Arama

Kredi kartı borcu için haciz ve hapis cezası hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 27 Ağustos 2012 Gösterim: 3.566 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Babamın 2 kredi kartı borcu var toplam 4000. tl borç . Önceleri normal bir şekilde borcunu ödüyordu fakat başkalarına tekrar tekrar borç verdi ve borcunun ödeyeceğini söyleyen tüm o insanlar ortalıkta yok . Parayı alıp gittiler yani . Ve 4000 lira gibi saçma sapan bii rakam babamın moralini bozuyo . Banka adresinde bizim ev göüküyo ve takibe alınmış . Mesajlarına gizlice baktım asgari tutar falan yazıyo . Ödenecek tutar belli ama babam banka şubesine gitmiyo gitse konuşup halledebilir en azından taksitlendirebilir . Ama babam gitmiyo . Benim sorum şu : Eve haciz gelir mi ? haciz umrumda değil de babamı hapse atarlar mıı ? Cevaplayan olursa çok sevinirim babam benim için herşeyden değerli . lütfen .
Sponsorlu Bağlantılar
zeynelyel - avatarı
zeynelyel
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2012       Mesaj #2
zeynelyel - avatarı
Kayıtlı Üye
selam,
öncelikle geçmiş olsun, evinize haciz gelir ama bu süreç n kadar olur onu bilemiyorum. evdeki lüzumlu ev eşyaları haciz edilemiyor artık, hapis cezası kolay kolay olmaz diye düşünüyorum. saygılar, kanunda geçen metin aşağıdadır;
Sponsorlu Bağlantılar
VATANDAŞIN EVİNDE KULLANDIĞI LÜZUMLU EŞYALAR HACZEDİLEMEYECEKTİR
KURAL: Borçlu ile aynı çatı altında yaşayan aile bireyleri için, gerekli olan her türlü ev eşyası haczedilemeyecektir.

İSTİSNA: Para, banknot, altın ve gümüş gibi değerli şeyler haczedilecektir.

Haczedilen taşınır malların toplam değeri aylık asgari ücretin beş katının (5 x 886.50 = 4.432.50 TL) altında kalıyorsa eşya götürülemeyecek; borçluya yediemin olarak bırakılacaktır.
en güzel imzamı nikah defterine atacam.