Arama

Bilgisayar ve internette son zamanlarda aşırı yavaşlama olmasının nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 4 Eylül 2011 Gösterim: 2.934 Cevap: 7
Amras_Elanesse - avatarı
Amras_Elanesse
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #1
Amras_Elanesse - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda herhangi bir virüs yok nerdeyse her hafta Nod 32 ile tarama yaptırıyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
Advanced system care,Tune up utilities ve CCcleaner gibi başarılı bakım,onarım programlarımı her 2-3 günde bir çalıştırıp bakım yaptırıyorum.
Ama buna rağmen bilgisayar ve internet beni hasta edercesine yavaşladı.
Windows> Prefetch ve Temp klasörünü sürekli boşaltıyorum.
Geri dönüşüm kutusunu sürekli boşaltıyorum.
Ve msconfig ile başlangıçta açılan tüm programları da kaldırdım.
Ama artık kafayı yiyeceğim bu pc yüzünden ne oldu bir anlam veremedim.Son bir kaç aydır böyle.
2 yıllık bilgisayarım özellikleri :
Ms windows xp profossional SP2
İntel celeron CPU 2.80 GHZ , 1.5 GB Ram , Nvidia geforce fx 5500
80 gb 80 gb olmak üzeri 2 ayrı hard disc kullanıyorum.
Yerel disc C : Toplam boyut : 74.5 Gb - Boş alan 19.0 Gb
Yerel disc D : Toplam boyut : 19.5 Gb - Boş alan 14.9 Gb
Yerel disc E : Toplam boyut : 54.9 Gb - Boş alan 11.7 Gb
Bilgisayarımın genel özellikleri böyle yavaş çalışmasının nedenleri ne olabilir?
( Kasada olan tozlanma için ise kendim ayda 1 makinayla toz alma işlemi yapıyorum )
İnternet bağlantım ise 8. bit'e kadar olan limitli tarife fakat hiç sınırı aşmadım.Bu yüzden bir hız düşümü olmadı.
Tarayıcı olarak firefox 3.6 kullanıyorum.
Ama gerçekten bilgisayardan ve internetten artık hiç tatminkar olamıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Amras_Elanesse - avatarı
Amras_Elanesse
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #2
Amras_Elanesse - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar sömürücü değil biraz paylaşımcı olalım.
2 gün oldu ve ben çok rağbet gören msxlabs'da hala bir yanıt alamadım.
Sponsorlu Bağlantılar
Yanıtı bırakın sonuca götürmese de sorunu halletmeye yönelik bir ufak bilgi bile güzel olabilirdi.

Sağolun.

_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #3
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Amras_Elanesse adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar sömürücü değil biraz paylaşımcı olalım.
2 gün oldu ve ben çok rağbet gören msxlabs'da hala bir yanıt alamadım.
Yanıtı bırakın sonuca götürmese de sorunu halletmeye yönelik bir ufak bilgi bile güzel olabilirdi.

Sağolun.

