Arama

Toplum mu bireyi, birey mi toplumu etkiler? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Şubat 2015 Gösterim: 24.673 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mayıs 2013       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mesela hz. muhammed eskiden tek ibadet eden oydu fakat bu yaygınlaştı mesela bu deirlerdede çok özenti çoğu kişi çoğu kişiye hayran ve onun yaptıklarını yapmaya çalışıyor ve yapıyor adam ol Msn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2014       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bireyler toplumu oluşturuyor fakat toplumun etkisi daha fazla çünkü bir toplumun kararları mı göze alınır yoksa bir bireyin mi tabiki toplum bunun nedeni ise zaten birlikten kuvvet doğar sözünden de anlaşılabilir... bu benim fikrim benim fikirlerime uymayabilirsiniz uymayanlarada saygım sonsuzdur.Msn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2014       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
toplum bireyi nasıl etkiler lütfen yardım edinnnn Msn Sad((((((
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2014       Mesaj #24
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Toplumun bireyler tarafından meydana getirildiğini göz önünde bulundurarak "birey toplumu oluşturur," diyebiliriz. Ancak birey, her zaman toplumu etkiler mi? Her bireyin davranışları çevresine göre şekillenir, bireyler kendilerinden öncekilerin geleneklerini sürdürür. Toplumu birey oluştursa da, toplum birey üzerinde daha çok etkilidir. Çoğunluk birey üzerinde baskı kurabilir, yaptırım gününe sahip olabilir. Buna en iyi örnek demokrasidir. Demokraside daima çoğunluğun sözü geçer. Bu durumda birey toplumu oluşturmuş, toplum bireyi etkilemiş olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2015       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence birey toplumu etkiler
Çünkü toplum bireyden oluşur ve her bireyin farklı özellikleri olduğu için toplum o topluma katılan bireyin bu yeni özelliğini de içine katmış olur.
Topluma her katılan birey topluma yenilikler katar bu yüzden toplum bireyden etkilenmiş olur.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2015       Mesaj #26
misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu siteye gelenler varsa bana yardımcı olsunlar 3 martta münazaramız var konumuz insanı iyiliğe iten toplumdur karşı tarafın ise kendisidir lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen yardımcı oluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun bize bilgi verin nede olsa iyilik eden iyilik bulur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2015       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3 Martta ortaokullar arası münazara yarışmamız var konumuz toplum bireyi etkiler internette pek bi bilgi bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim