Arama

Hipofiz adenom hastalığı ameliyat ile düzelir mi?

Güncelleme: 11 Ocak 2012 Gösterim: 10.063 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ismim ayhan.32 yasındayım.altı ay önce sol gözümde görme kaybı nedeni ile doktora gittim.mr sonucunda hipofiz adenom tespit edildi.kan tahlilind prolaktin 7783,78 çıktı.doktorum dostinex kullandırdı.haftada iki gün.beş aydır kullanıyorum.en son tahlilde prolaktin 53 e düştü.sorum şu:bunun oluşma sebebi nedir.ameliyat şart mı.ilaçla tamamen yok olur mu.araştırmalarım sonucu bu rahatsızlığın genelde bir kadın hastalığı olduğu yönünde.en önemlisi altı senedir çocuğum olmuyor.tedavi sonunda çocuk sahibi olabilecekmiyim.

Sponsorlu Bağlantılar

teşekkür ederim.Allah razı olsun
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Eylül 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ismim ayhan.32 yasındayım.altı ay önce sol gözümde görme kaybı nedeni ile doktora gittim.mr sonucunda hipofiz adenom tespit edildi.kan tahlilind prolaktin 7783,78 çıktı.doktorum dostinex kullandırdı.haftada iki gün.beş aydır kullanıyorum.en son tahlilde prolaktin 53 e düştü.sorum şu:bunun oluşma sebebi nedir.ameliyat şart mı.ilaçla tamamen yok olur mu.araştırmalarım sonucu bu rahatsızlığın genelde bir kadın hastalığı olduğu yönünde.en önemlisi altı senedir çocuğum olmuyor.tedavi sonunda çocuk sahibi olabilecekmiyim.

Sponsorlu Bağlantılar

teşekkür ederim.Allah razı olsun

Çok geçmiş olsun, doktorunuzla konuyu görüşmelisiniz.Sağlık konusunda doktora yönlendirmekten başka bir şey yapamıyoruz.Acil şifalar dilerim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN SAYNUR 3 SENEDIR Hipofiz adenom HASTASIYIM DOKTORUM AMELIYAT OLAMICAMI OLURSAM SON GUNUM OLACAGINI SOYLUYOR SUANDA 9MM DE GOZ KANALLARININ UZERINDEYMIS NE YAPMALIYIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba..bende de bu sorun vardı ve 6 yıl önce ameliyat oldum. kesinlikle korkuttukları kadar önemli bişey değilmiş.bana da ölürsün diyen çok oldu. konyada çok çok çok iyi bir doktora ameliyat oldum. ve şu an tek yaptığım haftada bir tane dostinex yutmak. herkese allah şifa versin...........
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşım konyada hangi doktor ameliyat yaptı ve nasıl ameliyat oldun bilgi verirmisin?
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2011       Mesaj #6
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba bende bu hastalikla 5yildr ugraà  an 20yasinda bir genc kizim.ve 2sene à ¶nce ameliyat oldum ameliyatta hic korkulack bise yok ama burundan girilerek yapildii icin tà ¼morun tamami herzaman alinamiyor birazda sans meselesi bnde ameliyattan 1ay snraki mr.da tà ¼mor tekrar cikti we dostinexi haftada 5 tane kullaniyorm bu hastalgn tek sinir bozucu yani her 3ayda bi hastane kntrolleri.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
konyada gıttıgınız doktorun kım oldugunu soyleyebılırmısınız
suna karabel - avatarı
suna karabel
Ziyaretçi
11 Ocak 2012       Mesaj #8
suna karabel - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 43 yaşındayım.hipofiz mr incelemesi sonucunda hipofiz adenomu teşhisi konuldu bana.bulgularda ise şöyle yazıyorMsn Sadhipofiz gland santral inferior kesiminde yaklaşık 4 mm'lik kontrastlanmayan adenoma ait olabilecek bir lezyon dikkati çekmektedir.) bu ne anlama geliyor.bana açıklayabilirmisiniz lütfen.teşekkür ediyorum şimdiden..