Arama

Vücudumdaki morlukların sebebi ne olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Kasım 2014 Gösterim: 109.665 Cevap: 32
10.10.1993 - avatarı
10.10.1993
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #11
10.10.1993 - avatarı
Ziyaretçi
sağ kolumda nedeni belirsiz bir morarma oluyor ve birkaç dakika içinde geçiyor. nöroloji , ortopedi , kalp ve damar cerrahi , fizik tedavi ve rehabilitasyon.. doktorlarına gözüktüm fakat hiçbirisi nedenini anlayamadı ve benim alanımla ilgili bir sorunun yok dedi. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. oradan oraya sevk ediyorlar. yardımcı olabilirseniz sevnirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kızım 4 yaşında onda da morluklar sadece kol ve bacaklarda sebebi ne olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mbrlara 25 yaşında 1 çocuk annesiyim ve vücudumda çeşitli yerlerinde çarpmadığım halde ve canmı hiç acıtmayan morluklarım var hemotolojiye gittim ve kan değerlerimin hepside normal çıktı ama hala değiişen bişey yok kafayı yemek üzereyim acaba neden oluyor diye tek kullandığım ilaç d.kontrol hapı ama doktor onun etkisi yok dedi ve gerçektende delirmek üzereyim neden oluyor diye ve aşırı yorgunluk unutkanlıkda cabası öle bir an geliyorki yorgunluktan yürüyemeyeceğim ellerimi gözlerimi dahi hareket ettiremeyeceğim diye çok korkuyorum çünkü tabiri caizse değil resmen yorgunluktan ölüyorum ve çoooookkk aşırıda unutkanım neolcak halim bilmiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4 yaşıdaki kızınıza çok geçmiş olsun daha çok küçükmüş aynı problem bendede var ama emin olun hiçibirşey çıkmadı sonuçlar tertemizdi hadi bizim yaşımız baya var ve hadi sigaranında etkisi var ama o daha küçücükmüş allhtan acil şifalar dilerim çok geçmiş olsun..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sedef hastasıyım birden morluklar çıkmaya basşlagı ayaklarım da acaba nedeni nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kolumda hiç bir yere çarpmadım halde koceman bir orluk oluştu kalbmde küçük bir sorun var sizce bu morlgn sebebi nedr ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
15 yaşında bir kızım ve vücudumda şu aralar başlayan küçük morluklar oluşuyor dizimin bir üst kımında büyük ve yeşilimsi o daha büyük olanı. bunlar neden çıkar doktora gitmeli miyim? ve bazı yerleri acımıyor ama bazılarına dokunamıyorum bile sadece morluk diyorlar ama ben emin olmak istiyorum kan kanserini örnek veriyorlar ya da kansızlık. lütfen yardımcı olun
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
1 Eylül 2011       Mesaj #18
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

15 yaşında bir kızım ve vücudumda şu aralar başlayan küçük morluklar oluşuyor dizimin bir üst kımında büyük ve yeşilimsi o daha büyük olanı. bunlar neden çıkar doktora gitmeli miyim? ve bazı yerleri acımıyor ama bazılarına dokunamıyorum bile sadece morluk diyorlar ama ben emin olmak istiyorum kan kanserini örnek veriyorlar ya da kansızlık. lütfen yardımcı olun

Öncelikle geçmiş olsun, teşhis için bir doktora başvurmalısınız.
Sadece bilgi için;

Alerjiler vücutta morluklar oluşmasına yol açabiliyor!

sp
Dr. Ece Hattat
sp

sp
Vücudumda bu aralar morluklar oluyor. Bir yerlere çarptığımı hatırlamıyorum. Durup dururken kolum, bacağım neden morarıyor? Özge L./Bursa

Çarpma ya da düşmeler nedeniyle oluşan morluklar genelde tehlikeli değildir ve çoğu kez kendiliğinden geçer. Ancak nasıl oluştuğunu dahi hatırlamadığınız morluklar sıklaştıysa, bunun ciddi bir sağlık sorununun habercisi olabileceğini bilmelisiniz. Bazı durumlarda hafif bir darbeyle bile vücudunuz morarabilir. Yaş önemli bir nedendir. Yaşınız ilerledikçe, kan damarlarınızı destekleyen dokular zayıflar. Küçük bir çarpmayla bile kanınız damar dışına geçer.

İLAÇLAR YOL AÇAR
Sürekli kullandığınız bir ilaç da bu duruma neden olabilir. Aspirin veya Warfarin gibi kan inceltici ilaçlar, cildinizin daha kolay morarmasına neden olur. Kortizon türevi ilaçlar da, cildinizi incelterek morarmayı kolaylaştırır. Balık yağı, ginkgo gibi desteklerin de kan inceltici etkisi vardır. Cildinizdeki morarmalar altta yatan bir sağlık problemine de işaret edebilir. Bazı kan hastalıkları, pıhtılaşma problemleri, bağışıklık sorunları, karaciğer hastalıkları ya da alejiler de vücudunuzda morluk oluşturur.

TEK ÇARE BEKLEMEK!
Büyük ve ağrılı morluklarınız varsa ve çoğu zaman neden oluştuğunu hatırlamıyorsanız, bu morluklara burun, dişeti ya da mide-bağırsak sisteminizden gelen kanamalar eşlik ediyorsa ya da bu morluklar yeni kullanmaya başladığınız bir ilaç sonrasında oluşmaya başladıysa, doktorunuza başvurmalısınız. Kolunuzu ya da bacağınızı bir yere çarptığınızda, aslında morluğun geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Ancak morluğun çevresi şiş ve ödemliyse, yarım saat soğuk kompres uygulayın. Şişlik indiğinde de, sıcak uygulamak yararlıdır.

kaynak

Sen sadece aynasin...
bilgikaynağı - avatarı
bilgikaynağı
Ziyaretçi
1 Eylül 2011       Mesaj #19
bilgikaynağı - avatarı
Ziyaretçi
ergenlik yada alerjidir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben 21 yaşındayım vuucudumda çarpma olmadan morluklar oluşuyor ve bir morluk geçtikten sonra başka bi yerde tekrar çıkıyor neden olabilir sizce. geçerli bi sebep sölermisiniz. şimdiden taşekkürler.