Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 7 Mart 2012  Gösterim: 2.962  Cevap: 1

Türkiye'de SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) hangi tarihte kurulmuştur?

Misafir
15 Şubat 2010 20:02       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunu cvbını biliyomusunuz yaa
Sponsorlu Bağlantılar
_kelebek_
7 Mart 2012 21:07       Mesaj #2
_kelebek_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bunu cvbını biliyomusunuz yaa
Sponsorlu Bağlantılar

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili bir kuruluşudur.
Temel amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.
Kurumun görevleri şunlardır:
  1. Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak.
  2. Hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak.
  3. Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usûlüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.
  4. Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.
  5. Bu Kanun ve diğer kanunlar ile Kuruma verilen görevleri yapmak.

Hızlı Cevap
Mesaj:


Soru-Cevap forumu 'Türkiye'de SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) hangi tarihte kurulmuştur?' konusunu görüntülüyorsunuz: bunu cvbını biliyomusunuz yaa ...

Aramalar: Türkiye'de SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) hangi tarihte kurulmuştur?

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç