Arama

Tıp Sekreterliği eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ekim 2010 Gösterim: 5.340 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tıp sekteterlıgı egtımı almak ıstıyorum
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Tıbbi Sekretrlik için lise ve yüksekokullar var ancak, sağlık kuruluşlarında bilgisayar başında çalışan Tıbbi Terimleri bilmeyen çok insan var. Bu ndenle bu arkadaşlara veya sağlık kuruluşlarından mezun olmayan ancak bu işi yapmak isteyenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren kurumlar var. Sanırım bi genelgeyle sağlık kurumlarında çalışacak arkadaşların bu sertifikayı alması gerekiyormuş. Tıp sekreteri hasta kabul eder, randevu verir, tahlil sonuçlarını işler, sevk yapar, hastaneye yatırır , taburcu eder... v.b işler yapar. Bu kurslar şimdi çok moda ancak teorik. Eskişehirde vatan akademi teorik eğitim bittikten sonra 3-5 programın uygulanasını yapırormuş
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Tıbbi Sekretrlik için lise ve yüksekokullar var ancak, sağlık kuruluşlarında bilgisayar başında çalışan Tıbbi Terimleri bilmeyen çok insan var. Bu ndenle bu arkadaşlara veya sağlık kuruluşlarından mezun olmayan ancak bu işi yapmak isteyenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren kurumlar var. Sanırım bi genelgeyle sağlık kurumlarında çalışacak arkadaşların bu sertifikayı alması gerekiyormuş. Tıp sekreteri hasta kabul eder, randevu verir, tahlil sonuçlarını işler, sevk yapar, hastaneye yatırır , taburcu eder... v.b işler yapar. Bu kurslar şimdi çok moda ancak teorik. Eskişehirde vatan akademi teorik eğitim bittikten sonra 3-5 programın uygulanasını yapırormuş
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet, misafir arkadaşın verdiği cevabı beğendim, bende bir ortaokul mezunu olarak Eskişehir de Vatan da eğitim aldım ve ağız diş sağlığı hastanesinde Tıp Sekreterliği görevine başladım. Tıbbi terimler açısından kursun çok faydası oldu. vatan tıp sekrterliği kursuna gerçekten teşekkür ederim.