Arama

Port nasıl açılır?

Güncelleme: 7 Ocak 2015 Gösterim: 6.933 Cevap: 6
ahmetcetin44 - avatarı
ahmetcetin44
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #1
ahmetcetin44 - avatarı
Ziyaretçi
Airties-rt104 modem port açmam lazım yardımcı olabilirmisiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #2
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
Reimlerin üzerine tıklayın..

Sponsorlu Bağlantılar
port 1

İlk olarak tarayıcımızın adres satırına yerel server adresimiz olan 192.168.1.1 yazıp enter tşuna basalım
Airtes RT-104 combo modemde port açmak için bizden istenen;
kullanıcı adı: admin ve şifre:ttnet (varsayılan) olarak girip Arties RT-104 combo modemimizin kontrol paneline ulaşalım.

port 2

Burdaki seçeneklerden Nat ve Port yönlendirme yolunu izleyelim işaretlerde görüldüğü gibi Nat etkin tık'ını koyup kaydet butonuna tıklayalım.

port 3

Airties RT-104 COMBO modemimizde nihayet istediğimiz yere girdik kural adı kısmına istediğiniz bir ismi girebilirsiniz ben p2p olarak adlandırdım.
İstemci adresi olarak tabi ki yerel ip numaramızı gireceğiz bunun için başlat çalıştır komutuna cmd ve komut satırına da ipconfig komutunu kullanarak istediğimiz adresi alacağız.
Benim ki 192.168.2.2 imiş bunu manuel olarak girdikten sonra ekle butonuna basıyorum.

port 4

ve airties rt-104 combo modemin portunu açmak için sayfadan ayrılmadan aşağıdaki (yani şimdiki resimde)
uygulama adı olarak yine p2p kullanyorum (isteğe bağlı) TCP portlarına 65350 port numarasını giriyorum fakat udp portlarına birşey girmiyoruz.
ekle butonuna tıkladıktan sonra kaydet butonuna basıyoruz.

port 5

ve son olarak port yönlendirme etkin (etkinleştir) tık'larını koyup son olarak kaydet butonuna tıklıyoruz.
Airties RT-104 combo modemde portumuz açıldı hayırlı olsun bol paylaşımlar...

port 6

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
adım adım hepsini yaptım ama son resimdeki yere nasıl ulaşıcam? portlarım acıldımı denemek için
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #4
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
µTorrent programının yüklü olması lazım yanılmıyorsam program üzerinden portların açık olup olmadığını görebiliyosunuz programı kurduğunuzda karşınıza çıkan pencerede ''test if port is forwarded'' tarzında birşey yazıyor olmalı ona tıkladğınızda port testini yapıyor yada denetliyor sanırım

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar P-660HW-T1 v3 port nasıl açabilirim ? NAT sekmesinden port yönlendirmeye giriyorum oraya hangi ipleri girmeliyim ? özellikle gameranger programı vede haxball için yapmak istiyorum . Ayrıcada port yönlendirmeyi açdığımda benim açmamama rağmen şöyle bir port açıkdı :

Port nasıl açılır?

ayrıcada freeportscanner dan portlarımı tarattım hangileri close olmalı hangileri open olmalı .

Şimdiden teşekkürler .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mart 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AirTies RT-206b1TT modemime port acmak istiyorum araç çubuguna ıp adresimi yazıyoru ve bir sayfa acılıyor orada benden bir kullanıcı adı ve şifre istiyor buradaki kullanıcı adı ve şifreyi nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız cok sevinirim Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam ben vodafon mobile broadband modem kullaniyorum daha önce iki defa üst üste bağlantiyi kesip bağlandiğimda port açiliyordu şuan bir türlü açilmiyor açmam için ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim şimdiden tşkler