Hem onay hem düzenleme hem paylaşım yapmaya çalışıyoruz.Ne konuda sömürüldünüz ki bunun bahsinden bahsediyorsunuz.Bizde sizin gibi insanız ve herkese yardım etmeye her soruyu düzenleyip onaylamaya çalışıyoruz.Bekleyeceksiniz 10 20 günde olsa bekleyeceksiniz cevabını bilen yada yardımcı olmak isteyen zaten yardım edecektir.Ben 2 ay bekleyip cevaplanmış soru biliyorum ama sonuçta velhasıl cevaplandı.Sorunuzu sonuçta onaylayıp cevaplanması için açmışız ve sizin bize karşı bu tavrınız size hiç yakışmadı.Lütfen bu konuda bilip bilmeden yorum yapmayalım.
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010       Mesaj #4
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Bende bişey demeden edemicem yardım istiyosunuz peki başkaları yardıma muhtaç olduğu zaman ne kadar yardım etmektesiniz?.. Msn Happy
Amras_Elanesse - avatarı
Amras_Elanesse
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #5
Amras_Elanesse - avatarı
Ziyaretçi
Ben bildiğim konuya yorum yaparım.
Eğer ilgi alanıma girmiyorsa susarım, yer işgal etmem RuffRyders ..
Ve özür dilerim KleopatrA ..
Ben sözlerimde kötü birşey söylemek istemedim.Bu siteye girip sadece imdat! yardım! Çöktü! diye konu açıp cevaplarını alıp bir daha siteye girmeyenlerden bahsediyordum sömüren diye kasdettiklerimle.
Ben ise konuyu açarak çoğunlukta meydana gelen sorunları dile getirmiştim burada.
Ama siz gene yardımcı olmak yerine beni eleştirmekle meşgulsunuz.
Saygım var işiniz zor.
Kolay değil bu kadar konuyu bir anda kontrol etmek , bu kadar üyeyle aynı anda ilgilenmek..
Sözümü de sağolun'la bitirmiştim kötü bir kelimeyle değil siz ise bilip bilmeden konuşmamam gerektiğini söylüyorsunuz bana.

Gerçekten özür dilerim.

Diğer konumu da kapatmışşınız sanırsam...Belki bir bilen yardım ederdi ona..

Neyse Sağlık Olsun.

İYİ ÇALIŞMALAR
MSXLABS
SAYGILAR

_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #6
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Amras_Elanesse adlı kullanıcıdan alıntı

Ben bildiğim konuya yorum yaparım.
Eğer ilgi alanıma girmiyorsa susarım, yer işgal etmem RuffRyders ..
Ve özür dilerim KleopatrA ..
Ben sözlerimde kötü birşey söylemek istemedim.Bu siteye girip sadece imdat! yardım! Çöktü! diye konu açıp cevaplarını alıp bir daha siteye girmeyenlerden bahsediyordum sömüren diye kasdettiklerimle.
Ben ise konuyu açarak çoğunlukta meydana gelen sorunları dile getirmiştim burada.
Ama siz gene yardımcı olmak yerine beni eleştirmekle meşgulsunuz.
Saygım var işiniz zor.
Kolay değil bu kadar konuyu bir anda kontrol etmek , bu kadar üyeyle aynı anda ilgilenmek..
Sözümü de sağolun'la bitirmiştim kötü bir kelimeyle değil siz ise bilip bilmeden konuşmamam gerektiğini söylüyorsunuz bana.

Gerçekten özür dilerim.

Diğer konumu da kapatmışşınız sanırsam...Belki bir bilen yardım ederdi ona..

Neyse Sağlık Olsun.

İYİ ÇALIŞMALAR
MSXLABS
SAYGILAR

Alınılacak bir durum yok amacımızda eleştiri değilMsn Happy Amras_Elanesse dediğim gibi bekleyiniz elbette bir bilen inşAllah yanıtlayacaktırMsn Happy
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #7
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarınız virüs prgoramının etkin oldugundan emin olun ve bilgisayarınızda virüs var ise format atmaya bakın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba sevgili arkadaşım,

Ben yıllarca mac kullandım (10 yıl), daha sonra windows (20 yıl) kullandım. Şu kadarını söyleyeyim. windows kadar aptal bir sistem yok. Advanced system care kullandığımdan beri makinem çökmüyordu. Taki 5.0 beta ve 4.1.0 sürümlerine güncelleyinceye kadar yeni kurmama rağmen çok yavaşladı ve mecburen ard arda format attım. Şimdi Advanced system care programından bile soğudum. Linux mint kurdum diğer tarafa alternatif xp'ye fazla girmiyorum. Linux mint harika (tüm linux sürümlerini denemiş biri olarak söylüyorum, ama linux için amatörüm), tavsiye ederim. Özellikle de oyunlarla fazla işin yoksa.