Arama

Klasörlerime şifre koyabileceğim bir program var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Haziran 2009 Gösterim: 3.366 Cevap: 9
morkedi - avatarı
morkedi
Ziyaretçi
21 Haziran 2009       Mesaj #1
morkedi - avatarı
Ziyaretçi
Klasörlerime şifre koyabileceğim bir program var mı?
örneğin içinde müzik dosyaları olan bir klasöre şifre koyup klasöre girmek için tıkladığınızda size şirfe soran bir program arıyorum
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
yuyuyuwd0yq5

Sponsorlu Bağlantılar
Bu program pc'nizde bulunan kişisel verileri şifrelemeye yarayan bir programdır. Çözülmesi imkansız gibi bir şey yani şifreyi unuttukdan sonra dönüşü yok.

1. Adım : Şifreleme istediğimiz klasörü (kalsör ekle)'den şeçip ok diyoruz.
2. Adım : İşlem editörü penceresinde seçtiğimiz klasör gözükyor.Eğer gözükmese bi sorun var demektir.
3. Adım : Anahtar kısmı bölümüne şifreyi girin. Daha sonra 4. Adıma geçin.
4. Adım : Şifrele butonuna basıyoruz ve bir kaç saniye sonra işlem gerçekleşmiş oluyor.Artık belgenize sizden başkası dokunamaz.

Şifre'yi Çözmek İçin İse :

Klasörü şifremek için yaptığımız adımları yapıyoruz klasör'ü seç daha sonra şifreni gir ve şifrele butonu DEĞİL şifre çöz buton'una tıklıyoruz.Hepsi bu kadar ve dosya okunmaya hazır demektir.

Not 1 : Şifrelenecek dosyamız 5 byte'den küçük olmayacak. Küçük olursa program kabul etmiyor.
Not 2 : Şifre unutuldukdan sonra yapacak hiç bir şey yok aklınızda olsun.

Alıntı.
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
21 Haziran 2009       Mesaj #2
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
yuyuyuwd0yq5

Sponsorlu Bağlantılar
Bu program pc'nizde bulunan kişisel verileri şifrelemeye yarayan bir programdır. Çözülmesi imkansız gibi bir şey yani şifreyi unuttukdan sonra dönüşü yok.

1. Adım : Şifreleme istediğimiz klasörü (kalsör ekle)'den şeçip ok diyoruz.
2. Adım : İşlem editörü penceresinde seçtiğimiz klasör gözükyor.Eğer gözükmese bi sorun var demektir.
3. Adım : Anahtar kısmı bölümüne şifreyi girin. Daha sonra 4. Adıma geçin.
4. Adım : Şifrele butonuna basıyoruz ve bir kaç saniye sonra işlem gerçekleşmiş oluyor.Artık belgenize sizden başkası dokunamaz.

Şifre'yi Çözmek İçin İse :

Klasörü şifremek için yaptığımız adımları yapıyoruz klasör'ü seç daha sonra şifreni gir ve şifrele butonu DEĞİL şifre çöz buton'una tıklıyoruz.Hepsi bu kadar ve dosya okunmaya hazır demektir.

Not 1 : Şifrelenecek dosyamız 5 byte'den küçük olmayacak. Küçük olursa program kabul etmiyor.
Not 2 : Şifre unutuldukdan sonra yapacak hiç bir şey yok aklınızda olsun.

Alıntı.
morkedi - avatarı
morkedi
Ziyaretçi
23 Haziran 2009       Mesaj #3
morkedi - avatarı
Ziyaretçi
önerdiğiniz programı denedim maalesef hiçbir işe yaramıyor
klasör açıldığında şifre sormuyor
şifrelediğim klasördeki resim banada gösterilmiyor şifre çöz deyip görmem gerekiyor
ayrıca sil butonuyla anında dosya silinebiliyor

ben örneğin resim bulunan bir klasörü şifrelemek istiyorum klasöre girmek için tıkladığımda bana şifre sorsun ve şifrelediğim dosyalar benden başka tarafından silinemesin istiyorum
yardımcı olabilir misiniz?
illa şifrelemekde değil bilgisayardaki diğer kullanıcılar tarafından silinmesi engellensiz istiyorum
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
23 Haziran 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
morkedi adlı kullanıcıdan alıntı

önerdiğiniz programı denedim maalesef hiçbir işe yaramıyor
klasör açıldığında şifre sormuyor
şifrelediğim klasördeki resim banada gösterilmiyor şifre çöz deyip görmem gerekiyor
ayrıca sil butonuyla anında dosya silinebiliyor

ben örneğin resim bulunan bir klasörü şifrelemek istiyorum klasöre girmek için tıkladığımda bana şifre sorsun ve şifrelediğim dosyalar benden başka tarafından silinemesin istiyorum
yardımcı olabilir misiniz?
illa şifrelemekde değil bilgisayardaki diğer kullanıcılar tarafından silinmesi engellensiz istiyorum

Merhaba size bir program önerebilirim , istediğiniz özelliklere sahip bir program..

Buyrun Tıklayıp Buradan İndirebilirsiniz..
morkedi - avatarı
morkedi
Ziyaretçi
27 Haziran 2009       Mesaj #5
morkedi - avatarı
Ziyaretçi
bu programda işe yaramadı maalesef Msn Sad
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
27 Haziran 2009       Mesaj #6
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ozti adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba size bir program önerebilirim , istediğiniz özelliklere sahip bir program..

Buyrun Tıklayıp Buradan İndirebilirsiniz..

