Arama

Sivil polis olma koşulları nedir? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ağustos 2015 Gösterim: 136.158 Cevap: 162
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2011       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim yabancı dilim yok sivil polis olabilirmiyom?
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2011       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
n nası sivil polis olcammm sözelcyimmmmm
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2011       Mesaj #73
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak için kaç puan almalıyız?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mayıs 2011       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bn serkan üniversite yi bu sene bitiriyorum inş son sınavlara girdim polislik sınavlarına girmek istiyorum boyum 1 69 22 yaş sivil olis olmak istiyorum bnm hayatta en az sevdiğim kız kadar ulaşmak istediğim bir yer sizce nasıl olabilirim şansım nedir yada olma yollarım nedir teşekkürler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
30 Mayıs 2011       Mesaj #75
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sivil polis olmak için kaç puan almalıyız?

sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mayıs 2011       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak istiyorum lütfen yaa ben adanadan ülkücü tarafından mesaj veriyorum beni sivil polis yapın tşk ler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2011       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler polislkik sinavlarının puanları ne kadardır
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise 1 gıdıyorum kolumda faça izi var.sivil polis olmak istiyorum olmazsın diyorlar bana.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.

Kaynak: Sivil polis olma koşulları nedir?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
DERUNİ - avatarı
DERUNİ
Ziyaretçi
2 Haziran 2011       Mesaj #80
DERUNİ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
merve caylık adlı kullanıcıdan alıntı

sivil polis olmak için kac puan almak gerekli

Sivil Polis ola bilmek için ayrı bir puan gerektirmiyor sadece kurum içinde ihtiyace binaen talep edilirseniz o şekilde sivil olarak çalışa bilirsiniz
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.