Arama

Yeni sisteme göre hangi bölümleri tercih etmek daha avantajlı olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Temmuz 2012 Gösterim: 25.774 Cevap: 26
kararsızz - avatarı
kararsızz
Ziyaretçi
29 Temmuz 2009       Mesaj #1
kararsızz - avatarı
Ziyaretçi
ben 9. sınıf öğrencisiyim hangi bölüme geçeceğime karar veremiyorum sizce bu yeni sistem için sayısal mı daha avantajlı yoksa eşit ağırlığa mı geçmeliyim ama ne olur bişeyler söyleyin yardımınıza ihtiyacım varr..
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Bir üniversite mezunu olarak size şunları önerebilirim.
Öncelikle hayatınızı etkileyecek mesleği belirlemeniz gerekiyor. Bir ya da bir kaç meslek hedefleyin, bu meslekleri inceleyin, her yerde mesleklerle ilgili kaynak bulabilirsiniz, TMMOB'ye bağlı odalar mimar ve da mühendisilik meslekleri için size bilgi vereceklerdir. Sitemizde de meslekler hakkında geniş bilgi bulabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Verdiğim linke tıklayınız, pek çok konu ve açıklama bulacaksınız.

Meslekler - MsXLabs

Sonra şimdiye kadarki eğitim hayatınızda başarılı olduğunuz, yetenekli olduğunuz, daha kolay kavradığınız dersleri düşünün ve bunların hepsini bir araya getirerek sayısal,eşit ağırlık ya da sözel seçeneğine göre karar verin. Fen dersleri ya da matematik ağırlıklı bir bölüm mü seçecekseniz, ya da yüksek puanlı bir üniversiteyi, ya da bölümü mü istiyorsunuz, kendinize güvenin ve seçiminizi yapın. Bu dönemde kısa süreli "rahat etmek" yerine hayatınız boyunca sevdiğiniz ya da başarılı olduğunuz bir bölüme girmeyi hedefleyin. Matematikte , fen derslerinde başarılı olmak kadar, resim, müzik,spor vb yeteneklerinizi de hesaba katın.
Arkadaşımın dediği gibi dersanelerin rehberlik bölümleri ya da rehber öğretmenleriniz size yardımcı olacaklardır.

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
29 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
kararsızz adlı kullanıcıdan alıntı

ben 9. sınıf öğrencisiyim hangi bölüme geçeceğime karar veremiyorum sizce bu yeni sistem için sayısal mı daha avantajlı yoksa eşit ağırlığa mı geçmeliyim ama ne olur bişeyler söyleyin yardımınıza ihtiyacım varr..

Burda avantajdan daha önemli bir nokta var o da sizin hangi mesleği yapmak istediğiniz ve hangi alanda daha başarılı olabileceiğinizdir.Rehberlik bölümlerine başvurup bir takım testler sonucu kararsızlığınızın en aza ineceğini umuyorum.Kolay gelsin.
Sponsorlu Bağlantılar
Coşkun11 - avatarı
Coşkun11
Ziyaretçi
30 Temmuz 2009       Mesaj #3
Coşkun11 - avatarı
Ziyaretçi
sözel kardeş katsayısa kalktı kolayda bir bölüm benim şidiki aklım olsa sözel giderdim ........kafa yrmana gerek yk
iSiMsİz - avatarı
iSiMsİz
Ziyaretçi
7 Ağustos 2009       Mesaj #4
iSiMsİz - avatarı
Ziyaretçi
Bende -kararsız- arkadaşım gibi ikilemdeyim.Sayısal mı seçsem eşit ağırlık mı diye düşunuyorum.Aslında eşit ağırlıktaki meslekler dikkatimi çekmiyor.Sayısalı da yapamam diye korkuyorum (malum; yeni sınav sistemi). Bu arada yardımcı olacaksam şunu da belirteyim karnemde sadece fizik dersim 4dü gerisi 5di.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende çok kararsızım istediğim meslek sayısalda ama sayısalı yapamazsam nolcak

nolur yardım edin bilen bi arkadaş yokmu sayısal için karne puanının kaç olması gerekiyo ki çok kararsızım pazartesi alan seçicem yaaaaa
Son düzenleyen Misafir; 28 Ağustos 2009 17:06 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
biraz geç bir yorum oldu.. alanlar seçildi artık geri dönüş yok ama..bn genede görüşümü bildiriyim.yeni sınav sisteminde sayısal daha avantajlı çünkü sayısalda bütün dersleri görüyorsn.ve yeni sistemdeki bütün sınavlara girebilirsin.. ama yapamayacagım diye en ufak bir korkun varsa sil at.! bunlar benim görüşlerim tabiki.. benim sayısalımın iyi .. fakat istediğim meslegimi belirledikten sonra düşünmeden eşit ağırlık seçtim.Bazı arkadşlarım yeni sınav sisteminden dolayı 10.sınıfı sayısal okuyacklar sayısalları gelişsin diye lise 3 te tm ye dönecklermiş. bence mantıksız..!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 11.sınıftayım ve de eşit ağırlık bölümündeyim bence en avantajlısı eşit ağırlık bölümü büyüğünüzden tavsiye
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
11.sınıfım ve sözel bölümde okuyorum yeni sistemden ötürü tedirginliklerim var secim yapamıyorum sözel bölümden hangi mesleklere gidebiliriz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eşit ağırlık bölümündeyim işletme iyi bir seçim olur mu?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
9 Ekim 2009       Mesaj #10
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bir üniversite mezunu olarak size şunları önerebilirim.
Öncelikle hayatınızı etkileyecek mesleği belirlemeniz gerekiyor. Bir ya da bir kaç meslek hedefleyin, bu meslekleri inceleyin, her yerde mesleklerle ilgili kaynak bulabilirsiniz, TMMOB'ye bağlı odalar mimar ve da mühendisilik meslekleri için size bilgi vereceklerdir. Sitemizde de meslekler hakkında geniş bilgi bulabilirsiniz.
Verdiğim linke tıklayınız, pek çok konu ve açıklama bulacaksınız.

Meslekler - MsXLabs

Sonra şimdiye kadarki eğitim hayatınızda başarılı olduğunuz, yetenekli olduğunuz, daha kolay kavradığınız dersleri düşünün ve bunların hepsini bir araya getirerek sayısal,eşit ağırlık ya da sözel seçeneğine göre karar verin. Fen dersleri ya da matematik ağırlıklı bir bölüm mü seçecekseniz, ya da yüksek puanlı bir üniversiteyi, ya da bölümü mü istiyorsunuz, kendinize güvenin ve seçiminizi yapın. Bu dönemde kısa süreli "rahat etmek" yerine hayatınız boyunca sevdiğiniz ya da başarılı olduğunuz bir bölüme girmeyi hedefleyin. Matematikte , fen derslerinde başarılı olmak kadar, resim, müzik,spor vb yeteneklerinizi de hesaba katın.
Arkadaşımın dediği gibi dersanelerin rehberlik bölümleri ya da rehber öğretmenleriniz size yardımcı olacaklardır.