Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Ocak 2017  Gösterim: 41.688  Cevap: 4

Sunumda kullanılan teknolojik araçlar nelerdir?

Misafir
7 Ekim 2009 19:06       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SUNUMDA KULLANILAN TEKNOLOJİK ARÇLAR NELERDİR?????
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
sunumda bilgisayar,cd,disket,slayt makinesi,mikrofon, hoparlörgibi teknolojik malzemelerden yararlanabilir.
Sponsorlu Bağlantılar


fadedliver
7 Ekim 2009 23:52       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

SUNUMDA KULLANILAN TEKNOLOJİK ARÇLAR NELERDİR?????

Bilgisayar, internet, programlar, yazıcı
Misafir tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
spritus
28 Ekim 2010 01:39       Mesaj #4
spritus - avatarı
Ziyaretçi
Tasarım sunuşlarında görsel araçlar etkili olmaktadır. Projenizi iyi bir şekilde anlatan paftalar hazırlayabilirsiniz. Paftalar tasarımınızın ön görünüş, yan görünüş, üst görünüş ve perspektif çizimlerini kapsayan ve hangi kavramdan yola çıkarak tasarımınızı tamamladığınızı anlatan sunum kağıtlarıdır. Bu sunum kağıtları, sunacağınız ortama ve kişi sayısına göre farklı büyüklüklerde olabilir. Genellikle en küçük pafta boyu A3’tür. Daha büyük ve önemli sunumlar için 50x70, 75x100 gibi ölçüler kullanabilirsiniz. Paftalarınıza projenizin adını, neden ve kimin için bu tasarımı yaptığınızı, hangi malzemelerle üretilebileceğini, tasarlama aşamasında yaptığınız eskiz çizimlerinizi ekleyebilirsiniz.

Tasarımınızda kullanmış olduğunuz “çizgi”yi (yani tarzı) paftalarınıza taşırsanız tüm sunuşunuz birbiriyle bağlantılı olur ve paftalarınız tasarımınızı olumlu etkiler. Örneğin tasarımınızda “Z” formunu uyguladınız. Paftanızı Z şeklinde bölümlere ayırarak tasarımınıza gönderme yapabilirsiniz. Ya da tasarımınızda ağırlıklı olarak kırmızı rengi kullandıysanız, paftanızda da aynı kırmızı tonunu belli yerlerde kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Paftaların dışında, bilgisayar ortamında sunum hazırlayarak bir monitör veya projektör yardımıyla hareketli bir sunum yapabilirsiniz. Sunumunuzu Powerpoint yardımıyla yapabilirsiniz. Tasarımınızı adım adım (hangi fikirden yola çıktığını, kim için neden yapıldığını, hangi aşamalardan geçtiğini ve sonuç olarak nasıl bir noktaya ulaşıldığını) anlatan görsel çizimlerle desteklenmiş bir sunum hazırlayabilirsiniz. Tasarımınız ön, yan, üst görünüşleri ve perspektif görünüşlerini kapsaması, üretim detayları, kullanıcının ürünün nasıl kullanacağı gibi konuları da sunumunuza eklemeniz tasarımınızın daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç