlarda pcye bağlanır ve elekrikle beslenirler yani ayrı bir güç ünitesi kabinin içindeki anfiyi besler.

Şu sizi yanıltmasın hoporlerin çaplarının buyuk olması yada kucuk olması kapasitesini göstermez tencere kapağı kadar olan bir hoporlerin ses çıkış gücünü pet şişe kadar çaptaki bir hoporler geçebilir bu tamamen üretici firmanın sarım/watt ohm değerlerine bağlıdır.

Umarım yardımcı olmusumdur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hoparlörden ses gelmiyor yardımcı olur musunuz ayarlarıyla ilgili bilgi istiyorum...
Teşekkürler. . .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2010       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Denetim Masasından Ses efekti ve aygıtlar a girin yukardaki Ses bölümünü açın Hoparlör den ses gelmesi için Ses Çalarken deki ses ayarlarına girin Seçeneklerdeki Özelliklere girin Ana ses,Dalga,SW Brleş,Front,Subwoofer,Center,Side,SPDIF,Cd sesi kutucuklarını işaretleyin tamam a tıklatın.
Hepsinin sesini en sona getirin Hoparlörden ses gelir.

Mikrofon İçin Denetim Masaında Ses efekti ve aygıtlar a girin üstteki Ses bölümünü açın Ses kaydederken bölümündeki Ses Ayarını açın Seçeneklerden Özellikleri açın ve Stereo Karıştırıcı,Mik Sesi,Hat sesi,CD Sesi kutucukları işaretleyin ve olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2010       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler bndede aynı problem wardı az önce cozdum bakın realtek hd audi yöneticisi filan war [denetım masasından ses aygıtlarındanda bulabılırsınz glıba]ona tıklayın ses yöneticisine gelın yukarda ses efektıne tıklayın cevreyi banyo ypın sonra audi yazan yere tıklayın arka panel ve on paneldekı ısaretlere tıklayıp arka paneli ıkısınıde kulaklık ypın on panelıde milk girisi ypın ok deyın ses cıkar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2011       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hoparlörümden ses gelmiyor .. arkadan jak ları çıkarınca ayarı bozuluyor nasıl yapabilirm ??