Arama

Serigrafi boya nasıl inceltilir?

Güncelleme: 21 Temmuz 2009 Gösterim: 4.283 Cevap: 2
mehmetsancak - avatarı
mehmetsancak
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #1
mehmetsancak - avatarı
Ziyaretçi
ben pvc tavan lambirisine silindirle desen basıyorum boya cem boya ama bana cok kalın geliyor tinerlede incelmiyor bana bir inceltici tavsiye etcek olan warmı!!!
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mehmetsancak adlı kullanıcıdan alıntı

ben pvc tavan lambirisine silindirle desen basıyorum boya cem boya ama bana cok kalın geliyor tinerlede incelmiyor bana bir inceltici tavsiye etcek olan warmı!!!

Serigrafi mürekkebinin yapışkanlıgını (viskozitesini) düşürmek için yeteri kadar inceltilmesi gerekir. Bu inceltme, mürekkebin ipek gözeneklerinden kolay geçmesini ve elegin baskı yüzeyinden kolay ayrılmasını saglar. İnceltici tiner her boya serisine göre degişebilir. Terebentin, Boya inceltmede sıkça kullanılan bir maddedir. Selülozik boyanın Selülozik inceltici ile, sentetik boyanın sentetik inceltici ile inceltilecegi unutulmamalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
mehmetsancak - avatarı
mehmetsancak
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #3
mehmetsancak - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Serigrafi mürekkebinin yapışkanlıgını (viskozitesini) düşürmek için yeteri kadar inceltilmesi gerekir. Bu inceltme, mürekkebin ipek gözeneklerinden kolay geçmesini ve elegin baskı yüzeyinden kolay ayrılmasını saglar. İnceltici tiner her boya serisine göre degişebilir. Terebentin, Boya inceltmede sıkça kullanılan bir maddedir. Selülozik boyanın Selülozik inceltici ile, sentetik boyanın sentetik inceltici ile inceltilecegi unutulmamalıdır.

bana bi marka yada tam olarak bi bilgi werebilirmisin bana acil lzm da_?