Arama

Arkadaşımın güvenini nasıl kazanabilirim?

Güncelleme: 26 Aralık 2015 Gösterim: 14.374 Cevap: 11
ThekinG463 - avatarı
ThekinG463
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #1
ThekinG463 - avatarı
Ziyaretçi
beyler benim çok sevdiğim arkadaşım bana güvenmiyor ne yapa bilirim güvenini kazanmak için ? Sevgilim değil okul arkadaşım kız değil erkek bu arada bende erkeğim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ThekinG463 adlı kullanıcıdan alıntı

beyler benim çok sevdiğim arkadaşım bana güvenmiyor ne yapa bilirim güvenini kazanmak için ? Sevgilim değil okul arkadaşım kız değil erkek bu arada bende erkeğim

Sizinle birseyleri paylasiyorsa o konular aranizda kalsin.Asla baskasina soylemeyin.Onunla sohbet ederken kafa dengi oldugunuzu ispat edin.Onu sabirla ve anlayisli karsilayin.Bir derdi olunca onunla birlikte cozum yolu arayin ve asla yalan soylemeyin ona.Zaten yalan soylemezsenin dostlugunuz saglam temeller uzerine kurulur.Guvenininide kazanmis olursunuz zamanla...
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

İnsanların güvenini kazanamadığınızda, dinleyenlerinizin hepsi olmasa da çoğu dediklerinize inanmaz. Ama bunun aksine, insanlar size ve fikirlerinize inandığı zaman sizin bilgili ve samimi olduğunuzu görmeye açık olurlar. Onların iyiliğini istediğinize gerçekten inanırlar. Ayrıca sizin duygusal yönden güçlü (dengeli biri olarak) ve dürüst (doğru ve güvenilir) bir karaktere sahip olduğunuzu fark ederler. Bu özellikler, etkinizi güçlendirir ve bunun sonucunda insanlar fikirlerinizi kabul etmeye daha eğilimli hale gelir.

Peki, başkalarının güvenini nasıl kazanırsınız? Bunun için aşağıdaki birkaç unsura bakabilirsiniz.

Samimi Olun: Fikrinizin, gerçekten başkalarının zamanına ve dikkatine değer olduğuna inandığınızı gösterin. İnsanlar sizi samimi ve inançlı görürse, size daha çok güvenirler.

Güven Sicilinizi Pekiştirin: Vermiş olduğunuz sözleri ve vaatleri takip edin sonuçlandırın. İyi fikirlerle katkıda bulunanlara destek verin ve itibar edin. Uyumlu değerler sunun. Güvenilir bir şekilde davranarak güvenilir olduğunuza dair kanaat oluşturun.

Fikrinizin Araştırılmasını Teşvik Edin:Konu hakkında konuşmayı teşvik etmek ve başkalarının bakış açılarına da değer verdiğimizi göstermek için, onların düşüncelerini dinleyin. Tüm meslektaşlarınızın fikirlerini paylaşabildiği ve görüşlerine değer verildiğini bildiği bir ortam oluşturun.

Başkalarının Çıkarlarını Öne Alın: İnsanlar kendi çıkarlarını önemsediğinize inandıklarında, size ve fikirlerinize inanmaya daha fazla eğilimli olurlar. Örneğin, bir pazarlama direktörünün, kendi kadrosunda bulunan değerli bir çalışanının, farklı departmana terfi etmesi için yardımcı olduğunu varsayalım. Elbette pazarlama direktörü yüksek performanslı bir ekip üyesini kaybetmenin zor olduğunu bilir. Fakat aynı zamanda görevi gereği diğerlerinin mesleki becerilerini geliştirmelerine yardımcı olması gerektiğinin farkındadır. Dahası, kendi çalışanına yardımcı olarak onun ve diğer departman yöneticisinin güvenini kazanır. Bu güven duygusu gelecekte yararlı olacaktır.

Açık Yürekli Olun: Hatalarınızı itiraf ettiğinizde insanlar sizi hakikatli biri olarak görürler; birçok kişinin kendi hatasını gizlemeye çalıştığını bilirler. Bu yüzden teklifinizdeki herhangi bir zayıflığa dürüstçe kabullenmeniz, dinleyenlerinizin size güvenmesini sağlayabilir.