Alıntı

bu programda işe yaramadı maalesef Msn Sad

Verilmiş olan programın işe yaramaması gibi durum söz konusu olamaz belirttiğiniz istekler üzerine , daha yardımcı olabilmemiz için tam olarak istediğinizi belirtiniz.Verilmiş olan program belirttiğiniz özelliklere sahip.
morkedi - avatarı
morkedi
Ziyaretçi
27 Haziran 2009       Mesaj #7
morkedi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ozti adlı kullanıcıdan alıntı

Verilmiş olan programın işe yaramaması gibi durum söz konusu olamaz belirttiğiniz istekler üzerine , daha yardımcı olabilmemiz için tam olarak istediğinizi belirtiniz.Verilmiş olan program belirttiğiniz özelliklere sahip.

evet program istediğim özelliklere sahip gibi görünüyor sadece
denedim ve maalesef işe yaramıyor
programı bilen varsa kullanım zorluğunu da bilir önerilen programın sayfasında da diğer kullanıcı yorumlarında yazıyor zaten Msn Sad

daha öncede söylediğim gibi şifre koymak önemli değil aslında
bilgisayarımda 3 kullanıcı mevcut ve onların benden habersiz dosyalarımı silmesini istemiyorum
c/ diskinde bu engellenebiliyor bu klasör özel olsun, veriyi şifrele vb. yöntemler ile
ancak d/ diskinde bu yapılamıyor
bende klasörümü özel yapabileceğim dosyalarımın silinmesini engelleyici bir program arıyorum
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
27 Haziran 2009       Mesaj #8
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Folder Acces Ücretsiz bir dosya sifreleme programidir.Kullanimi oldukça basit olmasina karsin bilmeyenler veya daha önce kullanmyanlar için resimli anlatmayi uygun gördüm.Dosyalarinizi sifreledikten sonra dosya üzerine 2 kere tikladiginizda size sifre sorar,eger sifre dogru girilmesse kesinlikle klasör içerigi görülmez.Buda size özel bilgilerin korunmasi anlamina gelir.Bu anlamda basarili bir program!

Öncelikle programi sistemimize kuruyoruz.Programi çalistirmak için masaüstündeki ikonuna 2 kere tikliyoruz.

folder4iy

Karsimiza sifre girmemizi isteyen 2 hane çikacak.Bu sifre kesinlikle unutmayacaginiz bir sifre olmali.Çünkü sifreledigimiz klasörleri bu sifre ile açip bu sifre ile kilitleyecegiz.6-12 karakter arasi seçmis oldugumuz sifreyi password yazan yerin karsiligina yaziyoruz.Daha sonra ayni sifreyi tekrar Confirm yazan yerin karsiligina yazarak onaylamis oluyoruz.Simdi OK butonuna basalim.

19kg

Sifrelemek istedigimiz klasör veya klasörleri Add butonuna basarak seçiyoruz.

30jp7jqij5

Sifrelemek istedigimiz klasörü bilgisayarimizdan seçip Lock Folder butonuna basiyoruz

16ly1

rtik klasörünüz sifrelenmistir.Sifrelenmis klasör asagidaki resimdeki sekilde görünür.Artik o klasör siz sifreyi yazmadan açilmaZ.

yeni0av

Simdi sifreledigimiz klasörü açalim.Sifreledigimiz klasör üzerine 2 kere tikliyoruz.Karsimiza çikan ekrana sifremizi yazip OK butonuna basiyoruz.

yeniiii15pr

Sifre dogru ise onay olarak ekrana asagidaki resimdeki onay gelir.Simdi Tamam butonuna basiniz.Artik sifreli klasörünüz açildi demektir.

.bir yol olarak yine program araciligi ile kisa sürede dosyalarinizi sifreleyebilirsiniz.Bunun için sifrelemek istediginiz klasör üzerine gelip mause ile sag tik yapip Lock Folder seçenegine tiklayiniz.

yeni12ob

Ekrana gelen panele sifrenizi yazip OK butonuna basiniz.

son17mw

Şifre dogru ise ekrana asagidaki onay gelir ve siz Tamam dedikten sonra artik dosyaniz sifrelenmis olur.

Resimli anlatım Bıde boyle dene ? Indırmek Icın Tıkla
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
27 Haziran 2009       Mesaj #9
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

evet program istediğim özelliklere sahip gibi görünüyor sadece
denedim ve maalesef işe yaramıyor
programı bilen varsa kullanım zorluğunu da bilir önerilen programın sayfasında da diğer kullanıcı yorumlarında yazıyor zaten Msn Sad

daha öncede söylediğim gibi şifre koymak önemli değil aslında
bilgisayarımda 3 kullanıcı mevcut ve onların benden habersiz dosyalarımı silmesini istemiyorum
c/ diskinde bu engellenebiliyor bu klasör özel olsun, veriyi şifrele vb. yöntemler ile
ancak d/ diskinde bu yapılamıyor
bende klasörümü özel yapabileceğim dosyalarımın silinmesini engelleyici bir program arıyorum

Tamam D:/ diskinde yada herhangi bir diskte herhangi bir klasörü şifrelediğinizde klasörün silinmesi yada içine girilmesi engelleniyor.Hangi aşamada takılıyorsanız yardımcı olabilirim.
morkedi - avatarı
morkedi
Ziyaretçi
27 Haziran 2009       Mesaj #10
morkedi - avatarı
Ziyaretçi
programı denedim fakat bir sorun var
klasörü şifreledikten sonra resimde anlatıldığı gibi olmuyor
şifrelediğim klasöre tıkladığımda denetim masasına yönlediriliyorum ve klasöre ulaşamıyorum
ayrıca bu program kaldırılamıyor da kaldır dediğimdehata veriyor