Arama

Kandaki pıhtılaşma nasıl giderilebilir? Kalp krizi riski var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ekim 2012 Gösterim: 7.603 Cevap: 4
sadi14 - avatarı
sadi14
Ziyaretçi
28 Nisan 2009       Mesaj #1
sadi14 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba: Annem 69 yaşında yüksek tansiyon ve koroner damar tıkanıklığı hastası. 17 nisanda Sol koronerdeki LAD arteri yapılan anjiografi sonucunda %95 tıkalı olduğundan ilaçsız stent takıldı. ancak 20 nisanda kandaki pıhtılaşma sonucu tekrar tıkanma sonucunda aynı bölgeye iki adet stent daha ilave edildi.
ve kandaki pıhtılaşmayı önleyici ilaç tedavisine başlandı.
27 nisandaki kontrol anjiografisinde stentlerde daralma görülmedi, ancak pıhtılaşmanın devam ettiği görüldü . ve 28 nisanda hasta taburcu edildi.
Benim Sorum:: kandaki pıhtılaşma nasıl giderilebilir. kalp krizi riski varmı, pıhtılaşma giderildiği taktirde damarların tekrar tıkanma riski varmı, ve tıkandığı taktirde by pass' mı gerekiyor?
teşekkür ediyorum..
EN İYİ CEVABI biruni verdi
kan pıhtılaşma sorunu doktorsuz olmaz.
kanı sulandırmaya çalışırken kötü işler olabilir. hatta, doktorun verdiği ilaçlar bile dikkatli kullanılmalı..
Sponsorlu Bağlantılar
doktorun müdahalesine ehemmiyet verilmeli..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
28 Nisan 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
(En iyi cevabı bir uzman verebilir)Sarmısak: Tansiyonu düşürür, kan pıhtılaşmasını azaltır.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
sadi14 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba: Annem 69 yaşında yüksek tansiyon ve koroner damar tıkanıklığı hastası. 17 nisanda Sol koronerdeki LAD arteri yapılan anjiografi sonucunda %95 tıkalı olduğundan ilaçsız stent takıldı. ancak 20 nisanda kandaki pıhtılaşma sonucu tekrar tıkanma sonucunda aynı bölgeye iki adet stent daha ilave edildi.
ve kandaki pıhtılaşmayı önleyici ilaç tedavisine başlandı.
27 nisandaki kontrol anjiografisinde stentlerde daralma görülmedi, ancak pıhtılaşmanın devam ettiği görüldü . ve 28 nisanda hasta taburcu edildi.
Benim Sorum:: kandaki pıhtılaşma nasıl giderilebilir. kalp krizi riski varmı, pıhtılaşma giderildiği taktirde damarların tekrar tıkanma riski varmı, ve tıkandığı taktirde by pass' mı gerekiyor?
teşekkür ediyorum..

kandaki pıhtılaşma antikoagülan ilaçlarla azaltılmaya çalışılır, çünkü pıhtılaşma nın tamamen durdurulması diye bir durum söz konusu değildir. çünkü pıhtılaşma vücudun gerekli mekanizmalarından biridir. annenizin aldığı antikoagülan ilaçların haricinde yapılacak birşey yok.
evet anneniz.herkesin taşıdığı kalp krizi riskinden biraz daha fazla bir risk taşımaktadır ancak bu konudada kesin bir şey söylenemez.
tıkanma riskide elbette var herkes te var ve stentli bir hasta olduğu için normal bir bireyden biraz daha fazla risk taşıyor.
tıkandığında bunun tedavisi by pass tır..
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben29 yaşında 3cocuk annesiyim 9ay öncedoğumm yaptım epitural olarak doğumdan 4ğün sonra soltarafım dan kısmi felç geçirdim sebebi beyine pıhtı atmış araştırıldı ve doğuştan ınr hastası olduğu ve hayatımın sonunakadar büyledevam edeceyini söylediler 6ay cumadin kullandım şuanda coraspin kullanıyorum şu andauyuşmalar var aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum piskolojim de bozuldu aynı şeyleri yaşamak ğibi bir tehlikem var mı
teşekkürler
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
5 Ekim 2012       Mesaj #5
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
kan pıhtılaşma sorunu doktorsuz olmaz.
kanı sulandırmaya çalışırken kötü işler olabilir. hatta, doktorun verdiği ilaçlar bile dikkatli kullanılmalı..
doktorun müdahalesine ehemmiyet verilmeli..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...