Arama

Küresel sorunlar ile ilgilenen sivil toplum örgütlerine örnekler verir misiniz? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Aralık 2014 Gösterim: 18.101 Cevap: 33
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2012       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ssivil toplum örgütlerine örnek verin
Sponsorlu Bağlantılar
9087 - avatarı
9087
Ziyaretçi
12 Şubat 2013       Mesaj #32
9087 - avatarı
Ziyaretçi
unicef
lösev
Sponsorlu Bağlantılar
bisav
çekül
gyv
gcv
ilkyar
iksv
kedv
sodev
tema
temev
DİKKAT: BUNLAR KISALTMALARI İNTERNETE BUNLARI YAZIN AÇIKLAMA ÇIKAR.
sevgilerle...
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2013       Mesaj #33
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Küresel sorunlarla ilgilenen sivil toplum örgütleri hangileridir?

1- Greenpeace

(Türkçe: Yeşil Barış); birçok ülkede etkin, kâr amacı gütmeyen, çevreci bir örgüttür. 1971'den bu yana dünyanın dört bir yanında çevre katliamlarına karşı mücadele vermektedir. Çalışmalarını bağımsız olarak sürdürmek için devletlerden, şirketlerden ya da siyasî partilerden bağış veya sponsorluk kâbul etmez. Tüm çalışmalarının kaynağını sadece bireylerden aldığı maddî ve manevî destek oluşturur.

2- UNESCO :

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü ya da UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization), Birleşmiş Milletler'in özel bir kurumu olarak, II. Dünya Savaşı'ndan sonra, 1946 yılında kurulmuştur.
Bu kurumun yasası 1945 yılı Kasım ayında Londra'da 44 ülkenin temsilcilerinin katıldıkları bir toplantıda kabul edilmiştir.
Merkezi Paris'te bulunan ve Genel Konferans, Yürütme Konseyi, Sekreterlik olmak üzere üç organı olan UNESCO eğitim, bilim ve kültür alanlarındaki amaçlarını, kendisine üye olan her devlette kurulan Milli Komisyonlar aracılığıyla gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

3- UNICEF :

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu kısaca UNICEF (İngilizce: United Nations Children’s Fund)
1946 yılında "Birleşmiş Milletler Uluslarası Çocuklara Acil Yardım Fonu" Adıyla kurulmuş ve daha sonra 1954 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından çocuk haklarının korunması adına tanıtım ve savunu çalışmaları yapmak, çocukların temel gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak ve çocukların potansiyellerini eksiksiz biçimde gerçekleştirmek için fırsatlar yaratmak üzere görevlendirilmiştir ve "Uluslarası" ve "Acil" kelimeleri silinmesine rağmen kısaltması değişmemiştir.

4- Dünya Sağlık Örgütü :

(İng.: World Health Organization - WHO), Birleşmiş Milletler'e bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan örgüt.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2014       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çevreyi koruyan sivil toplum kuruluşları