Arama

Telefonla askerde yakalanan arkadaşıma hapis cezası gelmiş, bu doğru mudur?

Güncelleme: 3 Ekim 2011 Gösterim: 2.987 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA BİR ARKADAŞİM ASKERDE 2-3 KEZ TELEFON YAKALATMİŞ TESKERALDIKTAN BİR SENE SONRA EVE BİR KAĞIT GELDİ VE 25 GÜN HAPİS CEZASI OLDUGUNU SÖYLEDİ BEN PEK İNANMADIM DOGRU MU OLABİLİYORMU ÖYLE BİRŞEY????
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
25 Mart 2010       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
doğrudur.

Sponsorlu Bağlantılar
özellikle; asteğmen veya kısa dönem erleri, sivil mahkemede yargılarlar.

askerliği bitirenlere mahkeme dışardan sivilden devam edilir.

cezası 25 gün hapistir.
para cezasına çevriliebilinir. miktarı tahmini; 25x20 tl dir.

ergenekon olaylarından sebep; askerde cep telefonu kullanılmasına göz yummuyorlar.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki vın yakalatanlar ne oluyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm askerde izinden dönerken kaydeilen izin kağıdınada askerıyeden 10 gün hapis cezası verılıyormuş doğtrumu acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dogrudur aynı cezadan bende yatım cezaevınde o arkadasında16 gun yatar cezaevınde allah kurtarsın sımdıden
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Uzun dönem askeriyim. Son 2 ayım kaldı terhisime. Bir kere telefon yakalatıp tutanak tutuldu ve mahkeye verildiği söylendi. Fakat henüz mahkemem olmadı. Ardından bir kez daha telefon yakalattım ama onun akıbeti hakkında kesin bir bilgim yok. Ve son olarak bir kez daha yakalattım. Fakat bu kez telefonum kameralı bir model. Yani içinde herhangi bir şey yok fakat modeline göre alınan cezanın değiştiğini duymuştum. Şimdi yeniden ceza alırmıyım yada alıcağım ceza gün süresi nekadardır. Ne yapabilirim? Lütfen beni bilgilendirir misiniz? Cevaplarınızı bekliyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Uzun dönem askeriyim. Son 2 ayım kaldı terhisime. Bir kere telefon yakalatıp tutanak tutuldu ve mahkeye verildiği söylendi. Fakat henüz mahkemem olmadı. Ardından bir kez daha telefon yakalattım ama onun akıbeti hakkında kesin bir bilgim yok. Ve son olarak bir kez daha yakalattım. Fakat bu kez telefonum kameralı bir model. Yani içinde herhangi bir şey yok fakat modeline göre alınan cezanın değiştiğini duymuştum. Şimdi yeniden ceza alırmıyım yada alıcağım ceza gün süresi nekadardır. Ne yapabilirim? Lütfen beni bilgilendirir misiniz? Cevaplarınızı bekliyorum.