Arama

Popmundo'da kayıt kontratı nasıl imzalanır?

Güncelleme: 8 Haziran 2014 Gösterim: 10.117 Cevap: 5
forevermusic - avatarı
forevermusic
Ziyaretçi
23 Ağustos 2009       Mesaj #1
forevermusic - avatarı
Ziyaretçi
Ben popmundo oyunuyorumv e single çıkarmak istiyorum ancak kayıt kontratı imzalamam gerek ve nasıl yapıcağımı bilimorumm ayrıca its pop magazin gazetesine kayıt kontratlar bölümüne baktım bende hiç bir şey görünmüyor yardım edermisini?
Sponsorlu Bağlantılar
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
23 Ağustos 2009       Mesaj #2
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
forevermusic adlı kullanıcıdan alıntı

Ben popmundo oyunuyorumv e single çıkarmak istiyorum ancak kayıt kontratı imzalamam gerek ve nasıl yapıcağımı bilimorumm ayrıca its pop magazin gazetesine kayıt kontratlar bölümüne baktım bende hiç bir şey görünmüyor yardım edermisini?

Albüm Kontratları ve Albüm Kaydı

Sponsorlu Bağlantılar
Kariyeriniz parlamaya başladı, yerel barlarda konserler veridiniz ve kendinize ait birkaç şarkıyı kaydettiniz. Şimdi bir kontrat yapma zamanı geldi.

Albüm çıkarmak için bir kontratınız olmalı.

Albüm kontratları bazen yerel dergide de çıkar. Ancak genelde bir albüm yapımcısıyla temas kurup onları ikna etmeniz gerekir. Yapımcıya bir mesaj gönderir ve kendinizi tanıtırsınız. İyi kontratlar yapmanın tek yolu budur.

“It’s POP” dergisinde bulacağını kontratlar muhtemelen çok zayıf olacaktır. Ruhunuzu şeytana satmak istemezsiniz değil mi?

Kontratta kazancın ne kadarını sanatçınızın alacağı belirtilir. Hakettiğiniz parayı alacağınız bir kontrat yapmayı tercih edebilirsiniz. Bir sanatçı olarak mümkün olduğu kadar fazla sadakat isteyeceksiniz.

Albüm üzerinde çalışmak için “Albümler” seçeneğini seçin ve “Albüm üzerinde çalış”ı seçin. Yeterli şarkı ekledikten sonra albümünüzü yapım şirketine gönderme seçeneğiniz olacaktır.
Basılması için gönderdiğiniz albümünüzün çıkması tamamen yapım şirketinin sahibine bağlıdır. Daha iyi şarkılar ekleyene kadar albümünüzü çıkarmayacağını söyleyebilir. Albümünüzü çıkarmaya karar verdiği anda söz konusu albüm “Discografi” bölümünüze geçer ve satılmaya başlanır.

Her hafta albüm satışından para alırsınız. Albüm anlaşmasını bozarsanız hiç para alamazsınız.

Önemli bilgi:
• Satışa çıktıktan belli bir süre sonra albümünüz bir derece alır.
• Sadece single’lardaki şarkılar radyoda çalar.
• Çok kısa zamanda fazla albüm çıkarmak satışları kötü etkiler.
• 8 Şarkıdan fazla şarkı içeren albümler her şarkı için çok ufak bir artı puan kazanır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa tmm anladımda .... böyle bir kişiyi nasıl bulcaz onu soruyoruz .. nerelerde olur böyle kişiler . nasıl tanışılır ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bunu okumayı bizde biliyorz böyle kişiyi nasıl bulucaz ? Yardım pls .d
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bende yapımcıyımda kontrat benle yapmazlar herhalde Msn Grin V.I.P birilerini bulmak gerekiyo arkadaşlar bide sormuşsunzu ya böle kişileri nerden bulcaz die yapacaganız vıp birinin bulup temel albüm yapımcılıgı varmı yokmu die bakın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2014       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
önceki mesajım gereksiz olarak silinmiş ama gerçekten cevaba ihtiyacım var!
single yapamıyorum, sanatçı kısmında sağ frame'de öyle bi seçenek yok. bilgisi olan biri yardım edebilir mi? (yapımcı hazır)