Arama

Hangi uçlu kalemi önerirsiniz? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Kasım 2015 Gösterim: 56.073 Cevap: 98
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2012       Mesaj #91
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
PILOT TheShaker çok dayanıklı bir kalem . Çok güzel yazıyor .
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2013       Mesaj #92
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en iyisi tombow deep süper bir kalem
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2013       Mesaj #93
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar zaten piyasada satılan tüm kalemleri önermişsiniz .nerede kaldı kötüleri eleyip iyileri tavsiye etmek Msn Happy

eğer gereçkten kaliteli ve parasının hakkını veren kalem almak istiyorsanız pentel markasının grafik kalemleri serisinden şaşmayacaksınız. ilk neden olarak japon malı desem yeter herhalde.versatil kalemleri geliştirip bugüne getiren markadır ve yurtdışında çok iyi tanındığı için reklama ihtiyaç duymadan peynir ekmek gibi satmaktadır. reklam yapmadığından ülkemizde bilinmez ama faberle rotringi cebinden çıkartır.

kalemin kaliteli olması için uç çıkartan parçanın pirinç malzemeyle hassas yapılmış ve uç borusunun milimetrik olarak uca uygun olması,içindeki ucun oynayarak kırılmasını ve kaymasını önlemesi gerekir.pentel ve diğer japon markaları bu konuya çok dikkat eder. hatta rotring staedtler ve faber japonların bu konudaki başarılı işçilikleri nedeniyle üst seri kaliteli çizim versatil kalemlerini japonyada yaptırırlar.
f/p olarak tavsiye etiiğim yüksek kaliteli kalemler

pentel :smash graph1000 graph 600 graphgear 500 graph 300 ve p200 (pentelin en klasik ve ucuz olan p200 kalemleri bile rotring ve fabere kök söktürür)

pilotun shaker olmayan teknik çizim kalemleri ve uninin kuru toga olmayan teknik çizim kalemleride çok ergonomik ve pentel gibi alman tanki gibi ömürlük kaliteli kalemlerdir.
eğer en az parayla en kaliteli kalemler hangisi diye sorarsnız yukarıda saydıklarımdır
staedtler teknik kalemleride kalitelidir ama gereksiz pahalıdır. yine japonlardan ohto platinum markalarıda kalitelidir ama f/p olarak pahalıdırlar

bunun haricinde rotingin 800 600 500 300 ve rapid pro kalemleride pentel kalemleri kalitesindedir ama gereksiz çok pahalıdırlar. ayrıca faberde üst kalite pahalı çizim kalemi üretir ama ülkemizde satılmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2013       Mesaj #94
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tk fine vario kalemi bir gördüm fiyat tuzlu ama onu alcam bir gün şimdi rotring rapid
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2013       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

aynı sorunu bende yaşıyorum. Alıyorum hep ucu bozuluyo ya tutmaz oluyo ya kendiliğin den içine girmeye başlıyo hemde daha çok kullanamadan.

Arkasına fazla bastırınca tükenmez kalem gibi ucunu kapatabiliyorsunuz, hafif bastığınızda ise uç çıkıyor .
demişsin. kalemin fiyat aralığını öğrene bilirmiyim?
birde sen kaç yıldır kullanıyosun ve hiç böyle oldumu kardeş?

bence faber çastel grib kullan ben kullandın cok güzel yazıyo 10 tl
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2013       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fabe çastel grib kullanıyorum acaba ne alsam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2013       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Kesinilikle TK-Fine Varıo L super bikalem bundan sonra bu kalemden başkasını kullanamazsınız hayatta bozulmuyor ben 1,5 yıldır kullanıom birşey olmadı

ben fabelkaster i terçih ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2014       Mesaj #98
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Faber Castel
Tri Click Üçgen 0.7mm ya da 0.5mm ikisi de güzel (3 yaşında aldım,38 yaşındayım hala bozulmadı)
Renk Seçenekleri:mavi,sarı,pembe,turuncu

onun bir de mor rengi var
bi de arkadaş faber castell econ 0.7 yi dene bence yaklaşık aynı fiyata ama kavraması daha rahat bin yazıyon bir yazmış kadar yoruyor (tavsiye ederim 3 senedir kullanıyorum en ufak bir eskime yok)
master kFç - avatarı
master kFç
Ziyaretçi
27 Kasım 2015       Mesaj #99
master kFç - avatarı
Ziyaretçi
fazla kalem kullanmış biri olarak (kalemler biraz pahalı olsa da)
1-)Rotring rapid PRO yada Rotring 600
2-)Faber Castell TK Fine Vario L,
3-)Faber Castel Grıp 2011

hepsni beraber aldım değiştire değiştire ullandm 5 yıldır da kullanıyorum hiç de sorun çıkarmadılar hala daha kullanıyorum sana özellikle tavsiyem Rotring 600 çünkü verdiği his bi ayrı güzel yıllardır kullanmama rağmen onu elime aldığım anda yazı yazasım geliyor kalemin bence en büyük artısı tamamen demir biraz ağır ve oturaklı olması kaybetmezsen 4-5-6-7 yıl hatta daha fazla bile götürür.