Arama

Nero'dan CD'ye kopyalanan şarkılar araba müzik çalarında neden çalmıyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ağustos 2015 Gösterim: 81.185 Cevap: 24
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nerodan şarkıları cd ye kopyalıyorum fakat araba cd si cd yi okumuyor ne yapabilirim
EN İYİ CEVABI BrookLyn verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nerodan şarkıları cd ye kopyalıyorum fakat araba cd si cd yi okumuyor ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar
İki türlü CD çalarlar vardır:

1. Track (Audio CD)
2. MP3 CD

Arabanızda bulunan CD Çalar, MP3 destekliyor ise ve MP3 olarak çektiğinize emin iseniz CD'nizi ve çalmıyorsa bu Yazım Hızından kaynaklanır. Nero'da 8x, 16x, şeklinde yazım hızları vardır. Denemeniz gerekiyor arabanızda bulunan cihaz büyük ihtimal CD seçiyor bu yüzden bu tarz bir sorun yaşıyorsunuz.

Mp3 desteklemeyen bir cihaza MP3 formatında CD çekip takarsanız çalışmaz.

Tavsiye'm Nero'da öncelikle Track (Audio CD) seçip hızınıda düşürerek çekmeniz ve bu şekilde denemeniz...

Saygılar,
MsXTeam

BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
İki türlü CD çalarlar vardır:

1. Track (Audio CD)
2. MP3 CD

Arabanızda bulunan CD Çalar, MP3 destekliyor ise ve MP3 olarak çektiğinize emin iseniz CD'nizi ve çalmıyorsa bu Yazım Hızından kaynaklanır. Nero'da 8x, 16x, şeklinde yazım hızları vardır. Denemeniz gerekiyor arabanızda bulunan cihaz büyük ihtimal CD seçiyor bu yüzden bu tarz bir sorun yaşıyorsunuz.

Mp3 desteklemeyen bir cihaza MP3 formatında CD çekip takarsanız çalışmaz.

Tavsiye'm Nero'da öncelikle Track (Audio CD) seçip hızınıda düşürerek çekmeniz ve bu şekilde denemeniz...

Saygılar,
MsXTeam

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş ben yenı alınmıs bos cd ye 25 tane sarkı attım arabadaki teyipte ERROR hatası verdi.ama baska bi cd de sarkılar var onları acıyor benım attıklarımı acmıyorMsn Confused neden acaba? lütfen acill bilgi verebilrmsniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bendeki orjinal track leri çalıyor , kendi hazırladığım trackleri ise çalmıyor. O kadar baktım nedeni ni hala bulmuş değilim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende aynı sorunu yaşıyorddum tam 6 cd heba ettim oto teyibim sadece audio, yani trac CD çalıyor düşük hızda denedim olmadı nerroda herşeyi denedim Cd sonlandır seçenekleri falan olmadı. başka program yükledim onla yazdırdım olmadı sonunda uzun yola başvurdum anlatayım.
ilk önce mp3 dosyasını Wav dosyasına çeviren bir program buluyoruz ben total video audio converter adlı programı kullandım orada biteşlem değerini 128bit olmasına dikkat ediyoruz lakin hep çevrilen müzikler 1411 bit oluyor bunu için PCM seçeneğinden ziyade diğer codekleri uygulayın neyse programlara göre değişir tabiki bunlar siz bit değerlerini çevrilmiş parçanın üzerinde sağ tıklarayak seçeneklerden görebilirsiniz 128bit 44khz şeklinde veriler olmalı çevirdik diyelim.
ikinci konu 17 adet Wav dosyasını şarkıların uzunluğuna göre bu rakam değişir neroda açın ses cd si yarat diyin hızı 8x yapın Fakat en önemlisi DVD-RW de yazdımayın CD-RW de yazdırılması gerekiyor işin ilginçliği burada donanım fark ediyor eski bir VCD var bende DVD-RW den yazılan hiçbir audio cd sini okumuyor araç teyibi ondan da fena o hiç okumuyor o nedenle araç teyibi olanlar için iş bukar uzun nereoda yazdırdıktan sonra afiyetle arç teyibinde dinliyoruz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bende bilgisayardan cd ye şarkı atıyorum mp3 şeklinde bilgisayarda çalan şarkılardan bazıları cd de çalmıyo veya yarım çalıyo acaba neroyla ilgili bi problem mi?_?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar neroyu kullanmayı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.. cd de müzikler var arabada error diyo hata veriyo..ltfen yardım edermisiniz. ? Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa bizim arabada takıom çalmıyo benim nero deil yArdım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nero kullanmasak olmuyo mu?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaş 30 cd harcadım bir türlü arabamda çalan cd yapamadım.