Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 30 Mart 2010  Gösterim: 20.626  Cevap: 1

Elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi ne olabilir?

Misafir
29 Mart 2010 22:46       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir
Sponsorlu Bağlantılar
30 Mart 2010 08:15       Mesaj #2
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir

Vakit kaybetmeden bir KBB uzmanına görünmelisiniz .

Alıntı

Baş ve yüz ağrıları nedeni ile KBB’ye gelen hastaların çoğunda neden, damarsal kökenli bulunmuştur. Aslında bu damarsal kökenin temelinde de yine sinirsel bir neden bulunur çünkü otonom sinir sistemi denilen yapı damarların çalışma durumunu direkt olarak belirler ve bu da damarsal baş ağrılarını doğurur. Sinüs ağızlarının ileri derecede ağrıya hassas olduğu ortaya konmuştur. Buna karşı sinüslerin içini döşeyen mukoza pratikte ağrıya karşı duyarsızdır. Aynı şekilde burun mukozasından kaynaklanan ağrılar derinden sızı şeklinde ve zonklama ile beraber olmayan niteliktedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Gözyaşı artması, ışığa duyarlılık, kızarıklık ve ağrı duyusunun artması ile beraberdir. Konkalarda (burun etleri) ileri derecede ağrıya hassas dokulardır. Genellikle burun ve sinüs hastalıklarından kaynak alan ağrılar baş arkasına ve enseye yansırlar. Bunlar direkt etkiyle olmayıp baş arkası ve ense kaslarının ikincil, devamlı kasılmalarından kaynaklanır. Sinüs içindeki basınç sadece başta bir dolgunluk hissi ortaya çıkarır. Özellikle alt burun etlerinde streslerin, yorgunlukların, endişe ve ruhsal durumların ortaya çıkardığı damarsal değişiklikler konkalarda ağrı nedeni olurlar.

kaynak
Hızlı Cevap
Mesaj:


Soru-Cevap forumu 'Elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi ne olabilir?' konusunu görüntülüyorsunuz: elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir ...

Aramalar: elmacık kemiğinde şişlikelmacık kemiği neden şişerelmacık kemiği şişmesi

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç