Arama

Zamunda torrent ve reload nedir?

Güncelleme: 6 Aralık 2014 Gösterim: 15.872 Cevap: 12
JHH - avatarı
JHH
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #1
JHH - avatarı
Ziyaretçi
ben şunu merak ettim bi sitede bir klasörün içinde birsürü oyun var zamunda torrnent diyor zamunda torrnent nedir birde reolad
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
JHH adlı kullanıcıdan alıntı

ben şunu merak ettim bi sitede bir klasörün içinde birsürü oyun var zamunda torrnent diyor zamunda torrnent nedir birde reolad

.
Alıntı

Zamundo Bulgar en iyi torrent sitesi. 1 mb bağlantıda neredeyse mümkün olan son hızda download yapabiliyorsunuz.

Reload, ing. yeniden yüklemek demektir.
Sponsorlu Bağlantılar
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009       Mesaj #3
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Zamunda Torrent - Bir torrent sitesidir

Torrent Nedir?

Alıntı

Torrent teknolojisi bir paylaşım teknolojisidir. normalde internet üzerinden bir dosya indirmek istediğinizde bilgisayarınız bir sunucu (server)'a istek yollar, sunucu büyük otomatik bir dolap gibidir sizin dosyanızı bulur ve size yollar. Torrent'te ise bir dosya indirmek istediğinizde, önce "torrent sitesi"'ne gidersiniz, bu sitede adresler mevcuttur, sizin indirmek istediğiniz dosyanın kimlerde olduğunun bir listesini size yollar. Şimdi bilgisayarınızdaki torrent yazılımı bu listeye bakar ve sırayla bu listedekilere bize şu dosya lazım ağabey diye rica eder ve dosya indirilmeye başlar. Torrentin farkı dosyayı indirirken bir değil örneğin yirmi bin kişiden birden indirirsiniz, ve bu arada dosyanınz sizde olduğu kadarını da paylaşmaya başlarsınız. Şöyle de açıklayabilirim normal indirme bir bayiden gazete almaktır, bütün halinde alır okursunuz. Torrent'ten indirmek, o gazeteyi almış kişilerden sayfa sayfa toplamak ve birleştirmektir. Siz onlardan sayfa alırken onlar da sizde bulunan sayfaları isterler, herkes gazeteyi tamamlar.

GFDSGFSDG - avatarı
GFDSGFSDG
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #4
GFDSGFSDG - avatarı
Ziyaretçi
herhangi bir siteki oyunların ve sitedeki " tek link indir " yazısından indirdiğim zaman oyunların hepsimi o klasörde olacak yoksa o siteye üye olup oyunların üstüne tıklayıp indirecem..
Son düzenleyen ozti; 13 Ağustos 2009 21:06 Sebep: yönlendirme linki silindi..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Torrent nedir?
Torrent dosyaları elindeki bir film paylaşmak isteyen kullanıcılar tarafından, bu iş için hazırlanmış özel yazılımlarla oluşturulmuş, içerisinde asıl dosyanın bilgilerini barındıran küçük dosyacıklardır. BitTorrent'le film, yazılım vs. indirmek için öncelikel bu dosyanın torrent'ini bulmalısınız.
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #6
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
GFDSGFSDG adlı kullanıcıdan alıntı

herhangi bir siteki oyunların ve sitedeki " tek link indir " yazısından indirdiğim zaman oyunların hepsimi o klasörde olacak yoksa o siteye üye olup oyunların üstüne tıklayıp indirecem..

Eğer tek link indir yazıyorsa hepsi aynı klasörde'dir , herhangi bir yere üye olmanıza gerek yok..
JHFGJG - avatarı
JHFGJG
Ziyaretçi
14 Ağustos 2009       Mesaj #7
JHFGJG - avatarı
Ziyaretçi
teşekkür ederim ben bide şöyle düşündüm siteye üye olsuğu zaman oyunun istüne tıklayarak indirme siteye üye oldunmu başka linkler gelecek ama öyle değilmiş site çog güzel başarılar dilerim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
zamunda torrenti kullanmak için link varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
zamunda üyelik alın size

Id:GuIdEkRaLkiNq
Sifre:123698574
britneyspears99 - avatarı
britneyspears99
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #10
britneyspears99 - avatarı
Ziyaretçi
Kısaca:
Torrent tam olarak dosya indirici programdır.Torrent programlarını indirmek için bir ''Torrent Sitesi'' açarsınız.Oradan indirmek istediğiniz dosyaların listesini gönderir.Bilgisayarınızın listeyi denetledikten sonra hangi dosyalar lazımsa onların indirilmesidir.