Arama

Modem arayüz şifre değiştirme sayfasındaki bölümleri açıklar mısınız?

Güncelleme: 31 Aralık 2011 Gösterim: 30.541 Cevap: 13
islemcister - avatarı
islemcister
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #1
islemcister - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ben yeni bir uydunet kullanıcısıyım. uydunetten gelip modemi bağlayıp ayar yaptılar. ve bana modemin arayüz kullanıcı adı ve şifresini verdiler. bana modemin arayüzüne giriş şifresini değiştiremeyeceğimi söyledi gelip bağlayan görevli. ama modemin içine girdiğimde şifre değiştirme bölümü var. modemimin markası Pozitek PTW-4P. ben şimdi değiştirmek için modeme giriyorum system bölümünden şifre ayarlarına girdiğimde karşıma aşağıdaki bölüm çıkıyor. current password u ve new password u anlıyorum ama benim burda anlamadığım customer password ve customer kısmı. o yüzden herhangi bir değişiklik yapmadım bağlantım kopar diye. eski bir adsl kullanıcısıyım adsl modemimde böyle bir bölüm yok sadece current password ve newpassword kısmı var eğer açıklayabilen olursa sevinirim. teşekkürler.

Sponsorlu Bağlantılar
  • Current Password Msn Bat*]MSO Username Msn Bat*]New Password Msn Bat*]Re-Enter Password for Verification Msn Bat*]Customer New Password Msn Bat*]Re-Enter Customer New Password for Verification :

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

msn sifre degistirme

şifremi egiştiricem

Sponsorlu Bağlantılar
msn şifremi degiştiricem acilllllllllllllllllllll
Son düzenleyen Misafir; 12 Şubat 2010 15:59 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
alpay - avatarı
alpay
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #3
alpay - avatarı
Ziyaretçi
msn şifremi degiştiricem acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllll
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şifre degiştir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şiifre deştirme
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
acil şifre değiştir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamlar
dün başka bi pcden bağlı olduğum modemin ttnet şifresini değiştirdim ewe gittiğimde net açılmıo ttnet sayfası ekrana geliyor modem arayüzüne de değiştirdiğim şifreyi kaydetmem gerekiyrmuş konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim modem arayüzüne nerden şifremi kaydedeceğimle ilgili bi yardımcı olursanız
gün içinde dönüşünüzü bekliyorum
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #8
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
islemcister adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar ben yeni bir uydunet kullanıcısıyım. uydunetten gelip modemi bağlayıp ayar yaptılar. ve bana modemin arayüz kullanıcı adı ve şifresini verdiler. bana modemin arayüzüne giriş şifresini değiştiremeyeceğimi söyledi gelip bağlayan görevli. ama modemin içine girdiğimde şifre değiştirme bölümü var. modemimin markası Pozitek PTW-4P. ben şimdi değiştirmek için modeme giriyorum system bölümünden şifre ayarlarına girdiğimde karşıma aşağıdaki bölüm çıkıyor. current password u ve new password u anlıyorum ama benim burda anlamadığım customer password ve customer kısmı. o yüzden herhangi bir değişiklik yapmadım bağlantım kopar diye. eski bir adsl kullanıcısıyım adsl modemimde böyle bir bölüm yok sadece current password ve newpassword kısmı var eğer açıklayabilen olursa sevinirim. teşekkürler.

• Current Password Msn Bat*]MSO Username Msn Bat*]New Password Msn Bat*]Re-Enter Password for Verification Msn Bat*]Customer New Password Msn Bat*]Re-Enter Customer New Password for Verification :

biraz geç olmuş cevap Msn Happy

dostum bende pozitek kullanıyorum..çok güzel özellikleri var..customer password ve current password u şöyle düşün..

bios ayarlarında ki user password = pozitekteki customer password
bios taki supervisor password = modemindeki current password bölümü

modeminde max 5 ayrı bağımsız ağ oluşturup bağlantı hızını paylaştırabiliyorsun..örneğin şirketinin içindeki pazarlama birimine ayrı üretime ayrı iş geliştirmeye ayrı ağ.. vs. ve her ağın bir kıdemlisi (yöneticisi) atadığını düşün..bu ilgili ağlarda birtakım ayar değişiklikleri gerektiğinde tanımladığın ağ dışında herhangi diğer ayarları etkilememesi için bu çift şifre konulmuştur.. eğer ikinci bir kişi nin modem arayüzüne girmesi gerekirse ve bazı ayarların değişmesini istemiyorsan yada kumanda arka planda bende olsun diyorsan customer password u devreye sokabilirsin..

ama tekil ev kullanıcısıysan customer passworde ihtiyaç duymazsın..

yine de customer password atamak istersen atayabilirsin bağlantına herhangi bir sorun çıkarmaz..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya modemin şifresinden bahsediyorum ben başkalrı bizden kullanıyor .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
modem adı ve şifresini nasıl degiştirebilirim