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
biz nasıl güvenebiliriz diyoruzz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben geçen hafta facede 'empati yapmayı severim bana aşık olanların yerine geçiyorumda gerçekten ii bir tercih yapmışlar' diye bir söz yayınladım.Sınıftan bir erkek arkadaşımda 'sana kim aşıkmış... ' diye yorum yapmış bende sinirlenip 'sanane ilişki çizelgesi mi tutmaya başladın yoksa magazin d ile anlaşman mı var dedim ' sonra arkadaşıma bu olayı anlatınca o çocuğun benden hoşlanabileceğini ve çok ters cevap verdiğimi söyledi ondan sonra o yazdığım yazıy kaldırıp niye böyle dedin ki dedim perşembe günü şaka yaptım dedi ama o yazıyı geçen cuma yayınlamıştım ve pazartesiden itibaren bana çok kötü davranıyor ve yokmuşum gibi hareket ediyor sizce neden
Bu mesajı moderatöre bildir
The Eniqmatic - avatarı
The Eniqmatic
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #6
The Eniqmatic - avatarı
Ziyaretçi
Fikrinizin, gerçekten başkalarının zamanına ve dikkatine değer olduğuna inandığınızı gösterin. İnsanlar sizi samimi ve inançlı görürse, size daha çok güvenirler.

Vermiş olduğunuz sözleri ve vaatleri takip edin sonuçlandırın. İyi fikirlerle katkıda bulunanlara destek verin ve itibar edin. Uyumlu değerler sunun. Güvenilir bir şekilde davranarak güvenilir olduğunuza dair kanaat oluşturun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım diğer çocukluk arkadaşımın numarasını alıp ona saka yaptı sonra çocukluk a. bana sizmisiniz bu kanka dedi ama ben güveni sarsılmasın diye evet o yaptı diyemedim çünkü o zaman bendende süphelenirdi sonra arkadaşımın numarasını ben konuşurum hadddini bildiririm dediğimden telefonuma kaydederken zaten kayıtlı olduğunu gördü güveni çok kötü sarsıldı tekrar yerine nasıl getirebilirim lütfen çok kötü durumdayım acilll cevap !
çokbilmiş - avatarı
çokbilmiş
Ziyaretçi
29 Ekim 2012       Mesaj #8
çokbilmiş - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Kesinlikle saçma sapan şeylere takılmayın derim. Güven zmanla gelen zamanla kazanılan birşeydir. Eğer gerçekten güvenilirsen karşı taraf bunu fark eder,fark etmiyorsa da onun sorunu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 8 yıllık arkadaşımın arkasından konustum ve o da bunu birilerinden düymüş ayrıca başka bir arkadaşımın telefonundan onun adına knştm ve o da bunu öğrenince daha çok kızdı 3 aydır konuşmuyoruz özür diledm fakat bana konuşuruz ama eskisi gibi olamayız dedi ben eskisi gibi dost olmak istiyorum lüüüttfffeennn bana yardım edinnn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
O arkadasina ona guvendiginizi ve onu cok sevdiginizi ona deger verdiginizi soyleyin (bana bir sans daha tanirmisin) gibi cumleler kullanin ((bu arada bende bu yoldan geciorum su an arkafasimn gubenini yavas yabas kazaniorum ve smd bana 100%50 gubenio)asla ama asla ona yalan soyleyemin yalan butun isinizi bozar en kotu gunlerinde onun ysninda olun ve bit olay var ise o olayi azda olsa cozmeye calisin olayda sinirlendiuse onu sakinlestirin onu koruyun (sen benim en iyi en guvenilir arkadasimsin vb.sozler)soyleyin. ASLA AMA ASLA OZUR DİLEMEKTEN CEKİNMEYİN HER ZAMAN OZUR DİLEYİNNN UMİDİNİZİ ASLA KESMEYİN UMİDİNİ KESMEZSEN O ARKADASİNLA BARİSİRSİN (BEN ASLA UMİDİMİ GESMEDİM JER ZAMAN OZUR DİLEDİM ONU SEVDİGİMİ ONA GUVENDİGİMİ SOYLEDİM) isdegim oldu simdi o arkadasimla baristim (BARİSTİKTAN SONRA YAPACAKLARİN:her zmn yaninda ol onu sevdogini ona guvendigini goster) BUNARADA BEN BİR KİZİM AMA KİZ OLMAM BİRSEYİ DEGİSTİRMEZ BENİMDE ARKADASİM BSN 2 AY KUS KALDİ AMA NEM ASLA UMİDİMO KESMEYİP BEKLEDİM HER SEYİ AKİSİNA BİRAK SU GİBİ AKİP GİTSİN SONRA DEDİKLERİMİ YAPARSAN HER SEY YOLUNA GİRERRRR (BAY BAY GPRUSMEMEK UZREE(BNİMDE 2 YİLLİK ARKADASİMDİ SİMDİ ESKİSİNDENDE DAHA İYİYİZ) NESE BEB GODER BYY)