Arama

Açılırken PC donuyor yardımcı olabilir misiniz ?

Güncelleme: 7 Eylül 2020 Gösterim: 5.625 Cevap: 5
son lejyon - avatarı
son lejyon
Ziyaretçi
4 Ağustos 2009       Mesaj #1
son lejyon - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bneim pc nin anakartı 1 ay önce yandı yenisini taktılar fakat bu seferde pc donmaya başladı hiç yanıt vermiyor bazı programları hiç açmıyor açarken donuyo bende reset atmak zorunda kalıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz
Sponsorlu Bağlantılar
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
4 Ağustos 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
son lejyon adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar bneim pc nin anakartı 1 ay önce yandı yenisini taktılar fakat bu seferde pc donmaya başladı hiç yanıt vermiyor bazı programları hiç açmıyor açarken donuyo bende reset atmak zorunda kalıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz

Bence anakart'ı taktırdığınız yere götürmenizde fayda var takılan anakart board'unuza uyumlumu yada güncel mi bütün donanımları bilgisayarınız tam olarak görüyormu kontrol edilmesi gerekebilir.Bios ayarlarına bakılması gerekebilir.Bilgisayarcıya götürüp kontrol ettirmenizde fayda var.
Sponsorlu Bağlantılar
son lejyon - avatarı
son lejyon
Ziyaretçi
4 Ağustos 2009       Mesaj #3
son lejyon - avatarı
Ziyaretçi
götürdüm baktılar ama bir sorun bulamadılar format atıp gönderdiler
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
4 Ağustos 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
son lejyon adlı kullanıcıdan alıntı

götürdüm baktılar ama bir sorun bulamadılar format atıp gönderdiler

Fomat zaten yeni atıldı dediğiniz için onla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Siz yine de tekrar dan sorununuzu bilgisayarcınızla paylaşın yada başka bir bilg ile dediğim konuları gözden geçirin anakart board ile uyumlumu ve güncel mi ? Bios ayaları ve bios ile ilgili bir sorun varmı ? Sistem tüm parçalarınızı tam olarak görüyor ve algılıyormu mesala takılı olan Ram'lar tam olarak sistem tarafından algılanıyormu vb..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim Pc tam açılıuo her sey geliyo en son eset programını geliyo ekrana orda donuyo 100 kere reset atıyom anca açılıyo bunun için ne yapablirim gene format mı atayım acil cvp bekliyorum
mavizehir - avatarı
mavizehir
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020       Mesaj #6
mavizehir - avatarı
Kayıtlı Üye
Bilgisayarınızın anakartı eğer sıfır ise ve ilk defa sizin kullandığınıza eminseniz diğer parçaları test ettirmeniz mantıklı bir hamle olacaktır. Yanan anakart ile beraber ram belleklerinizin biri veya birkaçı, sabit diskiniz ve power supply zarar görmüş olabilir. Bütün bunlar gereken testlerden geçmişse ve sorunun bunlardan kaynaklanmadığına eminseniz bilgisayarınıza bağladığınız usb, vga ve diğer tüm bağlantıları kontrol etmenizde fayda var. Anakart ile birlikte veya bağımsız olarak gereğinden çok ısınan parçaları tespit etmeniz de sorunu çözmenize yardımcı olabilir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.