Arama

İnternette video izlerken aşırı yavaşlama oluyor, sorun ve çözüm nedir?

Güncelleme: 14 Eylül 2013 Gösterim: 1.330 Cevap: 2
Gökce Deniz - avatarı
Gökce Deniz
Ziyaretçi
13 Eylül 2013       Mesaj #1
Gökce Deniz - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar nette video izlerken aşırı bir yavaşlık var bende, bildiğim bütün güncellemeleri yaptım, sistemi bile geri yükledim, yüklediğim bir program mı yavaşlattı diye ama bi çözüm bulamadım. Sadece youtube videolarını takılmadan izleyebiliyorum ilginç bir şekilde. Dün dizi izleyeyim dedim, öyle adını feriha koydum falan değil ha Spartacüs 4 Saat de ancak doldu. Diğer sitelerde de denedim hep aynı. Farklı playerler farklı filimler de denedim ama aşırı oğlu aşırı bi yavaşlık var hatta bazen player hiç doldurmuyor bile. Sorun internet yavaşlığı da değil test ettim 8 mb hız da download hızı var her zamanki gibi. Sorun ne çözemedim. Bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
14 Eylül 2013       Mesaj #2
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Alıntı
Gökce Deniz adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar nette video izlerken aşırı bir yavaşlık var bende, bildiğim bütün güncellemeleri yaptım, sistemi bile geri yükledim, yüklediğim bir program mı yavaşlattı diye ama bi çözüm bulamadım. Sadece youtube videolarını takılmadan izleyebiliyorum ilginç bir şekilde. Dün dizi izleyeyim dedim, öyle adını feriha koydum falan değil ha Spartacüs 4 Saat de ancak doldu. Diğer sitelerde de denedim hep aynı. Farklı playerler farklı filimler de denedim ama aşırı oğlu aşırı bi yavaşlık var hatta bazen player hiç doldurmuyor bile. Sorun internet yavaşlığı da değil test ettim 8 mb hız da download hızı var her zamanki gibi. Sorun ne çözemedim. Bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim

1. Senin internetin dünyanın en hızlı internetide olsa karşı tarafın hızıda önemli. Mesela son model çok hızlı bir araban var ama trafik çok yoğun...Yavaş gidersin.
2. Flash player güncelle.
Sponsorlu Bağlantılar
3. Proxy moduyla bağlanmış olabilirsin. Onları kontrol et.
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2013       Mesaj #3
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
video izleme sitelerinin hepsi senle baglantılarını senkronlarken 1 kb ile senkronize ederler
dns yapışsan bunu iptal et zira arasıda olsa dns sunucuları (yasaklı siteleri acmak için yapılan ayar ) arada bir çökerler
onun dışında flash player ın her zaman güncel olsun ve de video yu izlerken üzerine sağ tıkla ayarlar kısmına gel 3. sekmeden yerel dopolama kısmını sınırsız yapınız . iyi günler