Arama

Aile içi iletişim bozukluklarına örnek verebilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2013 Gösterim: 11.003 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AİLE İÇİ İLETİŞİM BOZUKLUKLARINA ÖRNEK VERİR MİSİNİZ?ÖEDVİM VAR ÇOK LAZIM.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
bir gün bir kız annesine okulda neler olduğunu anlatıyor ama annede yemek yapıyor.kız anlatıyor ama anne dinlemiyor sonra kız annesinin onu dinlemediğini fark ediyor ve annesine 'anne sen beni dinliyormusun acaba der'.annesi elbette dinliyorum der. kız yine anlatmaya devam eder sonra anne sen beni dinlemiyorsun der ve kız odasına gider ve epeyce uzun düşünür annem neden beni dinlemiyor hatta annnem neden beni dinlemiyorda niçin dinliyorum diyor der.akşam olmuş kız ödevlerini yapmış ama bir soruyu anneme sorayım demiş ve annesinin yanına gider annesi ile babası televizyon izler kız ''' anne şu soruyu anlamadımn der.''''' anne yarın bakarız der kız derki ama şimdi lazım yarın okula gidecem der anne offfff kendin yap ben nerden anlıyım der kıız üzgün üzgün odasına gider ............

Sponsorlu Bağlantılar
HİÇ Mİ ANNE DÖNÜPTE KIZINLA İLGİLENMEZ İŞTE AİLELERDE BUNUN İÇİN İLETİŞİM AZ
OLUYORRRRRRRRR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
bir gün bir kız annesine okulda neler olduğunu anlatıyor ama annede yemek yapıyor.kız anlatıyor ama anne dinlemiyor sonra kız annesinin onu dinlemediğini fark ediyor ve annesine 'anne sen beni dinliyormusun acaba der'.annesi elbette dinliyorum der. kız yine anlatmaya devam eder sonra anne sen beni dinlemiyorsun der ve kız odasına gider ve epeyce uzun düşünür annem neden beni dinlemiyor hatta annnem neden beni dinlemiyorda niçin dinliyorum diyor der.akşam olmuş kız ödevlerini yapmış ama bir soruyu anneme sorayım demiş ve annesinin yanına gider annesi ile babası televizyon izler kız ''' anne şu soruyu anlamadımn der.''''' anne yarın bakarız der kız derki ama şimdi lazım yarın okula gidecem der anne offfff kendin yap ben nerden anlıyım der kıız üzgün üzgün odasına gider ............

Sponsorlu Bağlantılar
HİÇ Mİ ANNE DÖNÜPTE KIZINLA İLGİLENMEZ İŞTE AİLELERDE BUNUN İÇİN İLETİŞİM AZ
OLUYORRRRRRRRR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neden aile ile genç çatışır? Sadece kuşak çatışmasından mı ibaret bu iletişim sorunları? Daha başka sorunlarda yok mu??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim iletişim bozuklukları ve çözüm yolları ile ilgili tiyatro ödevim var uzun zamandır araştırıyorum hala öğretmenin beğendiği bişe çıkmadı ortaya ve grupta kimsenin umrunda değil hayır o değil düşük not alıcamm ya!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha bi skeç noluuuur :'(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
annemle abartmıyorum her gün kavga ediyoruz mesela şimdi bile.. aslında kavga değil çok konuşuyor ve ben de sinirlenip odama gidiyorum.. yardım edin lütfen neden böyle bir sorun var her gün ama her gün 1 ay önce yeni bir kardeşim oldu. hastanedeyken bana telefon ederdi. nasılsınız diye 4 yaş küçük kardeşim ve annneannnemle evdeydik çünkü o zamanlar yani annem ve babbam hastanedelerken gayetiyi telefonlaşmalarımız oluyordu. neden böyle neden???? ayrıca evde yapmak istediğim hiçbir şeye izin vermiyor benden 4 yaş küçük kardeşimin yaptıkları benim üstüme kalıyor... aile üyelerinden oysa hiçbiri benimle kavga etmiyor hiçdeğilse bu kadar değil.... ben 12 yaşındayım şimdiden teşekkürler.
JamioNe - avatarı
JamioNe
Ziyaretçi
27 Ocak 2012       Mesaj #7
JamioNe - avatarı
Ziyaretçi
Aile içi iletişim bozukluğu ailedeki bireylerin değişmesi veya bir olaya veya duruma sinirlenip, bozulması durumunda olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

annemle abartmıyorum her gün kavga ediyoruz mesela şimdi bile.. aslında kavga değil çok konuşuyor ve ben de sinirlenip odama gidiyorum.. yardım edin lütfen neden böyle bir sorun var her gün ama her gün 1 ay önce yeni bir kardeşim oldu. hastanedeyken bana telefon ederdi. nasılsınız diye 4 yaş küçük kardeşim ve annneannnemle evdeydik çünkü o zamanlar yani annem ve babbam hastanedelerken gayetiyi telefonlaşmalarımız oluyordu. neden böyle neden???? ayrıca evde yapmak istediğim hiçbir şeye izin vermiyor benden 4 yaş küçük kardeşimin yaptıkları benim üstüme kalıyor... aile üyelerinden oysa hiçbiri benimle kavga etmiyor hiçdeğilse bu kadar değil.... ben 12 yaşındayım şimdiden teşekkürler.

annen şu an doğum sonrası psikolojik ve fiziksel olarak çok yorgun hissediyor olabilir çünkü yeni bir bebek ciddi sorumluluk gerektirir bunun üzerine evin genel işlerini ve sizinle ilgilenmekte onu çok yıpratıyor olabilir. uygun bir zamanda annenle konuşmaya çalış ve kalbinden geçenleri ona anlat.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
anne : ne zaman gidiceksin okula bak geç kalıyosun..
kız:anne sen boşver beni ben biliyorummm
anne :peki kızım ben sana karışmıyorum artık sen bilirsin
anne kız küser kız okuldan gelir
kız : anne ben geldim.bu gün erken çıktık bir ders boşmuş……. diye anlatır
anne: kızım tamam başımı şişirdin geç şuraya hem banane senin dersinden kaçta çıktığından sen biliyorsun ya …. der ve yatana kaadar onunla konuşmaz
bu böyle devam eder sonunda
kız: anne ben senin bana soru sormanı merhaba kızım hoşgeldin yada görüşürüz demeni özledim . o gün kü tavrım için de özür dilerim seni çok kırdım beni affet.okulda arkadaşlarımla küstüm evde senle kimseyle konuşamıyorm iletişim kuramıyorum.hayat hiç de neşeli olmuyor böyle lütfen barış
der ve
anne: kızım iletişim kurmayan kimseyle konuşmayan insan tam olarak yaşayamaz seni anlıyorum ve affediyorm ama artk birileriyle iletişim kurarken düşün olur mu?
alıntı…
Son düzenleyen _VICTORY_; 9 Aralık 2013 10:53 Sebep: Kişisel bilgi kaldırıldı.