Arama

Farklı kültürlerde kullanılan özel beden dili mesajları nedir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ekim 2015 Gösterim: 89.194 Cevap: 53
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim ödevim beden dili nedr
ama yok burda buylamadım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
diğer ülkelerin beden haraketleri bizim kültürümüzde ne anlam taşır
Sponsorlu Bağlantılar
harun - avatarı
harun
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #23
harun - avatarı
Ziyaretçi
farklı kültürlerde kullanılan özel beden dili ne anlama gelir
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #24
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Kültür beden dilini etkiler

Farklı kültür gruplarına girdikçe sözsüz iletişim mesajlarının ayrıntılarını değerlendirmek zorlaşır. Grupların sessiz dillerini anlamak için önemli ölçüde bilgilenmeye ihtiyaç vardır. Bunun için o insanların kültürünü, ilişkilerini, iletişimlerini ve dünyaya bakışlarını tanımak gerekir. Kültür, tarih boyunca insanın doğayla ve insanla ortaya çıkmış problemlerinin ve zorlanmalarının çözüm biçimidir. Bu sebeple kültür geçmişe bağlı olmakla beraber, geleceğin problemlerinin çözümünde de önemli bir kolaylaştırıcı role sahiptir.

Farklı kültür gruplarına girdikçe sözsüz iletişim mesajlarının ayrıntılarını değerlendirmek zorlaşır. Grupların sessiz dillerinin anlamak için önemli ölçüde bilgilenmeye ihtiyaç vardır. Bunun için o insanların kültürünü, ilişkilerini, iletişimlerini ve dünya’ya bakışlarını tanımak gerekir. Kültür, tarih boyunca insanın doğaylı ve insanla ortaya çıkan problemlerinin ve zorlanmalarının çözüm biçimidir.

Beden dili ilişkilerimizde kültürel farklar artikça, yabanci bir ülkede çevremizdeki insanlarin duygu ve düşünce akişini degerlendirmemiz oldukça güçlüşebilir. Örnegin, Washington’da büyük bir markette, ne oldugunu anlamadigimiz bir mali rahatça çevirip incelemek isterken, bir market görevlisi yakinimiza gelip orada bir başka işle ugraşsa, bundan huzursuzluk duyariz. Çünkü ülkemizde böyle bir durumda, bulundugumuz yere gelen bir market görevlisi paketleri kariştirdigimizi görünce bize “Ne arzu etmiştiniz?” diyerek müdahale edebilecegi gibi “Herşeyi kariştirmayin!” gibi bir uyarida da bulunabilir. Ya da dünyanin öbür ucunda, Japonya’da aliş-veriş merkezine giren bir Türk bu kez, göze göze geldigini her magaza görevlisinin önünde yerlere egilmesini hayretle izler ve belki de bir süre kendisiyle nasil bir ilişki kurulmak istendigini anlayamaz.

letişim mesajlarını biraz daha ayrıntılı incelersek, insanın kendi kültürden kopmasının ne kadar zor olduğunu görürüz. İletişimde vericinin mesaja yüklediği anlam içinde, kendi kültürünün dünyayı algılayış biçimi ve o kişiye ait bireysel bütünlük vardır. İnsanın bireysel ihtiyaçlarını, yani beden dilini kullanımı ifade biçimi içinde yaşadığı ailenin ve toplumun değerleri ile etkileşim içindedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öfff adam ne kadar soru sordu bir cevaplayamadınızzz benimde sorum var ::::::Msn Happy)))(((((:::::::beden dili mesajları nelerdir ve ne anlama gelir bizim kültürümüzdeki karşılığı nedirrr ::::::Msn Happy)))))((((((::::::
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Ekim 2009       Mesaj #26
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim ödevim beden dili nedr
ama yok burda buylamadım

Beden Dili
Linki inceleyiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
farklı kültürlerde kullanılanbeden dili mesajları nelerdir? ve ne anlama gelir bu beden dili mesajları bizim kültürümüzdeki karşılığı nedir?arkadaşlar benim ödevim ise bu fakat bulamıyorum bilen varsa lütfen yardımcı olsun Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
vallaha 5. sınıfa gidiorum ve ödevim var şu arkadaşımızın yani bnm yazdığım yorumun üst yorumunda soru soruluor aynısının cevabını istiorummm farklı kültürlerde kullanılabilen (özel)günlerdeki beden dilleri nasıldırrrrrrrrrr ?????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!! şimdiden sağolun saygılarla

GÜNEŞLİTEPE İLKÖĞRETİM OKULU GİRİN BU SİTEYE guneslıtepe.com

GUNESLITEPE . COM GİRİN BU SİTEYE ÖNERİ VERİYORUMMMMMMMMMMMMMMMM
Son düzenleyen Misafir; 14 Ekim 2009 20:28 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #29
misafir - avatarı
Ziyaretçi
farklı ülkelerin beden dili nasıldır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2009       Mesaj #30
Misafir - avatarı