Arama

Yurt dışında yaşayıp okuyan Türk vatandaşı Türkiye'de nasıl İngilizce Öğretmeni olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Kasım 2015 Gösterim: 12.652 Cevap: 11
naze - avatarı
naze
Ziyaretçi
29 Haziran 2009       Mesaj #1
naze - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben avustralyada dogdum buyudum burda universite 2inci siniftayim piskoliji ve halkla iliskiler bolumunu okuyorum, turkiyede ingilizce ogretmeni olmak istiyorum bunun icin ne yapmam lazim bana bilgi verirseniz simdiden tesekur ederim
EN İYİ CEVABI LaDy verdi
Yurt dışında okuyan türk vatandaşları için 2 seçenek var: ya ÖSS'ye giriyorsunuz ya da YÇS sınavına. Yalnız YÇS sınavı biraz daha kısıtlı her bölüm'e giremiyorsunuz. Eğer türk vatandaşı değilseniz de YÖS sınavına girme şansınız var. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için üniversite'lerde belli bir kontenjan da oluyor, bu şekilde üniversite'yi kazanma ihtimaliniz daha yüksek. Sınavlarla ilgili daha fazla bilgi için ilgili bağlantıları ziyaret edin:

Sponsorlu Bağlantılar
Yös Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı

YÇS - Vikipedi

ÖSYM:::Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi
naze - avatarı
naze
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #2
naze - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben avustralyada dogdum buyudum suan avustralyada universite ikinci sinifta piskoloji ve halkla iliskiler bolumunu okuyorum ingilizce ana dilim ve turkiyede ingilizce ogretmeni olmak istiyorum bunun icin ne yapmaliyim bana bilgi verebilirmisiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Yök ten denklik belgesi alarak milli eğitim bakanlığına başvurmanız gerekli.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
naze - avatarı
naze
Ziyaretçi
2 Temmuz 2009       Mesaj #4
naze - avatarı
Ziyaretçi
yok belgesi ne?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[
liseye gidiyorum ingilizce öğretmeni olabilmek için hangi bölümü tercih etmeliyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim adim sinem ben yurt disinda dogudum ingilteredeyim ve bu sene collegim bitiyo sertifikam var ve ingilizcem full turkiyede ingilizce ogretmeni olmak istiyorum... Turkiyede ingilizce ogretmeni olmak icin sinav oluyormu? ve ogretmen olmak icin kac yasinda olman lazim ben 18 yasindayimm ve diplomam elimde 15 16 yasindaki cocuklara ingilizce verebilirmiyim acaba ? lutfen cvp yaazarsaniz sevinirim saygilarimla Sinem
LaDy - avatarı
LaDy
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #8
LaDy - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Yurt dışında okuyan türk vatandaşları için 2 seçenek var: ya ÖSS'ye giriyorsunuz ya da YÇS sınavına. Yalnız YÇS sınavı biraz daha kısıtlı her bölüm'e giremiyorsunuz. Eğer türk vatandaşı değilseniz de YÖS sınavına girme şansınız var. Yabancı Uyruklu Öğrenciler için üniversite'lerde belli bir kontenjan da oluyor, bu şekilde üniversite'yi kazanma ihtimaliniz daha yüksek. Sınavlarla ilgili daha fazla bilgi için ilgili bağlantıları ziyaret edin:

Yös Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı

YÇS - Vikipedi

ÖSYM:::Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba ,

Ben Fransadan Eylul Fransada dogdum buyudum ve Hostes Okulundayim Yakinda turkiyeye kesin donus yapicagim hostes diplomam turkiyede gecerlimi acaba ltfen cvp verirmisiniz ?
Misafir rene - avatarı
Misafir rene
Ziyaretçi
13 Eylül 2012       Mesaj #10
Misafir rene - avatarı
Ziyaretçi