Arama

Kitap sevgisi nedir?

Güncelleme: 5 Mayıs 2014 Gösterim: 18.017 Cevap: 10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kitap okumak bence hayattaki en güzel şey. Kitap okumak insanın kelime hazinesini ve hayal gücünü geliştirir. Kitap benim en iyi arkadaşımdır beni gezdirir, yeniyeni arkadaşlarla tanıştırır ve her zaman yanımda bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar
Şimdi bir düşünelim dünya kitapsız nasıl biryer olurdu mesela örnek verirsek

:İnsanlar cahil bomboş hayaller ve sıkıntı.
Aslında düşünürsek kolay bir biçimde anlaya biliriz bazıları kitap okumanın kuralların bilmiyorlar
ve bu yüzden hiç bir zaman okumanın faydasını anlayamazlar.

Öğrendikki kitap en iyi dost, en iyi hayal perest ve aynı zaman da hiç bitmeyen bir yolculukdur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mart 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap benim hayatta ençok sevdiğim şeylerdendir. kitap olmasaydı dünya nasıl olurdu?

Sponsorlu Bağlantılar
... eğitimsiz ve cahil kalırdık.
evimize para girmez ve biz de aç ve sefil kalırdık...
baqşkasının düşüncesi farklıdır ama benim düşüncem bunlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap çok güzel birşeydir ,herkese tavsiye ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kitap, bir insanın en iyi dostudur. Evet, bir insan olmadığını herkes bilir ama konuşabildiğini çok az kişi. Çoğu kişiye sorsanız kitabın sıkıcı olduğunu düşünürler, aslında kitaplar sadece size yardım eder.
Düşünün. Bir insan her zaman sizin yanınızda olabilir mi? Ya da size her zaman doğruyu gösterebilir mi? Bu soruların cevabı her zaman ‘hayır’ dır. Bir insanın kendi sorumlulukları da vardır, kendi sorunları da. Ama kitap sadece sizindir, sizinle ilgilenir. Bazı insanlar bunu farkına varmasa da kitap size yol gösteren, insanlar dışında size yardım eden tek varlıktır. Ve bunu herkes farkına varmalıdır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap 1 kelime ile insanın en iyi arkadaşıdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap bilgi hazinesidir
IrResistibLe - avatarı
IrResistibLe
Ziyaretçi
8 Ocak 2013       Mesaj #7
IrResistibLe - avatarı
Ziyaretçi
Kitap Sevgisi, Anlamı, Açıklaması, Nedir

Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın değildir Sıkıntımızı unutmak, donuk hayatımıza biraz renk, ışık vermek, daracık dünyamızda bulamadığımız şeyleri yaşamak için tek çaremiz kitaplara sarılmaktır Düşünüyorum da, şu dünyada kitaplar yok oluverse, yaşamak ne denli güçleşir, çekilmez bir ağırlık olur Dünyamızı nasıl insansız düşünmezsek, insanı da kitapsız düşünemeyiz

Beyinde, düşüncenin kıvılcımının parladığı ilk andan beri, insan düşündüğü ve duyduğunu türlü şekillerle, eline ne geçirdiyse ona yazmaktan, çizmekten kendini alamamıştır

Okuyan kişi için kitaplığın yanı başından daha rahat bir yer olabileceğini sanmıyorum Ben kendi hesabıma, kitaplarım arasında duyduğum rahatlığı hiç bir yerde duyamamışımdır

Odamdan dışarı çıktığım zamanlar, yanıma küçük bir kitap almayı hiç unutmam Ne olacağı bilinmez ki Kalabalık içinde insanın içine ansızın bir yalnızlık çökebilir

Kaynak: Kitap Sevgisi, Anlamı, Açıklaması, Nedir
MisafirHÜSEYİN - avatarı
MisafirHÜSEYİN
Ziyaretçi
7 Mayıs 2013       Mesaj #8
MisafirHÜSEYİN - avatarı
Ziyaretçi
OKUMANIN ÖNEMİ
omrumnaz - avatarı
omrumnaz
Ziyaretçi
7 Mayıs 2013       Mesaj #9
omrumnaz - avatarı
Ziyaretçi
Kitap insanın gelişmesini ve düşüncelerini arttırmasındaki en önemli unsurdur.Cahillik ise bu dünyadaki en kötü,acımasız şeylerden biridir. her bir kelime,her bir sayfa,her bir cümle ile cahilliğe savaş açmaktayız.Kitap okumak insanın iç dünyasını aydınlatır,sosyalleşir ve çevresindeki olaylara daha farklı açıdan bakmaya başlar.Kitap konuşamayan cevap veremeyen ancak sizi eğlendiren,dramatik hallere sokan,güldüren,farklı dünyalara sürüklüyen tek arkadaştır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kitap bir başka dünyaya açılan bir kapıdır benim için iyiliklerledolu sizinde bildiğiniz gibi her kitapta bir kötülükte vardır tabibiki ama şunu sakın unutmayın her kitaptaki iyilik bir gün kötülüğü yenecektir. ve hikayeyi mutlu sonla bitirecektir,kitap candan önce candır bana.